Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Quartet II Tube Recording Channel
Quartet II Tube Recording Channel
Quartet II Tube Recording Channel
Quartet II Tube Recording Channel

Quartet II Tube Recording Channel

  • Lampowy, uniwersalny channel strip wyposaony w bardzo szybki limiter.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Quartet II nie jest kontynuacją ani nową wersją słynnego channel stripu Quartet, jest to uzupełniająca jednostka posiadająca trochę zmodyfikowaną kombinację elementów. Urządzenie zostało zaprojektowane przy współpracy Fletchera z Mercenary Audio, dodano w nim wiele funkcji sprawiających że praca z nim ma jeszcze bardziej muzyczny charakter.

Lampowy preamp Mic/DI posiada unikalną funkcję przełączania między dwoma zupełnie różnie brzmiącymi transformatorami wejściowymi i wyboru dwóch różnych impedancji wejścia. Wejście DI obsługuje sygnały z pick-up’ów, keyboardów oraz sygnały o poziomie liniowym. Przedwzmacniacz mikrofonowy posiada również Phantom Power, pad, odwracanie fazy oraz przełączany filtr dolnozaporowy. Niezależne regulacje wzmocnienia wejścia i wyjścia pozwalają uzyskać delikatny przester na lampie dla wzbogacenia składu harmonicznego sygnału.

Kompresor delta-mu, pochodzący ze słynnego ES-8, posiada klasyczną charakterystykę kompresji znaną z limiterów Fairchild 660 i 670. Może być używany w jednym z pięciu trybów: Fast, Faster, Vintage (o charakterystyce zależnej od sygnału), Average oraz w pełni manualnym. Posiada również przełączany filtr górnoprzepustowy sidechain’u aby zmniejszyć czułóśc kompresora do dolnego pasma.

Nowy, 3-pasmowy Pssive/Aggressive Equalizer to nowoczesne podejście do klasycznego, opartego na induktorach, pasywnego equalizera. Posiada jednoczesną regulację pasm LO Shelf, Mid Dip i Hi Peak. Tryb Aggressive zwiększa nasycenie obwodu equalizera aby dodać składowych harmonicznych. Dodatkowo, za pomocą jednego przęłącznika można zmienić miejsce equalizera w łańcuchu na przed lub po kompresorze.

Nowy Peak Limiter JFET/MOSFET to nowe podejście do mocnego analogowego limitingu, posiada 2 tryby pracy o różnej charakterystyce brzmieniowej (JFET i MOSFET) oraz precyzyjne wskaźniki LED z dokładnością do 1dB. W przeciwieństwie do wielu popularnych limiterów, to urządzenie nie powoduje zniekształceń w sygnale poniżej progu.

Główne cechy:

Wzbogacona wersja lampowego przedwzmacniacza z MDP-1 z przełączanym transformatorem wejściowym i impedancją wejścia

Kompresor/Limiter delta-mu z ES-8 z dodatkowymi trybami sidechain

Nowy, oparty na induktorach pasywny equalizer lampowy z podbiciem/obcięciem pasm HI Peak, MID Dip i LO oraz bogatym w harmoniczne trybem „Aggressive“

Nowy, analogowy peak limiter z trybami JFET i MOSFET

Sekcje przedwzmacniacza, equalizera, kompresora i peak limitera mogą być podłączone i używane jako osobne urządzenia

Beztransformatorowe lub symetryzowane transformatorowo wyjście.

Pozłacane przełączniki, gniazda wyjść i wejść oraz gniazdo lampy

Rezystory z folii metalowej parowane z dokładnością do 0,1%

W pełni regulowane zasilacze wysokiego napięcia, żarnikowe i dwubiegunowe z miękkim startem i tłumieniem.

Toroidalny transformator napięcia z ekranem minimalizującym zniekształcenia.

Przełącznik napięcia 120-240V AC

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel