Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8
Studio Series - Crescendo 8

Studio Series - Crescendo 8

  • 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy pracujący w nowatorskiej technologii 120V, teraz w zaktualizowanej wersji.
20 688,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

Crescendo to pierwszy przedwzmacniacz mikrofonowy, który może pracować z wewnętrznym napięciem równym 120V. W praktyce skutkuje to tym, że praktycznie niemożliwe staje się przesterowanie sygnału docierającego do preampu, przez co dźwięk staje się klarowny i autentyczny. Pozwala to na nowo odkryć używane w studiu mikrofony oraz wreszczie usłyszeć ich naturalne, niczym nie podkoloryzowane brzmienie. Dzięki Crescendo 8 każdy z rejestrowanych instrumentów zabrzmi naturalnie i tak jak zostało to wcześniej zaplanowane w głowie artysty czy realizatora. 

Wysokonapięciowy preamp

Zakres dynamiki oraz dopuszczalny limit przesterowania sygnału w przedwzmacniaczu Crescendo 8 jest tak wysoki, że rejestracja materiału z wykorzystaniem całej dynamiki pieczołowicie wybranego mikrofonu staje się nie tylko możliwa, ale wreszcie niczym nie ograniczona. 

Wzmacniacz operacyjny SUPRA

Praca urządzenia w nowatorskiej technologii 120V, wykorzystującej wewnetrzne napięcie +/- 60V stała się możliwa dzięki wykorzystaniu w pełni separowanego układu oraz użyciu opantentowanego przez firmę SPL wzmacniacza operacyjnego SUPRA. Crescendo zapewnia niespotykaną wcześniej wydajność techniczną, bedąc w stanie wzmocnić nawet najszybsze transjeny, wyeksponować wszelkie niuanse brzmieniowe, czy wydobyć pełen zakres częstotliwościowy rejestrowanych instrumentów w sposób przejrzysty i praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek przesterowania.

Potencjometr Mic Gain i przełącznik PAD

Dzięki płynnie działającemu potencjometrowi Mic Gain, każdy realizator z łatwością dobierze odpowiedni zakres wzmocnienia sygnału w zakresie od 18dB do 70db. W przypadku bardzo mocnych sygnałów, które nie muszą być zbytnio wzmacniane z pomocą przychodzi przłącznik PAD, tłumiący zakres aż o -20dB. Jego aktywacja automatycznie zmienia zakres wzmocnienia na niższy, mieszczący się w skali od -2dB do 50dB.

Stopnie wejściowe/wyjściowe

Wzmacniacze różnicowe, znajdujące się w stopniu wejściowym urządzenia, zostały złączone z parami tranzystorów, a następnie zamkniete w specjalnie przygotowanych w tym celu obudowach. Precyzyjne dopasowanie do siebie tranzystorów oraz ich współczynnik termiczny gwarantuje wysoki CMMR oraz ekstramalnie niski poziom THD. Mając na uwadze fakt, że dobór odpowiednich tranzystorów i rezystorów elektrycznych ma ogromny wpływ na finalne brzmienie, inżynierowie firmy SPL poświęcili niezliczoną ilość godzin podczas sesji nagraniowych, testując, a następnie wybierając najlepsze komponenty. 

Serwomechanizm

W pełni separowane wzmacniacze operacyjne stopnia wyjściowego zostały przystosowane do współpracy z używanymi w wielu studiach długimi przewodami, gwarantując jednocześnie nieskazitelne, niczym nie podbarwione brzmienie. Stopnie wyjściowe każdej z sekcji z napięciem spoczynkowym na poziomie 6mA zapewniają pracę wzmacniacza w klasie A. Ze względu na takie brzmieniowe niedogodności jak: dyfuzja, zamazywanie, czy utrata dynamiki, często występujące w kondensatorach sprzęgających, inżynierowie SPL praktycznie zrezygnowali z ich wykorzystania. Aby wyeliminować napięcia prądu stałego,wykorzystane zostały za to obwody aktywne serwomechanizmu.   

Panel przedni

Każda z 8 sekcji przedwzmacniacza Crescendo udostępnia indywidualny potencjometr Mic Gain, wskaźnik VU oraz przełączniki odwrócenia fazy, aktywacji zasilania Phantom oraz -20dB PAD. Możliwe jest również obniżenie poziomu na wskaźniku VU, do czego służy przełącznik VU-10.

Zasilacz

Zbudowany na bazie toroidalnego transformatora zasilacz, został zintegrowany w jednej obudowie razem z preampem. Aby uniemożliwić jakiekolwiek interferencje pomiędzy nimi, zasilacz został zaekranowany specjalnie zaprojektowaną folią Mu-metalową. Podobnie zaizolowany został sam transformator.

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel