• Little Devil Colored Boost
  • Little Devil Colored Boost

Little Devil Colored Boost

  • W pełni analogowy booster, a momentami i fuzz, który może być wykorzystany zarówno z gitarą, basem, a nawet klawiszami.
Chandler Limited

Produkty sygnowane nazwą Chandler Limited to urządzenia wyjątkowe. Powstały one w wyniku ścisłej współpracy amerykańskich techników oraz brytyjskich inżynierów dźwięku i realizatorów z legendarnego londyńskiego studia EMI Abbey Road. Studio to w drugiej połowie lat 60 zostało wyposażone w specjalnie przygotowany na jego potrzeby sprzęt, którego charakterystyczne brzmienie określiło na kilka kolejnych dziesiątków lat kierunek rozwoju sztuki realizacji studyjnej, na stałe zapisując się w historii muzyki rozrywkowej. To na tym sprzęcie Beatlesi nagrali swoje najważniejsze płyty, w tym legendarną ‘Abbey Road’. To dzięki tym przedwzmacniaczom, tym kompresorom, które stanowiły wyposażenie specjalnie zbudowanych na potrzeby tego studia konsolet, zrodziło się niezapomniane brzmienie Pink Floyd ‘Dark Side of the Moon’. Niektóre urządzenia te zostały zbudowane na bazie rozwiązań Neve czy Fairchild, jednak w przeważającej części układy te zostały zaprojektowane i wykonane na wyłączne potrzeby EMI Abbey Road, najwyżej w kilku egzemplarzach, a często po prostu w jednym. Staranie przemyślane konstrukcje powstały dzięki pracy takich inżynierów jak Geoff Emerick. Rozwiązania te, dzięki współpracy najlepszych realizatorów i inżynierów tamtych czasów, pozwoliły na stworzenie spójnego, przemyślanego i doskonale brzmiącego systemu, który zadecydował o niepowtarzalnym brzmieniu tego studia.

 

Chandler Limited jest jedyną firmą współpracującą bezpośrednio ze studiem EMI Abbey Road, którego doświadczeni inżynierowie biorą czynny udział w konstruowaniu tych urządzeń. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie, w identyczny sposób, w jaki przed laty powstawały oryginały, stosowane są w nich te same elementy i takie same układy, które znaleźć można w EMI Abbey Road, a bezkompromisowe podejście konstruktorów całkowicie wyklucza stosowanie jakichkolwiek tanich zamienników. Zbudowane w stu procentach ręcznie, wierne oryginałom z końca lat sześćdziesiątych, urządzenia Chandler Limited posiadają to samo, identyczne brzmienie, które przez lata dostępne było tylko w jednym studiu na świecie, EMI Abbey Road. Potwierdza to specjalny dokument weryfikacyjny, podpisany i zatwierdzony przez studio EMI Abbey Road.

 

W ofercie Chandler Limited znaleźć można serię EMI Abbey Road Series, w ramach której wytwarzane są urządzenia dokładnie takie, jakie zostały skonstruowane specjalnie dla studia Abbey Road. Do tej samej kategorii zalicza się seria mikserów i urządzeń modularnych Mixers & Module Frames, wiernie rekonstruująca te wyjątkowe układy konsolet modularnych, zbudowanych na zamówienie studia EMI. Również i w tym przypadku inżynierowie Chandler Limited zadbali o najmniejsze szczegóły, stosując nawet takie same gałki przełączników, jakie zastosowano w powstałych w latach 60 oryginałach. Dopełnieniem tych serii jest kategoria wtyczek programowych EMI Abbey Road Plug Ins, których brzmienie zostało bezkompromisowo wypracowane pod srogim okiem tych samych specjalistów, którzy brali udział w pracach nad rozwiązaniami sprzętowymi. Wśród proponowanych urządzeń Chandlera znajdują się również rekonstrukcje także innych układów, których brzmienie zdeterminowało kierunki rozwoju sztuki realizatorskiej aż po czasy współczesne: modułu Neve1073 i, bazującego na rozwiązaniach Neve, modelu kompresora 2254. Urządzenia te, wyposażone w kilka nieingerujących w brzmienie, a poprawiających funkcjonalność rozwiązań, są produkowane w ramach serii LTD Series. W ten sposób tradycyjny układ korektora Neve 1073 w postaci LTD-1 zyskał kilka nowych częstotliwości, nie tracąc przy tym nic ze swego pierwotnego zakresu, zaś kompresor LTD-2, bazujący na legendarnym układzie 2254, został wzbogacony o możliwość zastosowania szybszego ataku.

 

Dzięki tak ogromnemu doświadczeniu, jakie inżynierowie Chandler Limited zyskali podczas swojej wieloletniej pracy nad układami typu ‘vintage’, postanowili w ramach autorskiej serii Germanium Series stworzyć własne rozwiązania, w zaskakujący sposób łączące klasyczne, kultowe brzmienie z możliwościami, jakie oferują współczesne osiągnięcia technologiczne. Chandler oferuje więc pełen wachlarz brzmień klasycznych urządzeń z tych pięknych lat drugiej połowy dwudziestego wieku, gdy muzyka przeżywała swój najbardziej beztroski i kreatywny okres. Jednocześnie, w przeciwieństwie do pracy z urządzeniami typu ‘vintage’, pełna pomoc i opieka ze strony Chandler Limited gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę tych układów. Koszmar długotrwałego unieruchomienia studia podczas realizacji Bardzo-Ważnego-Projektu i poszukiwanie części zamiennych do konstrukcji sprzed czterdziestu lat nie grozi użytkownikom Chandler Limited – może być natomiast zmorą bezkrytycznych wyznawców hasła, iż sprzęt im starszy, tym lepszy.

 

Efekt ten został nazwany Colored Boost nie bez powodu. Nie jest to czysty booster, ale nie jest to też fuzz. Little Devil Colored Boost może albo delikatnie podbarwić brzmienie twojego Fendera, albo sprawić, żeby twój stary Mashall zaryczał bez opamiętania.

Sercem Colored Boost jest układ wzmacniacza klasy A oraz regulacja Feedback/Bias. Skala sześciu ustawień pozwala uzyskać cały wachlarz brzmień, od lekkich fuzzów do bezwzględnych dźwięków w stylu wzmacniaczy plexi. Każde ustawienie ma swój własny styl przesteru i zniekształceń i w zupełnie inny sposób oddziałuje na falę dźwiękową. Dostępne jest lekkie przesterowanie, mocne przesterowanie, przesterowanie górnej części fali, dolnej części fali albo obu na raz. Każdy ruch przełącznika Feedback/Bias powoduje wyraźne zmiany w zakresie częstotliwości. Dzięki wzmocnieniu rzędu 39 dB, które oferuje Colored Boost, muzyk może uzyskać od delikatnego wybrzmienia do ryczących oldschoolowych sustainów.

Color Boost

Ta regulacja ustala ilość wzmocnienia, którą pedał nakłada na dźwięk. W zależności od ustawień regulacji feedback/bias, można uzyskać aż do 37dB wzmocnienia. Regulacja Colored Boost nie działa w sposób liniowy. Wraz ze wzrostem wzmocnienia, brzmienie staje się jaśniejsze. Używanie regulacji Boost w połączeniu z przełącznikiem Boost Range pozwoli w najdrobniejszych szczegółach dostosować brzmienie do własnych oczekiwań.

Boost Range

Ten przełącznik pozwala ustawić zakres częstotliwości efektu. W układzie przełącznik ten znajduje się na samym początku toru sygnałowego, co pozwala od samego początku kreować brzmienie według własnych upodobań. Dostępne są 3 ustawienia:

Highs – daje brzmienie podobne do starych treble boosterów. Podbiciu ulegają wyłącznie wysokie częstotliwości.

Mids – to ustawienie działa podobnie jak treble booster, jednak z pasmem poszerzonym o wysoki środek oraz odrobinę niskiego środka.

Full – booster o najszerszym paśmie. Efekt pokrywa całe spektrum częstotliwości, aż po niski środek i dół pasma. W tym ustawieniu dodano wystarczającą ilość niskich tonów, aby utrzymać dźwięk zwartym. Jest ono doskonałe również do basu i instrumentów klawiszowych.

Feedback & Bias

Jest to potencjometr, który reguluje jednocześnie ujemne sprzężenie oraz napięcie układu. Ujemne sprzężenie wpływa na wzmocnienie, zakres częstotliwości, wysterowanie i zniekształcenia harmoniczne generowane przez efekt. Zmiany napięcia wpływają na pracę tranzystorów wzmacniających oraz na wiele parametrów dźwięku, między innymi na przesterowanie i zniekształcenia. Oto jak zachowuje się efekt przy różnych ustawieniach regulacji Feedback/Bias dla przełącznika Range ustawionego na Full:

Feedback/Bias 1: efekt zachowuje się jak booster z lekkim fuzzem. Bardzo małe sprzężenie ujemne, praktycznie na granicy poprawnego funkcjonowania układu. W zależności od rodzaju gitary i wzmacniacza, pozwala uzyskać różne brzmienia. Znaczny przester na górze sinusoidy i niewielki na dole, bardzo gładkie zniekształcenia. Zniekształcenia przy maksymalnym wzmocnieniu wynoszą ok 31%. Maksymalen wzmocnienie to ok 40dB.

Feedback/Bias 2: ustawienie podobne do ustawienia nr 1, ale bez efektu fuzz. Nadal dość wyraźny przester, jednak bardziej zaokrąglony. Maksymalne wzmocnienie wynosi ok 41dB, największe zniekształcenia to ok 17%.

Feedback/Bias 3: przy tym ustawieniu zniekształcenia są bardziej harmoniczne. Przy maksymalnym wzmocnieniu występuje przester w dole sinusoidy. Maksymalne wzmocnienie wynosi ok 39dB, a zniekształcenia harmoniczne ok 6%. W tym ustawieniu jest mniej basu niż w ustawieniach 1 i 2, a uzyskiwany dźwięk jest twardszy.

Feedback/Bias 4: Zniekształcenia są całkowicie harmoniczne i nie występują przesterowania. Maksymalne wzmocnienie to ok 36 dB, występują zniekształcenie harmoniczne o wielkości ok 2%. W tym ustawieniu jest mniej basu niż w ustawieniach 1 i 2, a uzyskiwany dźwięk jest twardszy.

Feedback/Bias 5: 23dB i 0,25% zniekształceń harmonicznych przy pełnym wzmocnieniu. To bardzo łagodne wzmocnienie, ale wciąż podbarwiające dźwięk. Ustawienie podobne do ustawienia nr 6, ale z mniejszym wzmocnieniem. Sprawdzi się świetnie w przypadku, gdy potrzebna jest koloryzacja brzmienia bez dużego wzmocnienia.

Feedback/Bias 6: 31dB i 0,77% zniekształceń harmonicznych przy pełnym wzmocnieniu. Mocny i duży dźwięk. Bardzo duże podbarwienie.

Highs

Przełącznik ten odpowiedzialny jest za jasność brzmienia efektu. Okazuje się bardzo przydatny przy pracy z różnymi rozmiarami wzmacniaczy i daje najlepsze efekty w połączeniu z regulacją Range. Dostępne ustawienia to: Smooth, Bright i Very Bright.

Zasilanie

Urządzenie potrzebuje do pracy zasilania o napięciu od 9 do 9,6V. Z tyłu dostępne jest gniazdo na zasilacz, po odkręceniu czterech śrubek uzyskujemy dostęp do gniazda baterii.

Wśród użytkowników Little Devil Colored Boost można znaleźć:

Lyle Workman (Sting), Michael Landau (Michael Jackson, Seal, James Taylor, Miles Davis), Richie Sambora (Bon Jovi), Phil X (Jon Bon Jovi), Steve Stevens (Billy Idol), Blink 182, Interpol, czy Joe Chiccarelli - producent, realizator, inżynier miksu (The White Stripes, The Strokes, The Raconteurs, Alanis Morrisette, Jason Mraz, U2, Elton John, Beck, Etta James, Rufus Wainright, Frank Zappa, The Killers, Counting Crows, Tori Amos), Ryan Hewitt - producent, realizator, inżynier miksu (Red Hot Chili Peppers, The Avett Brothers, Blink-182, Tom Petty, The Lumineers, Bob Dylan), a nawet Jamie Muhoberac - klawiszowiec (Bush, Chris Cornell, John Mayer, Seal, Phil Collins)

Specyfikacja techniczna

  • Format: efekt
  • Kanał: Mono
  • Obwód: klasa A
  • Bypass: True Bypass
  • Połączenia: jack 1/4"
  • Zasilanie: zasilacz 9V w stylu “BOSS” lub jedna bateria 9V

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

REDD.47 Mic Amplifier

REDD.47 Mic Amplifier

Reinkarnacja legendarnego przedwzmacniacza lampowego, który stanowiąc serce głównej konsolety Abbey Road Studios - EMI.51 - zadecydował o brzmieniu wielu legendarnych nagrań, włączając w to wszystkie nagrania The Beatles zrealizowane w latach 1964-1968.
TG12411 Channel

TG12411 Channel

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z korektorem będący połączeniem kilku klasycznych obwodów, w tym używanego w konsolecie transferowej TG12410 podczas nagrań zespołu The Beatles w Abbey Road Studios.
TG12345 Curve Bender

TG12345 Curve Bender

Korektor oparty na legendarnej konsolecie EMI12345 używanej podczas nagrań The Beatles i Pink Floyd, przygotowany z okazji 75-lecia powstania kompleksu studyjnego Abbey Road.
PSU-2

PSU-2

Zasilacz przeznaczony dla konsolety Mini Rack Mixer oraz Mini Module Frame.
Little Devil Pre Amp

Little Devil Pre Amp

Przedwzmacniacz mikrofonow-liniowy wyposażony w wejście instrumentalne DI, umożliwiający ogromne możliwości kreaowania brzmienia, zamknięty w formacie 500.
Mini Rack Mixer Expander

Mini Rack Mixer Expander

Rozszerzenie do 32 kanałów dedykowane dla konsolety Mini Rack Mixer.
Germanium Drive

Germanium Drive

W pełni analogowy, germanowy booster gitarowy, który może być wykorzystany zarówno z gitarą, basem, a nawet klawiszami.
Little Devil EQ

Little Devil EQ

Muzykalny, pięknie brzmiący korektor w formacie 500, doskonale potwierdzający klasę urządzeń marki Chandler Limited.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel