Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter
M1 Dual Mono D/A Converter

M1 Dual Mono D/A Converter

  • Konwerter cyfrowo-analogowy wyposażony dodatkowo w port USB.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

M1 to dwukanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy dual-mono. Urządzenie składa się z dwóch kompletnie odseparowanych monofonicznych bloków, lewego i prawego, z których każdy posiada niezależny zasilacz sieciowy, konwerter C/A, zegar DDS oraz układy analogowe. Taka architektura zapewnia praktycznie zerowy przesłuch analogowy oraz doskonałe zasilanie każdego z kanałów. Zakres dynamiki obu modułów jest optymalizowany przez stereofoniczne konwertery cyfrowo-analogowe ADI 1955 pracujące w trybie mono. Każdy z konwerterów posiada zegar generowany indywidualnie w technice DDS (direct digital synthesis), co sprowadza drgania cyfrowe (jitter) do poziomów niewykrywalnych przez aparaturę pomiarową.

M1 charakteryzuje się niezwykle solidną konstrukcją, do wykonania urządzenia użyto drążonych stopów aluminium. Nie występują tu, jak w konkurencyjnych urządzeniach, elementy z giętej blachy. Wszystkie fragmenty obudowy, panel przedni, tylny, a nawet spód i górna część obudowy zostały precyzyjnie wyprodukowane z litej bryły aluminium. Po wykonaniu obudowa została poddana anodyzowaniu, a napisy wygrawerowane są za pomocą wiązki lasera, co zapewnia elegancki wygląd i niesamowitą trwałość.

Naturalnie, najbardziej krytycznym elementem w układzie urządzenia jest moduł przetwornika cyfrowo analogowego. Jego zadaniem jest odtworzenie oryginalnego dźwięku z sygnału cyfrowego przy zachowaniu maksymalnej wierności. W M1 udało się uzyskać brzmienie absolutnie transparentne, otwarte i posiadające pełną dynamikę. Jest to zasługą zredukowanego do niezauważalnych poziomów drgania cyfrowego (tzw. jitter), czystego toru cyfrowego pozbawionego konwerterów częstotliwości próbkowania, doskonałego układu filtrów, szybkiego i wiernego toru analogowego z dyskretnym modułem wyjścia oraz wydajnego zasilacza, który zapewnia najlepsze osiągi toru audio. Dostrojenie M1 do tego brzmienie odbywało się w trakcie wielogodzinnych sesji odsłuchowych z użyciem najróżniejszych gatunków muzycznych oraz intensywnych testów przeprowadzanych zarówno w warunkach studyjnych, jak i domowych. W efekcie uzyskano sprzęt, który dostarczy wielu godzin przyjemności ze słuchania ulubionej muzyki w domowym zaciszu, a także świetnie sprawdzi się w roli referencyjnego odsłuchu w studiu nagraniowym.

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel