• Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver
 • Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver
 • Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

 • Monofoniczny korektor pięciopasmowy ze wzmacniaczem liniowym.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

Portico 5033 jest pięciopasmowym korektorem, który w prostej linii bazuje na uznanym brzmieniu wcześniejszych konstrukcji Ruperta Neve. Model 5033 posiada specjalnie projektowane układy transformatorów wejściowych i wejściowych, pięć pasm korektora, regulację poziomu wejściowego w zakresie -/+ 12 dB, pięć ‘bypassów’, i jest – podobnie jak pozostałe moduły z serii Portico – dostępny w wersji horyzontalnej i wertykalnej.

Filtry o charakterystyce półkowej

Portico 5033 posiada możliwość włączenia na górnej i dolnej granicy spektrum sygnału przenoszonego przez urządzenie korekcji półkowej. Jest ona włączana dla obu ekstremów za pomocą jednego przycisku podświetlanego przez diodę LED. Każdy z tych filtrów jest w stanie ingerować w poziom sygnału o wartość -/+ 12 dB. Pod względem charakterystyki filtrów Portico w bezpośredni sposób bazuje na sprawdzonych i uznanych rozwiązaniach, które Rupert Neve zastosował w swoich wcześniejszych konstrukcjach. W przypadku ekstremalnych ustawień podbicia lub redukcji sygnału przez filtr zmianie ulega druga a nawet trzecia składowa harmoniczna w relacji do sygnału podstawowego, zmieniając charakter edytowanego instrumentu. Stromość filtrów wynosi 6 dB na oktawę, zaś ich ustawienie w neutralnych pozycjach zapewnia – mimo nie wyłączania sekcji filtrów – całkowitą transparentność i liniową, płaską charakterystykę, nie wprowadzając żadnych niekontrolowanych zmian do sygnału.

Filtr półkowy znajdujący się w dole pasma (LF) może być dowolnie aplikowany w zakresie od 30 Hz do 300 Hz, co pozwala na jego bardzo szerokie zastosowanie w najróżniejszych sytuacjach. Podobną uniwersalnością charakteryzuje się filtr półkowy pracujący w górze pasma w zakresie od 2.5 kHz do 25 kHz, oferując znakomite możliwości bez względu na to, czy celem jest podbicie prezencji lub dodanie ‘powietrza’ do miksu, czy też likwidacja pojawiającej się często nieprzyjemnej szorstkości w górnym rejestrze czy też zwykłego szumu.

Parametryczne filtry środkowych częstotliwości

Środkowe częstotliwości, znajdujące się pomiędzy zakresami filtrów półkowych, zostały w modelu 5033 pokryte trzema w pełni parametrycznymi pasmami korekcji. Każde z pasm zostało wyposażone w osobny, dedykowany włącznik, oraz tak dopracowane, by w ustawieniu środkowym (zero) rzeczywiście nie wprowadzało żadnych zniekształceń. W ramach każdego z nich możliwa jest regulacja poziomu +/- 12 dB, a szerokość regulowanego zakresu pozwala dostosować parametr Q, edytowalny od 0,7 aż do wartości 5. Taka dowolność parametru Q umożliwia różnorodne zastosowanie korekcji w 5033: od podbijania i redukcji całych pasm po chirurgiczne zabiegi dotyczące bardzo sprecyzowanych częstotliwości.

Sekcja ‘niskiego środka’ (LMF) pokrywa zakres od 50 Hz do 400 Hz, sekcja środkowa (MF) od 330 do 2,5 kHz, zaś sekcja wysokiego pasma środkowych częstotliwości pozwala na edycję od 2 kHz do 16 kHz. Każda sekcja została tak skonfigurowana, by w pewnym stopniu zachodzić na sąsiadujące pasma: takie umożliwia rozwiązanie umożliwia uzyskanie bardzo szerokiej gamy możliwości, znacznie poszerzając jego możliwości w zakresie kreowania brzmienia.

Wzmacniacz liniowy

Portico 5033 może pracować jako regulowany w zakresie +/- 12 dB wzmacniacz liniowy, pozwalający na edycję poziomu sygnału i dostosowanie poziomów sygnału z efektem i bez. Jednocześnie, jak w innych, klasycznych już modułach, skonstruowanych przez Ruperta Neve, wzmacniacz liniowy wprowadza do sygnału tak pożądane, charakterystyczne zabarwienie, sprawiając, iż dźwięk staje się ‘słodszy’, cieplejszy, i jednocześnie żywszy, co jest szczególnie widoczne w przypadku przepuszczenia przez niego sygnału o niesatysfakcjonującej jakości, pozbawionego życia i prezencji. Jest to też doskonałe narzędzie dla wszystkich tych, którzy chcieliby wzbogacić sygnał cyfrowy, pochodzący na przykład z wtyczkowych instrumentów VST, o ciepło, głębię i analogowy charakter.

Praca w stereo

Portico 5033 jest doskonale dostosowany do pracy w parach i obróbki sygnału stereo. Świetnym uzupełnieniem takiego zestawu dwóch korektorów 5033 będzie ramka mocująca dwa takie urządzenia obok siebie w racku o symbolu 5221.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Trim – regulacja poziomu wzmocnienia wzmacniacza liniowego w zakresie +/- 12 dB
 • All Bypass – przełącznik pozwalający w jednej chwili wyłączyć wszystkie filtry z toru sygnałowego, doskonały do porównania wypracowanego brzmienia z czystym sygnałem
 • LF Section – sekcja półkowego filtra dolnego rejestru z regulowaną częstotliwością odcięcia w zakresie od 30 Hz do 300 Hz, z możliwością regulacji poziomu +/- 12 dB
 • LMF Section – sekcja parametrycznego filtra niskiego rejestru środkowych częstotliwości, obejmująca swoim działaniem spektrum pomiędzy 50 Hz a 400 Hz, z regulowanym parametrem Q oraz poziomem +/- 12 dB
 • LMF In - indywidualny przełącznik włączający i wyłączający tę sekcję korekcji z toru sygnałowego
 • MF Section – sekcja parametrycznego filtra środkowych częstotliwości, obejmująca swoim działaniem spektrum pomiędzy 330 Hz a 2500 Hz, z regulowanym parametrem Q oraz poziomem +/- 12 dB
 • MF In - indywidualny przełącznik włączający i wyłączający tę sekcję korekcji z toru sygnałowego
 • HMF Section – sekcja parametrycznego filtra wysokiego rejestru środkowych częstotliwości, obejmująca swoim działaniem spektrum pomiędzy 5 kHz a 16 kHz, z regulowanym parametrem Q oraz poziomem +/- 12 dB
 • LMF In - indywidualny przełącznik włączający i wyłączający tę sekcję korekcji z toru sygnałowego
 • LF Section – sekcja półkowego filtra górnego rejestru z regulowaną częstotliwością odcięcia w zakresie od 2,5 kHz do 25 kHz, z możliwością regulacji poziomu +/- 12 dB
 • HF & LF In - indywidualny przełącznik włączający i wyłączający sekcje HF i LF z toru sygnałowego

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z kompresorem, funkcją Silk i regulacją fazy, przygotowany w formacie 500.
Portico 5043 Compressor Limiter Duo

Portico 5043 Compressor Limiter Duo

Stereofoniczny kompresor tranzystorowy z moliwością pracy w dual mono.
RMP-D8

RMP-D8

8-kanałowy, przenośny przedwzmacniacz mikrofonowy i konwerter w jednym, który sprawdzi się zarówno w studiu jak i podczas koncertów.
Portico 543 Mono Compressor Limiter

Portico 543 Mono Compressor Limiter

Monofoniczny kompresor/limiter, seria 500.
Portico II Master Buss Processor

Portico II Master Buss Processor

Pracujący w klasie A stereofoniczny kompresor masteringowy, limiter i edytor obrazu stereo.
Portico 511 Mic Pre

Portico 511 Mic Pre

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z funkcją Silk, seria 500.
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW, teraz dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue'.
Portico 551 Inductor EQ

Portico 551 Inductor EQ

Klasyczny korektor Neve i zarazem jedyny korektor w formacie 500 zaprojektowany od podstaw przez Ruperta Neve'a.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel