Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

 • Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z kompresorem, funkcją Silk i regulacją fazy, przygotowany w formacie 500.
4 331,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Model 517 oparty jest na przedwzmacniaczu Portico 5017. Urządzenie zawiera ten sam, światowej klasy symetryzowany transformatorowo preamp, kompresor i wzmacniacz instrumentalny oraz oferuje te same funkcje: regulację fazy, tryb Silk, miksowanie sygnału z mikrofonowego z instrumentalnym - a wszystko to zamknięte w obudowie w standardzie 500. Jest to pierwszy moduł Rupert Neve Designs w tym standardzie i, jak wszystkie poprzednie konstrukcje tego producenta, odznacza się perfekcyjną jakością dźwięku i niezwykłą funkcjonalnością. 

Przedwzmacniacz mikrofonowy i instrumentalny

Przedwzmacniacz mikrofonowy wchodzący w skład 517 daje do 66dB wzmocnienia, jest on oparty na tym samym układzie, co 5017. Tu również preamp posiada odwracanie fazy i zasilanie fantomowe. Oddzielny wzmacniacz instrumentalny daje do 30dB wzmocnienia, posiada separację mas, regulację fazy oraz wyjście Thru.

Miksowanie sygnałów

Jako jednokanałowe urządzenie, 517 posłuży do zsumowania, wyrównania fazowego i skompresowania sygnału bezpośredniego z instrumentu oraz z mikrofonu. W tym celu należy podłączyć instrument (np gitarę) do wejścia DI, a do wejścia mikrofonowego podłączyć mikrofon ustawiony przy głośniku gitarowym. Wówczas regulacja Blend służy do miksowania sygnału bezpośredniego oraz wzmocnionego tak, aby uzyskać równowagę brzmieniową pomiędzy obydwoma źródłami, natomiast Variphase posłuży do wyrównania fazowego sygnałów. Aby przeprowadzić oba sygnały przez kompresor, należy ustawić to za pomocą zworki (jest to standardowe ustawienie). Tej techniki można użyć równie dobrze do uzyskania jednego, zmiksowanego śladu gitary i wokalu.

Kompresor

Opto-kompresor zawarty w 517 jest zbudowany w oparciu o układ rezystorów światłoczułych LDR a jego sterowanie uproszczono do jednej regulacji - Threshold (próg zadziałania). W zależności od ustawionego progu, kompensacja wzmocnienia dobierana jest automatycznie. Nachylenie kompresora ustalone jest na 2:1, natomiast za pomocą zworki można przestawić czas zadziałania (normalny/szybki). Regulacja kompresora ogranicza się więc do ustawienia progu w takiej pozycji, aby uzyskać żądaną ilość kompresji. Dioda LED sygnalizuje działanie układu.

Variphase

Oprócz standardowego odwracania polaryzacji, 517 wyposażony został również w regulację Variphase pozwalającą na płynne przesuwanie fazy. Funkcja ta przydaje się za każdym razem, gdy potrzebujemy zmiksować dwa ślady tego samego żródła.

Dla przykładu, nawet przy bardzo starannym rozmieszczeniu mikrofonów, zmiksowanie sygnałów perkusji z bliskich mikrofonów i z overheadów może zaowocować głuchym, brzydkim dźwiękiem. Za pomocę regulacji Variphase, użytkownik może przesuwać sygnały w fazie, aż zostaną one naturalnie zrównane.

Technika ta jest również niezwykle przydatna podczas nagrywania jednego instrumentu jednocześnie bezpośrednio i poprzez mikrofon. Za pomocą regulacji Blend możemu ustalić proporcje obu sygnałów, a Variphase zlikwiduje różnice fazowe. Teraz realizatorzy i muzycy mają pełną dowolność w ustawianiu mikrofonów i nie muszą się martwić o różnice w fazie.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Tryb Silk - to specjalnie opracowany układ, ktory wpływa na wiele parametrów sygnału subtelnie wzbogacając go i dodając klasycznej nutki. Wciśnięcie przycisku Silk powoduje zmiejszenie ujemnego sprzężenia i dopasowanie pasma częstotliwości tak, aby stworzyć miękkie i muzyczne brzmienie. Rezultat najlepiej ocenić 
 • Wzmocnenie mikrofonu - Wzmocnienie mikrofonu regulowane jest w zakresie od 0dB do 66dB.
 • Wzmocnienie DI - Wzmocnienie wejścia DI regulowane jest w zakresie od 0dB do 30dB
 • Wejście DI - Symetryczne i niesymetryczne wejście instrumentalne o wysokiej impedancji (HI-Z)
 • Phantom Power - dostarcza napięcia fantomowego 48V do mikrofonu. Załączane za pomocą przełącznika na tylnym panelu.
 • Odwracanie Fazy - odwraca polaryzację weśjcia mikrofonowego
 • Threshold - regulacja progu zadziałania kompresora. Gdy sygnał przekroczy próg, jest tłumiony w proporcji 2:1, czasy ataku i zwolnienia mogą być ustawione na normlane lub szybkie za pomocą zworek.
 • Wskaźniki - wskaźniki 517 informują o obecności sygnału oraz klipowaniu na obu wejściach oraz o aktywności kompresora.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Zakres Ratio - od 1.1:1 do limitu (40:1)
 • Zakres parametry Attack:  od 20mS do 75mS
 • Zakres parametru Release: od 100mS do 2.5 sekund
 • FF/FB: kontrola Feed-Forward lub Feed-Back VCA
 • Maks. poziom wyjściowy: (transformator zbalansowany i typu 'floating') od 20 Hz do 40kHz wynosi +23dBu
 • THD: @ 1kHz, +20 dBu poziomu wyjściowego, bez obciążenia - główne wyjście, kompresor dezaktywowany = lepsze niż 0.0006%; kompresor aktywowany = lepsze niż 0.02%
 • Szumy: Mierzone na głównym wyjściu, nieważone, 22Hz-22kHz, obciążenie 40 Ohm, z potencjometrem Gain w pozycji środkowej, kompresor dezaktywowany = lepsze niż 103dBu; kompresor aktywowany = lepsze niż 92dBu
 • Odpowiedź częstotliwościowa: wyjście główne, z potencjometrem Gain w pozycji środkowej @ 18 Hz, +/- .1dB; @ 150 kHz -3 dB
 • Crosstalk: mierzony od kanału do kanału = lepszy niż 90 dB @ 15kHz
 • Mierniki: pomiar poziomu głośności oraz redukcji paramteru Gain

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel