Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor
TG Opto Compressor

TG Opto Compressor

 • Wykonany ręcznie, w pełni dyskretny, 2-pozycyjny kompresor, pochodzący z legendarnej konsolety EMI12345, czyli Zener Limiter w formacie 500.
6 399,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Chandler Limited to jedyna firma na świecie, która została autoryzowana do  produkcji, doskonalenia i wprowadzania na rynek oficjalnych urządzeń używanych przed laty w legendarnych brytyjskich studiach nagraniowych EMI/Abbey Road. 

Uzyskiwane z ich pomocą klasyczne, w pełni analogowe brzmienia, znane z nagrań The Beatles, Pink Floyd, niezliczonej ilości ścieżek filmowych oraz aktualnie używane przez wszystkich od Adele po Kings Of Leon, są tym czego poszukują profesjonalni muzycy, realizatorzy i producenci nagrań. 

Kilka lat temu Chandler Limited zaprezentował przedwzmacniacz TG2-500, udostęoniając go w przyjaznej użytkownikowi serii 500, umożliwiając tym samym dostęp do tego spektakularnego brzmienia zarówno profesjonalistom, jak i entuzjastom poszukującym w swoich domowych studiach tego charakterystycznego soundu z przełomu lat 60/70.

Dodając do swojej oferty kompresor optyczny TG Opto Compressor oraz korektor TG12345 MK IV EQ, które razem z preampem TG2-500 tworzyły moduł konsolety,  EMI TG12345, Chandler Limited zakreśla pełne koło udostępniając teraz całość w łatwo konfigurowalnym zestawie typu Lunchbox.

TG OPTO

Kompresor optyczny TG Opto to wykonany ręcznie, w pełni dyskretny, monofoniczny 2-pozycyjny moduł, zaprojektowany w przyjaznym użytkownikowi formacie 500. 

Bedąc blisko spokrewnionym z kompresorem TG1 Opto, który jest jedną ze składowych urządzeń TG Microphone Cassette oraz limiterów TG Limiter i Zener Limiter, kreśli linię do historycznych limiterów EMI TG12413, wykorzystanych w konsoletach mikserskich i masteringowych TG12345 przełomu lat 60/70. 

Te oparte na tranzystorach konsolety pomogły ukształtować brzmienie “Dark Side Of The Moon” - opus magnum zespołu Pink Floyd oraz “Abbey Road”, ostatniego albumu The Beatles, który charakteryzował się o wiele bogatszym brzmieniem, niż poprzednie płyty zespołu.

Kompresor TG Opto został wyposażony w niesamowicie skuteczne potencjometry wejścia (Input), wyjścia (Output/makeup gain), ataku (Attack) i zwolnienia (Release) oraz przełącznik kolana kompresji (Knee), umożliwiający pracę w dwóch trybach - ostrym (Sharp) i zaokrąglonym (Rounded). Całości dopełnia charakterystyczny i przydatny w studiu wskaźnik wysterowania sygnału oraz system True Bypass.

Wielozadaniowość kompresora TG Opto wyraża się w łatwo przełączalnej charakterystyce kompresji kolankowej - ‘Sharp’, pierwszy z udostępnionych trybów sprawdzi się doskonale podczas kompresjii zestawu perkusyjnego, umożliwiając uzyskanie energetycznego, pełnego brzmienia bębnów. Tryb ‘Rounded’ przyda się w sytuacjach, gdzie wymagana jest bardziej stonowana kompresja. 

Z kolei płynnie działający i bardzo skuteczny zestaw potencjometrów, pozwoli dopasować kompresję do różnych źródeł sygnału oraz pomoże w uzyskaniu różnorodnej, ale zawsze tak charakterystycznie brzmiącej palety dźwiękowej.

Teraz możesz stworzyć swój własny kanał legendarnej konsolety TG - wystarczy, że  połączysz TG Opto Compressor, TG2-500 preamp i TG12345 MKIV EQ w swoim  studyjnym lunchboxie

Trochę historii:

Konsoleta EMI TG12345, później znana jako Mark I, powstała w 1967r, w wyniku wielu spotkań między inżynierami z Abbey Road, a zespołem techników EMI i od razu stała się podstawowym wyposażeniem tego legendarnego brytyjskiego studia nagraniowego.

Oparty na tranzystorach, modułowy stół nagraniowy udostępniał aż dwanaście (jak na te czasy) podwójnych kanałów mikrofonowych, rozbudowany system korekcji dźwięku i użyty po raz pierwszy kompresor/limiter, dostępny na każdym kanale. 

Początkowym założeniem było, żeby wbudowany kompresor odtwarzał brzmienie i charakterystykę popularnych wtedy urządzeń Fairchild 660 i lampowego RS124, ale  szybko okazało się, że uzyskiwane brzmienie ma zupełnie inny, a jednocześnie unikatowy charakter. 

Konsoleta EMI TG12345, która została zainstalowana w legendarnym ‘Studio 2’, w  kompleksie Abbey Road, w listopadzie 1968r., zadebiutowała na 8-ścieżkowym nagraniu święcącej wtedy triumfy instrumentalnej grupy The Shadows, prowadzonej przez gitarzystę Hank’a Marvin’a. Bedąc sporym krokiem naprzód wobec wcześniej wykorzystywanych lampowych stołów REDD, jeszcze w tym samym roku pomógła ukształtować brzmienie albumu “Abbey Road” - ostatniego w dyskografii The Beatles i można zaryzykować stwierdzenie, że bez konsolety EMI TG12345, jakość dźwięku takich klasyków jak “Here Comes The Sun” czy “Come Together” byłaby zupełnie inna.

W latach 70 konsoleta przechodziła wiele aktualizacji i stając się jednocześnie główną konsoletą wykorzystywaną w nagraniach aż do 1983r. Jej kolejne wersje od Mark I do Mark IV były odpowiedzialne za brzmienie takich płyt jak “Dark Side of the Moon” i “Wish You Were Here” grupy Pink Floyd, “All Things Must Pass” George’a Harrison’a, czy użyte w nagraniach John Lennon Plastic Ono Band oraz  wykorzystane w niezliczonej ilości epickich produkcji filmowych, z których wystarczy wymienić “Indiana Jones - Poszukiwacze zaginionej arki”.

Na koniec warto podkreślić, że konsolety EMI TG12345 nie były nigdy dostępne na rynku komercyjnym. 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Kanały: Mono, (podwójnie przestrzenny (Double space))
 • Obwód: tranzystorowy, dyskretny
 • Potencjometr wejściowy (Input): obrotowy
 • Potencjometr wyjściowy (Output/makeup gain): obrotowy
 • Potencjometr ataku (Attack): obrotowy
 • Potencjometr uwolnienia (Release): obrotowy
 • Charakterystyka kolankowa (Knee): ostra (Sharp) lub zaokrąglona (Rounded), przełączalna
 • Bypass: True Bypass
 • Fazowanie: 0/180 stopni, przełączalne
 • Połączenia:
 • I/O: format 500 (wymagana obudowa)
 • Moc: +/- 16V (dla formatu 500)
 • Max przepływ prądu: +16V przy 110mA / -16V przy 80mA

Nota: Abbey Road Studios, EMI, TG, REDD oraz RS i wszystkie z nimi związane logotypy są zarejestrowanymi znakami towarowymi EMI (IP) Limited.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel