Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A
COMP-3A

COMP-3A

 • Precyzyjna i bardzo udana reinkarnacja legendarnego kompresora LA3A.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Comp 3A to reinkarnacja legendarnego kompresora LA3A, wyposażona we wszystkie dodatkowe funkcjonalności, jakich we współczesnym studiu można oczekiwać do tego słynnego klasyka.

Comp 3A jest jednokanałowym kompresorem o rasowym, vintage’owym brzmieniu. W torze sygnałowym zastosowano wyłącznie dyskretne komponenty, jak rezystory, kondensatory czy tranzystory. Wejście i wyjście są symetryzowane za pomocą customowych, dwóch różnych transformatorów, dostosowanych do potrzeb danego zastosowania. W taki właśnie sposób budowano profesjonalne urządzenia audio zanim wynaleziono układy scalone. Układy scalone są małe, tanie i chętnie używane w aktualnie produkowanych urządzeniach. Jednak problemem urządzeń zbudowanych w oparciu o układy scalone jest fakt, iż nie pozwalając one uzyskać dźwięku o jakości i charakterze oczekiwanych przez współczesnych realizatorów. Wielu z nich preferuje brzmienie vintage’owych sprzętów, stosując je chętniej niż współczesne konstrukcje. Jest to szczególnie silnie w przypadku korzystania z nieskazitelnie czystych technik cyfrowych, pozbawionych charakteru i jakiejkolwiek sygnatury.

To z tego właśnie powodu współcześnie powstaje tak wiele klonów i rekonstrukcji klasycznych, vintage’owych modeli, i dlatego oryginały osiągają tak wysokie ceny na portalach aukcyjnych.

Układ zastosowany w Comp 3A bazuje na klasycznej konstrukcji, w której użyto komórki fotoelektrycznej do sterowania redukcją wzmocnienia sygnału. To sprawia, że Comp 3A ma unikalną charakterystykę kompresji, zależną od zastosowanych ustawień. Co więcej, vintage’owy tor sygnałowy pozwala uzyskać wyjątkowy, szlachetny i bardzo muzykalny charakter dźwięku. Zastosowana konstrukcja jest jednocześnie bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze: za pomocą zaledwie dwóch potencjometrów umożliwia uzyskanie pożądanego brzmienia. Te cechy sprawiły, że LA3A stał się jednym z ulubionych kompresorów wśród inżynierów dźwięku na świecie. Dzięki firmie Golden Age Project teraz jest dostępny w bardzo przyjaznej cenie jako Comp 3A.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Vintage’owy, dyskretny tor sygnałowy, bez układów scalonych
 • Transformatory na wejściu i wyjściu, akceptujące dowolny sygnał: symetryczny i niesymetryczny
 • Rezystor transformatora wyjściowego przełączany za pomocą wewnętrznego jumpera, w celu zmiany charakterystyki najwyższych częstotliwości
 • Posiada klasyczny tłumik fotoelektryczny T4, sterujący kompresją w zależności od parametrów ataku i release
 • Bardzo prosty interfejs, pozwalający na sterowanie tylko za pomocą dwóch głównych parametrów: Gain i Peak Reduction
 • Parametr HF, pozwalający na uzyskanie większej wrażliwości układu side-chain na zawartość środkowych i wyższych częstotliwości
 • Duży, wyraźny wskaźnik wychyłowy, pracujący w dwóch trybach, pokazując redukcję wzmocnienia lub poziom wyjściowy
 • ‘True-bypass' pozwalający na łatwe dokonywanie porównań
 • Uniwersalne złącza wejściowe i wyjściowe, zarówno XLR, jak i TRS
 • Złącze ‘link’ oraz przełącznik pozwalające na synchronizację dwóch kompresorów w celu pracy w stereo
 • Wszystkie regulatory ulokowane na panelu przednim
 • Zewnętrzny zasilacz gwarantujący brak zakłóceń w odniesieniu do toru sygnałowego
 • Kompaktowy rozmiar, umożliwiający jednocześnie na montaż obok siebie dwóch urządzeń w racku za pomocą uchwytu Unite Big.
 • Solidne wykonanie gwarantujące wieloletnią pracę urządzenia

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel