
Z naszego bloga

Royer SF-2 to aktywna, zasilana napięciem phantom wersja mikrofonu SF-1. Zaprojektowany z myślą o muzyce klasycznej i instrumentach akustycznych, Royer SF-2 łączy najwyższej klasy brzmienie z unikalnym, aktywnym układem elektronicznym wspomagającym mikrofony wstęgowe. Czułość na poziomie -38dB jest taka sama, jak w mikrofonach pojemnościowych zasilanych napięciem phantom, co pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy preampów, niezależnie od ich możliwości maksymalnego wzmocnienia. Unikalny układ elektroniczny oraz specjalnie zaprojektowane FET-y są odpowiedzialne za ultracichą pracę mikrofonu - szumy własne wynoszą poniżej 18dB.
Układ magnetyczny w SF-2 skutkuje szeroką, wyrównaną charakterystykę częstotliwości, bez większych dołków i górek. Dzięki wstędze o grubości 1.8 mikrona możemy cieszyć się znakomitym odwzorowaniem transjentów. Przenoszone pasmo jest świetne niezależnie od kąta, pod jakim dźwięk porusza wstęgę, a przebarwienie dźwięków spoza osi mikrofonu jest pomijalne.
Wzmocnienie sygnału
Mikrofony Royer z serii Active są równie czułe, jak zasilane napięciem phantom mikrofony pojemnościowe. Pozwala to na stosowanie dowolnych przedwzmacniaczy, zarówno zewnętrznych jak i tych wbudowanych w konsolety. Klasyczne mikrofony wstęgowe są o 15-30dB mniej czułe od mikrofonów pojemnościowych i dlatego wymagają użycia najwyższej klasy bezszumowych preampów o dużym stopniu wzmocnienia, zwłaszcza jeśli chodzi o ciche źródła dźwięku, takie jak wokale, instrumenty akustyczne, ambiensy z pomieszczenia itp. Royer SF-2 zawiera całkowicie symetryczny, dyskretny układ wzmocnienia, który bazuje na specjalnie nawijanym transformatorze toroidalnym oraz ultra-bezszumowych tranzystorach FET. W efekcie osiągnięto czułość na poziomie -38dB, która pozwala bez problemu zarejestrować nawet najcichsze dźwięki.
Elektronika w SF-2 nie generuje żadnych dodatkowych szumów własnych. Cały zapas wzmocnienia sygnału pochodzi ze specjalnego, dużego transformatora toroidalnego, który dostarcza 14dB dodatkowego "czystego gainu". Układ zasilania phantom również nie wprowadza dodatkowego szumu.
Dopasowanie impedancji
Elektronika w SF-2 zapewnia idealne obciążenie wstęgi w każdych warunkach, dlatego mikrofon wykorzystuje w 100 procentach swój potencjał brzmieniowy, niezależnie od charakterystyki wejścia przedwzmacniacza mikrofonowego. Dzięki niskiej impedancji wyjściowej mikrofonu, można wykorzystywać nawet bardzo długie kable, bez znaczących strat sygnału.
Właściwe dostosowanie impedancji jest bardzo ważne dla optymalnej pracy mikrofonów wstęgowych. Źle dopasowana impedancja niewłaściwie obciąża wstęgę, co objawia się utratą dolnego i środkowego pasma, mniejszą czułością i ogólnym spadkiem jakości sygnału. W serii mikrofonów Active, wstęga jest zawsze optymalnie obciążona, niezależnie od klasy przedwzmacniacza - dzięki temu jakość sygnału zawsze jest bezkompromisowa. Przy okazji wstęgi nie da się uszkodzić napięciem phantom, błędnym podpięciem kabli lub anomaliami napięcia.
Historia modelu SF-2
Dwadzieścia prototypowych egzemplarzy SF-2 krążyło po największych studiach i scenach przez lata, zanim model ten został wprowadzony do sprzedaży. Mikrofon został entuzjastycznie przyjęty w kręgach muzyki klasycznej - rewelacyjnie sprawdził się przy rejestracji chórów, fortepianu, instrumentów dętych drewnianych, smyczkowych i innych. Świetnie przyjęty został również w studiach specjalizujących się w nagrywaniu instrumentów akustycznych, a także przez piosenkarzy/songwriterów. Większości prototypów nie można było odzyskać z powrotem...
W zestawie
SF-2 jest dostarczany w aluminiowym pudełku, z uchwytem antywstrząsowym, etui, dokumentacją i instrukcją obsługi.
Opcjonalna wersja SF-2 Deluxe zawiera przepiękne pudełko z paduaku, 6-metrowy kabel firmy Royer, uchwyt antywstrząsowy premium RSM-24, dokumentację z instrukcją obsługi. Cały komplet zapakowany jest w aluminiowe pudełko.
Rekomendowane zastosowania:
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
PREZENTACJA PRODUKTU: