Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

 • Mobilny przedwzmacniacz z niezależnym wejściem instrumentalnym, kompresorem i dwukanałowym sumatorem
5 800,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

To przenośne urządzenie zawiera w sobie światowej klasy przedwzmacniacz mikrofonowy Portico, kompresor i wejście DI oraz wyposażone jest w regulację fazy, opatentowany tryb Silk i możliwość miksowania sygnału z mikrofonu i wejścia DI. Wszystkie te funkcje w połączeniu z solidną, przenośną obudową, czynią z Portico 5017 idealne narzędzie do pracy w każdych warunkach, jednocześnie nie ujmując mu klasycznego charakteru typowego dla urządzeń Ruperta Neve'a. W porównaniu do swojego poprzednika, przedwzmacniacza mikrofonowego/DI 5016, nowe urządzenie zostało wzbogacone o jednogałkową kompresję oraz miksowanie sygnału z obu wejść, a także zyskało ergonomiczną obudowę.

Dzięki autorskim transformatorom występującym tylko w serii Portico oraz trybowi Silk, nowy moduł brzmieniowo niczym nie odbiega od legendarnych konstrukcji pana Ruperta. Jednak unikalny zestaw funkcji 5017 czyni z niego nowoczesny kombajn do pracy w studio, nagrywania na żywo czy używania na scenie.

Tryb dwukanałowy

W trybie dwukanałowym, 5017 może służyć do nagrania w każdych warunkach jednocześnie wokalisty i gitarzysty. Pracuje on wtedy jako przedwzmacniacz i kompresor do wokalu oraz oddzielne wejście DI. W tym celu należy ustawić gałkę Blend w pozycji DI (wyłączyć miksowanie sygnałów) i za pomocą zworki ustawić kompresor tak, aby działał wyłącznie na wejściu mikrofonowym. Tryb Silk będzie wówczas dotyczył zarówno wokalu, jak i gitary, natomiast filtr HPF zadziała tylko w torze mikrofonowym.

Miksowanie sygnałów

Jako jednokanałowe urządzenie, 5017 posłuży do zsumowania, wyrównania fazowego i skompresowania sygnału bezpośredniego z instrumentu oraz z mikrofonu. W tym celu należy podłączyć instrument (np gitarę) do wejścia DI, a do wejścia mikrofonowego podłączyć mikrofon ustawiony przy głośniku gitarowym. Wówczas regulacja Blend służy do miksowania sygnału bezpośredniego oraz wzmocnionego tak, aby uzyskać równowagę brzmieniową pomiędzy obydwoma źródłami, natomiast Variphase posłuży do wyrównania fazowego sygnałów. Aby przeprowadzić oba sygnały przez kompresor, należy ustawić to za pomocą zworki (jest to standardowe ustawienie). Tej techniki można użyć równie dobrze do uzyskania jednego, zmiksowanego śladu gitary i wokalu.

Kompresor

Opto-kompresor zawarty w 5017 jest zbudowany w oparciu o układ rezystorów światłoczułych LDR a jego sterowanie uproszczono do jednej regulacji - Threshold (próg zadziałania). W zależności od ustawionego progu, kompensacja wzmocnienia dobierana jest automatycznie. Nachylenie kompresora ustalone jest na 2:1, natomiast za pomocą zworki można przestawić czas zadziałania (normalny/szybki). Regulacja kompresora ogranicza się więc do ustawienia progu w takiej pozycji, aby uzyskać żądaną ilość kompresji. Dioda LED sygnalizuje działanie układu.

Variphase

Oprócz standardowego odwracania polaryzacji, 5017 wyposażony został również w regulację Variphase pozwalającą na płynne przesuwanie fazy. Funkcja ta przydaje się za każdym razem, gdy potrzebujemy zmiksować dwa ślady tego samego żródła.

Dla przykładu, nawet przy bardzo starannym rozmieszczeniu mikrofonów, zmiksowanie sygnałów perkusji z bliskich mikrofonów i z overheadów może zaowocować głuchym, brzydkim dźwiękiem. Za pomocę regulacji Variphase, użytkownik może przesuwać sygnały w fazie, aż zostaną one naturalnie zrównane.

Technika ta jest również niezwykle przydatna podczas nagrywania jednego instrumentu jednocześnie bezpośrednio i poprzez mikrofon. Za pomocą regulacji Blend możemu ustalić proporcje obu sygnałów, a Variphase zlikwiduje różnice fazowe. Teraz realizatorzy i muzycy mają pełną dowolność w ustawianiu mikrofonów i nie muszą się martwić o różnice w fazie.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Dwa kanały - 5017 posiada dwa niezależne wyjścia, DI/Blend i Mic. Wyjście mikrofonowe zawsze przenosi sygnał mikrofonu, natomiast funkcję wyjścia DI/Blend wybiera się za pomocą pokrętła Blend.
 • Tryb Silk - to specjalnie opracowany układ, ktory wpływa na wiele parametrów sygnału subtelnie wzbogacając go i dodając klasycznej nutki. Wciśnięcie przycisku Silk powoduje zmiejszenie ujemnego sprzężenia i dopasowanie pasma częstotliwości tak, aby stworzyć miękkie i muzyczne brzmienie. Rezultat najlepiej ocenić samemu.
 • Wzmocnenie mikrofonu - Wzmocnienie mikrofonu regulowane jest w zakresie od 0dB do 66dB.
 • Wzmocnienie DI - Wzmocnienie wejścia DI regulowane jest w zakresie od 0dB do 30dB
 • Wejście DI - Symetryczne i niesymetryczne wejście instrumentalne o wysokiej impedancji (HI-Z)
 • Filtr Górnoprzepustowy HPF - filtr górnoprzepustowy to nieoceniona pomoc w każdym torze sygnałowym, ale w szczegolności w przedwzmacniaczu mikrofonowym. Sygnały poniżej 80Hz mogą zostać stłumione o 12dB na oktawę, co pomoże pozbyć się hałasów otoczenia, klimatyzacji itp.
 • Phantom Power - dostarcza napięcia fantomowego 48V do mikrofonu. Załączane za pomocą przełącznika na tylnym panelu.
 • Odwracanie Fazy - odwraca polaryzację weśjcia mikrofonowego
 • Threshold - regulacja progu zadziałania kompresora. Gdy sygnał przekroczy próg, jest tłumiony w proporcji 2:1, czasy ataku i zwolnienia mogą być ustawione na normlane lub szybkie za pomocą zworek.
 • Wskaźniki - wskaźniki 5017 informują o obecności sygnału oraz klipowaniu na obu wejściach oraz o aktywności kompresora
 • Wewnętrzne zworki - wewnątrz urządzenia znajdują się dwie zworki, jedna służąca do ustawiania zakresu działania kompresora (jeden/dwa kanały) a druga do ustawiania czasów ataku i zwolnienia (normalne/szybkie).

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel