Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2
MicroMain27 Gen2

MicroMain27 Gen2

 • 3.5-drożny, aktywny system odsłuchowy ze zintegrowanym subwofferem, wyposażony w technologię DSP, umożliwiającą emulację klasycznych monitorów studyjnych.
52 991,00 zł
brutto / para
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Symbol
MM27

Zestaw monitorów MicroMain27 Gen2 to kolejny krok do uzyskania perfekcyjnego brzmienia podczas odsłuchu materiału audio w studiu nagraniowym. Thomas Barefoot, szef firmy i jej główny konstruktor, poświęcił lata na stworzenie tego systemu, dodając tym razem jeszcze większą transparentność i umiejętność odwzorowania najmniejszych detali w miksie, do wcześniej znanej łatwości w przenoszeniu dźwięku, charakterystycznej dla produktów Barefoot Sound. 

Umieszczając całość w tej samej kompaktowej obudowie, wykorzystującej dwa zintegrowane 10-calowe subwoofery z systemem tłumienia drgań, zestaw MicroMain27 Gen2 został wyposażony w autorską techologię MEME (Multi Emphasis Monitor Emulation), po raz pierwszy wykorzystaną we flagowym monitorze odsłuchowym MiniMain12, a polegającą na emulacji pracy najbardziej znanych monitorów bliskiego pola. Dodatkowo system został zaopatrzony w pracujące w ultra-wysokiej jakości konwertery, 1-calowy radiator pierścieniowy odpowiedzialny za przenoszenie wysokich tonów oraz 5.25-calowe - pracujące w poszerzonym paśmie - głośniki niskotonowe (MidBass), wykorzystujące zaawansowany neodymowy napęd. Całości dopełniają: bardzo wydajny, powstały we współpracy z firmą Hypex stopień wzmocnienia, analogowe i cyfrowe wejścia AES, 1-decybelowy, działający krokowo tłumik i zaawansowaną intergrację DSP.

Technologia emulacji głośników

Przygotowana przez firmę Barefoot autorska technologia MEME to niesamowite ułatwienie i przyspieszenie podczas miksu materiału audio. Doskonale oddana charakterystyka i odpowiedź brzmieniowa emulowanych głośników, pozwala szybko i komfortowo sprawdzić swoje miksy, bez konieczności przełączania się pomiędzy różnymi systemami odsłuchowymi. Wybór ułatwia 4-pozycyjny, przewodowy kontroler, który został oczywiście dołączony do zestawu.

Dostępne emulacje:

Hi-Fi wygładza wysokie tony i ociepla środkowe częstotliwości, zachowując się tak jak domowy zestaw hi-fi.

Flat, ustawiony jako fabryczny, oferuje jedyne w swoim rodzaju brzmienie monitorów Barefoot Sound z wyrównaną odpowiedzią i po prostu odkrywczym brzmieniem.

OldScl to kwintesencja niezastąpionych monitorów NS10M, charakteryzujących się wycofanym niskim basem i wyciętą górą, eksponując przede wszystkim środek pasma i jego prezencję. 

Cube to spojrzenie w przeszłość, pozwalające na reprodukcję klasycznych mikro-monitorów pracujących w pełnym zakresie częstotliwości. To lekko przestarzałe ustawienie, jest bardzo przydatne w czasach odtwarzania muzyki przy użyciu laptopów, tabletów, czy budżetowych słuchawek podłączanych do smartfona.

*NS10M jest znakiem towarowym Yamaha Corp. i nie ma nic wspólnego z Barefoot Sound.

Na koniec warto zauważyć, że monitory MM27 są wykorzystywane przez zespół Coldplay i ich producenta Rik'a Simpson'a. A co do powiedzenia ma Michael R. Brauer, współpracujący z takimi artystami jak John Mayer, Coldplay, Rolling Stones, czy Bob Dylan:

“W porównaniu z innym sprzętem, monitory studyjne to bardzo osobisty wybór. Przez ostatnie dwadzieścia lat miksowałem używając tego samego zestawu monitorów średniego pola. Przez ten czas porównywałem je do innych, najbardziej popularnych konkurentów. Żaden jednak nie wykazywał potencjału do poprawy moich miksów, aż do momentu, kiedy Mike Nehra z Vintage King zapytał mnie, czy nie chciałbym wypróbować zestawu Barefoot MM27? I chociaż te monitory zabrzmiały świetnie już podczas  pierwszego odsłuchu, to zastanawiałem się czy będą właściwie odwzorowywać moje miksy? Pomyślałem wtedy, że jeżeli tak, to zaimponuje mi to bardzo i będę otwarty na zmianę. Jako duże monitory średniego pola, MM27 zaoferowały mi precyzyjną odpowiedź w niskim dole, ciepły i pełen ciosu środek pasma oraz szeroką, przejrzystą górę i to zarówno podczas niskiego jak i wysokiego poziomu odsłuchu, a to jest coś z czym nie radziły sobie zbytnio moje monitory.

Cierpliwie pozwoliłem moim uszom dostroić się i przywyknąć do brzmienia MM27. Po kilku miesiącach, powoli odzwyczajałem się od moich wysłużonych monitorów, na rzecz nowych odsłuchów Barefoot. Nie spieszyłem się, po prostu po jakimś czasie poczułem, że mogę im zaufać. Naprawdę zakochałem się w tym niskim dole, który pompują te monitory, a moje miksy brzmią po prostu niesamowicie. MM27 sprawdzają się również podczas prezentacji miksów moim klientom, ponieważ w odróznieniu do monitorów posiadających własne zasilanie, te głośniki mogą pracować bardzo głośno, nie przesterowywując stopnia wzmocnienia czy wchodząc w tryb auto-limitu. 

Najbardziej oczywisty komentarz otrzymałem od moich klientów, którzy wolą kiedy odtwarzam materiał przy użyciu monitorów Barefoot, w momencie kiedy go omawiamy w studiu.

Ostatni i najważniejszy czynnik, który zadecydował o kontynuowaniu współpracy z Barefoot dotyczy masteringu. Pierwszy album, który ostatnio zmiksowałem (Slow Poison/The Bravery) na zestawie MM27, otrzymał doskonałe recenzje od mojego inżyniera masteringu, co oznacza, że nie musiał specjalnie niczego poprawiać, oraz że niski dół zabrzmiał tak, jak powinien. Monitory Barefoot NIE KŁAMIĄ!”

Na koniec warto dodać, że Butch Vig (Nirvana, Foo Fighters, Garbage, Smashing Pumpkins) podobno wozi te monitory ze sobą samolotem na kolejne sesje!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • 3.5-drożne, aktywne monitory studyjne ze zintegrowanymi subwooferami
 • 4 ustawienia DSP emulacji głośników
 • Analogowe i AES3 cyfrowe wejścia
 • Stopień wzmocnienia Hypex

Głośnik wysokotonowy: 

 • 1-calowy radiator pieścieniowy, wykorzystujący zaawansowany geometryczny napęd. Przewodząca fale komora tylna.
 • Stopień wzmocnienia – 250W

Głośniki niskotonowe (MidBass): 

 • 2 x 5.25-calowy poly/papierowy stożek, wykorzystujący zaawansowany geometryczny, neodymowy napęd.
 • Stopień wzmocnienia – 250W

Subwoofer: 

 • 2 x 10-calowy aluminiowy stożek z wysoko-liniowym silnikiem, w zakresie +/- 13mm liniowego wychylenia
 • Stopień wzmocnienia – 500W 
 • Częstotliwości crossover: 100 / 600 / 3000 Hz

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel