• Germanium Compressor
 • Germanium Compressor
 • Germanium Compressor
 • Germanium Compressor
 • Germanium Compressor

Germanium Compressor

 • Tranzystorowy, monofoniczny kompresor z serii Germanium.
Chandler Limited

Produkty sygnowane nazwą Chandler Limited to urządzenia wyjątkowe. Powstały one w wyniku ścisłej współpracy amerykańskich techników oraz brytyjskich inżynierów dźwięku i realizatorów z legendarnego londyńskiego studia EMI Abbey Road. Studio to w drugiej połowie lat 60 zostało wyposażone w specjalnie przygotowany na jego potrzeby sprzęt, którego charakterystyczne brzmienie określiło na kilka kolejnych dziesiątków lat kierunek rozwoju sztuki realizacji studyjnej, na stałe zapisując się w historii muzyki rozrywkowej. To na tym sprzęcie Beatlesi nagrali swoje najważniejsze płyty, w tym legendarną ‘Abbey Road’. To dzięki tym przedwzmacniaczom, tym kompresorom, które stanowiły wyposażenie specjalnie zbudowanych na potrzeby tego studia konsolet, zrodziło się niezapomniane brzmienie Pink Floyd ‘Dark Side of the Moon’. Niektóre urządzenia te zostały zbudowane na bazie rozwiązań Neve czy Fairchild, jednak w przeważającej części układy te zostały zaprojektowane i wykonane na wyłączne potrzeby EMI Abbey Road, najwyżej w kilku egzemplarzach, a często po prostu w jednym. Staranie przemyślane konstrukcje powstały dzięki pracy takich inżynierów jak Geoff Emerick. Rozwiązania te, dzięki współpracy najlepszych realizatorów i inżynierów tamtych czasów, pozwoliły na stworzenie spójnego, przemyślanego i doskonale brzmiącego systemu, który zadecydował o niepowtarzalnym brzmieniu tego studia.

 

Chandler Limited jest jedyną firmą współpracującą bezpośrednio ze studiem EMI Abbey Road, którego doświadczeni inżynierowie biorą czynny udział w konstruowaniu tych urządzeń. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie, w identyczny sposób, w jaki przed laty powstawały oryginały, stosowane są w nich te same elementy i takie same układy, które znaleźć można w EMI Abbey Road, a bezkompromisowe podejście konstruktorów całkowicie wyklucza stosowanie jakichkolwiek tanich zamienników. Zbudowane w stu procentach ręcznie, wierne oryginałom z końca lat sześćdziesiątych, urządzenia Chandler Limited posiadają to samo, identyczne brzmienie, które przez lata dostępne było tylko w jednym studiu na świecie, EMI Abbey Road. Potwierdza to specjalny dokument weryfikacyjny, podpisany i zatwierdzony przez studio EMI Abbey Road.

 

W ofercie Chandler Limited znaleźć można serię EMI Abbey Road Series, w ramach której wytwarzane są urządzenia dokładnie takie, jakie zostały skonstruowane specjalnie dla studia Abbey Road. Do tej samej kategorii zalicza się seria mikserów i urządzeń modularnych Mixers & Module Frames, wiernie rekonstruująca te wyjątkowe układy konsolet modularnych, zbudowanych na zamówienie studia EMI. Również i w tym przypadku inżynierowie Chandler Limited zadbali o najmniejsze szczegóły, stosując nawet takie same gałki przełączników, jakie zastosowano w powstałych w latach 60 oryginałach. Dopełnieniem tych serii jest kategoria wtyczek programowych EMI Abbey Road Plug Ins, których brzmienie zostało bezkompromisowo wypracowane pod srogim okiem tych samych specjalistów, którzy brali udział w pracach nad rozwiązaniami sprzętowymi. Wśród proponowanych urządzeń Chandlera znajdują się również rekonstrukcje także innych układów, których brzmienie zdeterminowało kierunki rozwoju sztuki realizatorskiej aż po czasy współczesne: modułu Neve1073 i, bazującego na rozwiązaniach Neve, modelu kompresora 2254. Urządzenia te, wyposażone w kilka nieingerujących w brzmienie, a poprawiających funkcjonalność rozwiązań, są produkowane w ramach serii LTD Series. W ten sposób tradycyjny układ korektora Neve 1073 w postaci LTD-1 zyskał kilka nowych częstotliwości, nie tracąc przy tym nic ze swego pierwotnego zakresu, zaś kompresor LTD-2, bazujący na legendarnym układzie 2254, został wzbogacony o możliwość zastosowania szybszego ataku.

 

Dzięki tak ogromnemu doświadczeniu, jakie inżynierowie Chandler Limited zyskali podczas swojej wieloletniej pracy nad układami typu ‘vintage’, postanowili w ramach autorskiej serii Germanium Series stworzyć własne rozwiązania, w zaskakujący sposób łączące klasyczne, kultowe brzmienie z możliwościami, jakie oferują współczesne osiągnięcia technologiczne. Chandler oferuje więc pełen wachlarz brzmień klasycznych urządzeń z tych pięknych lat drugiej połowy dwudziestego wieku, gdy muzyka przeżywała swój najbardziej beztroski i kreatywny okres. Jednocześnie, w przeciwieństwie do pracy z urządzeniami typu ‘vintage’, pełna pomoc i opieka ze strony Chandler Limited gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę tych układów. Koszmar długotrwałego unieruchomienia studia podczas realizacji Bardzo-Ważnego-Projektu i poszukiwanie części zamiennych do konstrukcji sprzed czterdziestu lat nie grozi użytkownikom Chandler Limited – może być natomiast zmorą bezkrytycznych wyznawców hasła, iż sprzęt im starszy, tym lepszy.

 

Germanium Compressor jest kontynuacją lubianej serii GERMANIUM. Konstrukcja bazuje na tych samych wzmacniaczach klasy A co Germanium Pre i Tone Control oraz posiada symetryzowane transformatorowo wejścia i wyjścia. Układ kompresora używa segmentu tłumienia sygnału opartego na FET, ale charakteryzującego się elastycznością i funkcjonalnością wszystkich urządzeń serii Germanium. Z nowych funkcji warto odnotować Wet/Dry Mix pozwalającą na wstępny miks sygnału już w kompresorze, Comp Curve pozwalającą wybrać charakterystykę kompresji za pomocą różnych konfiguracji diodowych, Clean/Dirty Comp oraz Sidechain Filter. Wszystkie parametry Germanium Comp zostały wyregulowane i sprawdzone zarówno w warunkach pracy studyjnej, jak i za pomocą specjalistycznej aparatury pomiarowej, dzięki czemu w efekcie końcowym dostajemy precyzyjne oraz niezwykle muzyczne urządzenie.

Dostępna jest wersja masteringowa Germanium Compressor.

Opis funkcji przedniego panelu

BYPASS – typu hardwire, pozwala porównać dźwięk czysty z przetworzonym przez kompresor, jak również porównać różne ustawienia Gain i Feedback

DIRTY COMP / CLEAN COMP – kompresory pracujące na układzie FET znane są z dużych zniekształceń, które niwelowane są dalej w torze urządzenia. Za pomocą tego przełącznika użytkownik może na życzenie pozostawić te zniekształcenia. Ustawienie DIRTY redukuje tylko niechciane szorstkie zniekształcenia i pozostawia wszystkie powstałe drugo- i trzeciorzędowe harmoniczne. Całkowite zniekształcenia THD+N utrzymują się na poziomie od 2 do 5%, dźwięk jest cieplejszy i lekko wibrujący. Przy ustawieniu Clean THD+N waha się między 0,2 a 0,5%

INPUT – reguluje poziom sygnału wejściowego na doprowadzeniu do kompresora, odznacza się charakterystyką podobną do TG1 lub klasycznego 1176 czy Distressora.

SIDECHAIN – Ta niezwykle przydatna funkcja pozwala stosować Germanium Comp praktycznie to wszystkiego. Kompresując miks, bębny lub bas, zawsze możemy zadecydować jak dużo niskich częstotliwości ma „widzieć“ kompresor. Doskonale spisuje się przy gęstych sygnałach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzyjna regulacja częstotliwości.

RATIO – jest to jeden z parametrów kalibrowany przez inżynierów tylko i wyłącznie na słuch, bez stosowania równań matematycznych i aparatury pomiarowej, po to aby zapewnić jak największą muzyczność urządzenia. W związku z tym faktem na regulatorze nie ma zaznaczonych dokładnych wartości, współczynnik kompresji regulowany jest w zakresie od bardzo łagodnego do ciężkiego, uderzającego, charakterystycznego dla układów FET.

COMP CURVE – jedna z unikalnych funkcji Germanium Comp. Do ustawienia głębokości kompresji urządzenie używa rezystorów, diod germanowych, diod silikonowych oraz kombinacji różnych diod. Każde ustawienie odznacza się indywidualnym charakterem brzmieniowym, o czym można się przekonać regulując tym potencjometrem. Charakterystyka rezystorowa i germanowa jest bardzo łagodna, natomiast diody zenera i silikonowe dają zdecydowanie mocniejszy efekt. To kolejny parametr kalibrowany wyłącznie na słuch.

WET / DRY – pozwala na zmiksowanie skompresowanego sygnału z czystym sygnałem doprowadzanym do wejścia. Pozwala wykonać submiks bez dodatkowych urządzeń. Umożliwia uzyskanie zwartego, mocnego skompresowanego dźwięku bez utraty ataku i intensywności oryginalnego dźwięku. Niezwykle efektywna i przydatna funkcja.

ATTACK / RELEASE – regulacja kalibrowana na słuch przy przetwarzaniu licznych ścieżek przygotowywanych do nagrania. Skala od wolnych do szybkich ustawień.

LINK – łączy stereo do pełnego surround.

GERMANIUM DRIVE – reguluje wzmocnienie wejścia wzmacniacza germanowego. Skala wzmocnienia jest zależna od ustawienia regulacji Feedback.

FEEDBACK – potencjometr sterujący ilością sygnału przekazywanego z wyjścia przedwzmacniacza do jego wejścia, czyli odpowiedzialny za sprzężenie zwrotne sygnału. Skutkiem działania tego potencjometru jest zarówno wpływ na poziom sygnału, co i na jego barwę. Przekręcenie potencjometru w lewą stronę owocuje dźwiękiem cichszym, mniej nasyconym składowymi harmonicznymi i z większym udziałem wysokich częstotliwości. Skierowanie potencjometru w prawą stronę pozwala uzyskać dźwięk w większym stopniu nasycony harmonicznymi, głośniejszy, o lekkim podbiciu w okolicach 30hz.

Germanium Compressor został użyty m.in w takich utworach:

The Strokes - Pink Martini, czy The White Stripes - Icky Thump

Wśród użytkowników Germanium Compressor można znaleźć:

Ethan Mates (Linkin Park, Korn, Black Eyed Peas, Tupac, Slipknot, Lionel Richie, Jennifer Lopez, Tom Petty, Motley Crue, Red Hot Chili Peppers, Haze, Good Charlotte, Sting), Joe Chiccarelli (The White Stripes, The Strokes, The Raconteurs, Alanis Morrisette, Jason Mraz, U2, Elton John, Beck, Etta James, Rufus Wainright, Frank Zappa, The Killers, Counting Crows, Tori Amos), Joe McGrath (AFI, Offspring, Green Day, Ryan Adams, Morrissey, Alkaline Trio, Sum 41, Blink-182, B.B. King), Michael Brauer (Rolling Stones, Coldplay, John Mayer, Paul McCartney, Aretha Franklin, i inni)

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Kanał: Mono
  Obwód: dyskretny, tranzystorowy
 • Sekcja I/O: XLR, Połączenie: TRS
  Wszystkie połączenia zbalansowane, wykorzystujące wtyk Pin 2
 • Moc ±28v
  Zasilanie: dedykowany zasilacz Chandler Limited PSU-1 MKII

Wszystkie urządzenia serii Germanium wymagają zasilacza Chandler Limited PSU-1.

Pliki do pobrania
 • Broszura
 • Instrukcja obsługi
 • Arkusz ustawień

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

TG Opto Compressor

TG Opto Compressor

Wykonany ręcznie, w pełni dyskretny, 2-pozycyjny kompresor, pochodzący z legendarnej konsolety EMI12345, czyli Zener Limiter w formacie 500.
TG12413 Zener Limiter

TG12413 Zener Limiter

Stereofoniczny kompresor masteringowy
PSU-2

PSU-2

Zasilacz przeznaczony dla konsolety Mini Rack Mixer oraz Mini Module Frame.
Mini Rack Mixer Expander

Mini Rack Mixer Expander

Rozszerzenie do 32 kanałów dedykowane dla konsolety Mini Rack Mixer.
TG12411 Channel

TG12411 Channel

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z korektorem będący połączeniem kilku klasycznych obwodów, w tym używanego w konsolecie transferowej TG12410 podczas nagrań zespołu The Beatles w Abbey Road Studios.
RS124 Compressor

RS124 Compressor

Legendarny kompresor wykorzystywany w Abbey Road Studios, po raz pierwszy zrekonstruowany w oparciu o odręczne, oryginalne notatki jego twórców i wzbogacony o nowe funkcje.
TG Microphone & TG Microphone Cassette (DEMO)

TG Microphone & TG Microphone Cassette (DEMO)

Zestaw składający się z wielkomembranowego mikrofonu pojemnościowego i kompletnego toru konsolety EMI Abbey Road TG12345 - preampu TG2, korektora Curve Bender i niezależnie patchowanego, linkowalnego do stereo opto-limitera TG1.
Little Devil Colored Boost

Little Devil Colored Boost

W pełni analogowy booster, a momentami i fuzz, który może być wykorzystany zarówno z gitarą, basem, a nawet klawiszami.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel