Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI
Germanium Pre Amp DI

Germanium Pre Amp DI

 • Germanowy, monofoniczny przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy
6 199,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Oryginalna konstrukcja przedwzmacniacza Germanium opiera się na zastosowaniu klasycznych tranzystorów germanowych pracujących w klasie A. Tranzystory germanowe wprowadzają całą paletę nowych możliwości brzmieniowych, których nie można uzyskać za pomocą dostępnych na dzisiejszym rynku pro audio przedwzmacniaczy ani innych urządzeń.

Te niesamowicie ciepło i gładko brzmiące tranzystory germanowe oparte są na klasycznych, wczesnych rozwiązaniach Neve (zastosowanych w modelach 1053, 1055 czy 1057), EMI (TG12345 MKI), Telefunkena czy Fairchilda. Bliskie pokrewieństwo konstrukcyjne z tymi układami w nie mniejszym stopniu realizuje się również w aspekcie brzmieniowym. Wszystkie te układy zostały zbudowane w bardzo podobny sposób.
Seria Germanium pracuje w oparciu o wysokie napięcie +40 V. Brzmienie posiada ciepłe i pełne jak wiele klasycznych urządzeń określanych mianem 'vintage', jednak prócz tych, tak cenionych, walorów, seria Germanium wprowadza całkiem nowe możliwości ingerencji w brzmienie i regulacji poszczególnych jego aspektów. Z drugiej strony urządzenie charakteryzuje łatwość i intuicyjność obsługi, co pozwala na uzyskanie pożądanego brzmienia za pomocą kilku ruchów ręki.

Germanium to seria o brzmieniu najbardziej 'vintage' spośród całej oferty firmy Chandler.

Opis funkcji przedniego panelu:

DI – niesymetryczne wejście instrumentalne jack 1/4 cala o oporności 100k. Oczywiście prócz tego Germanium posiada również wejście symetryczne, usytuowane na panelu tylnym.

Germanium Drive – potencjometr pozwalający na regulację poziomu sygnału wejściowego. Na sumę głośności całego urządzenia składa się poziom sygnału wejściowego regulowany tym właśnie potencjometrem oraz poziom sygnału Feedback.

PAD – przełącznik czułości wejścia decydujący również o nasyceniu sygnału harmonicznymi.

Thick – przełącznik pozwalający na delikatne podbicie niskich częstotliwości w celu przygotowania sygnału do dalszej obróbki i uzyskania w rezultacie okrągłego, nasyconego i pełnego brzmienia.

48 Volt – włącznik Phantom Power, czyli zasilania mikrofonu pojemnościowego.

Phase – przełącznik odwrócenia fazy sygnału.

Feedback – potencjometr sterujący ilością sygnału przekazywanego z wyjścia przedwzmacniacza do jego wejścia, czyli odpowiedzialny za sprzężenie zwrotne sygnału. Skutkiem działania tego potencjometru jest zarówno wpływ na poziom sygnału, co i na jego barwę. Przekręcenie potencjometru w lewą stronę owocuje dźwiękiem cichszym, mniej nasyconym składowymi harmonicznymi i z większym udziałem wysokich częstotliwości. Skierowanie potencjometru w prawą stronę pozwala uzyskać dźwięk w większym stopniu nasycony harmonicznymi, głośniejszy, o lekkim podbiciu w okolicach 30hz. Wraz z pozostałymi regulatorami, jak Germanium Drive, Thick, PAD, potencjometr Feedback pozwala na uzyskanie niesamowicie szerokie palety barw.

Wskaźnik VU – dziesięciosegmentowy wskaźnik oparty na diodach LED pozwala monitorować poziom sygnału wyjściowego w dwóch zakresach: niskim (-12 dB / +3 dB) oraz wysokim (+5 dB / +20 dB).

VU Range – przełącznik trybu pracy wskaźnika VU.

Germanium Pre Amp/DI został użyty m.in. w takich utworach jak:

Garbage - Not Your Kind Of People (gitary, perkusja, mix), czy Green Day - Uno! Dos! Tre!

Wśród użytkowników Germanium Pre Amp/DI można znaleźć:

Michael Beinhorn (Korn, Marilyn Manson, Soundgarden, Soul Asylum, Red Hot Chili Peppers, The Verve Pipe, Ozzy Osbourne, Social Distortion, Black Label Society), Matt Bayles (Soundgarden, Pearl Jam, Mastodon), Greg Wells (Deftones, Mika, Pink, Rufus Wainwright), Ross Hogarth (John Fogerty, Ziggy Marley, Edgar Winter, Jimmy Eat World, Lifehouse, Clay Aiken, John Mellencamp, Melissa Etheridge, Coal Chamber, Roger Waters, Jewel, Black Crowes, Mötley Crüe, Keb' Mo'), Ryan Hewitt (Red Hot Chili Peppers, The Avett Brothers, Blink-182, Tom Petty, The Lumineers, Bob Dylan), Shawn Dealey (Counting Crows)

Specyfikacja techniczna:

 • Kanał: Mono
 • Obwód: dyskretny, tranzystorowy
 • Zakres Gain: -5 do +65 db
  Impedancja wejścia mikrofonowego: 1200 do 300 Ohm
 • Sekcja I/O: XLR, zbalansowana, Pin 2
  DI, 1/4" niezbalansowana, o impedancji wejściowej 100k
 • Zasilanie fantomowe: +48v
  Moc: ±28v

Wszystkie urządzenia z serii Germanium wymagają oddzielnego modułu zasilania (TG lub LTD).

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel