Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 5045 Primary Source Enhancer
Portico 5045 Primary Source Enhancer
Portico 5045 Primary Source Enhancer
Portico 5045 Primary Source Enhancer
Portico 5045 Primary Source Enhancer
Portico 5045 Primary Source Enhancer

Portico 5045 Primary Source Enhancer

 • Dwukanałowy reduktor sprzężenia dedykowany zastosowaniom koncertowym.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
5045 Primary Source Enhancer to przydatny podczas koncertów i wszelkiej maści wystąpień dwukanałowy reduktor sprzężenia zwrotnego, którego działanie pozostaje bez wpływu na brzmienie sygnału źródłowego, dzięki możliwości efektywnego podniesienia poziomu mikrofonowego nawet o 20 dB przed pojawieniem się pierwszych oznak oddziaływania stanu wyjściowego na jego stany referencyjne, czyli 'feedbacku'. Intuicyjny panel kontrolny, przejrzysta sekcja I/O oraz precyzyjnie działające i jasno opisane potencjometry sprawdzą się zarówno podczas koncertów stadionowych, klubowych, w trakcie przemówień czy w kościele.       
Ze względu na redukcję parametru Gain w sytuacji braku sygnału na wejściu, działanie 5045 można zaliczyć do grupy urządzeń z kategorii 'noise gate', jednak jego działanie opiera się na innych zasadach – 5045 wyczuwa kiedy wokalista lub spiker robi pauzę i automatycznie redukuje parametr Gain, zmniejszając przy tym tendencję do sprzęgania się sygnału. Co istotne, 5045 nie wykorzystuje filtracji, czy cyfrowego procesowania lecz wykorzystuje w pełni analogowy tor, zbudowany w oparciu o customowe transformatory I/O zaprojektowane przez Rupert Neve Designs. Przekłada się to na doskonałe brzmienie i precyzyjną kontrolę parametrów bez jakiejkolwiek utraty materiału źródłowego. To czyni z 5045 w pełni intuicyjne, naturalnie brzmiące i efektywne urządzenie, pomagające zredukować feedback podczas koncertu czy przemówienia.
W pełni analogowy
Zbudowany w oparciu o słynne, customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve, 5045 nie wprowadza jakiejkolwiek filtracji czy cyfrowej obróbki do przetwarzanego sygnału analogowego. Rezultatem jest czysty, zintegrowany i niezmieniony sygnał źródłowy.
Potencjometry Depth i Threshold
Umieszczony w prawej części każdego z kanałów potencjometr 'Depth' kontroluje poziom uzyskanego efektu, czyli innymi słowy decyduje o poziomie redukcji w sygnale po osiągnieciu poziomu ustalonego parametrem Threshold. W ustawieniu zerowym 5045 nie wprowdza jakichkolwiek zmian. Ustawiając potencjometr w środkowej pozycji’-10dB‘ uzyskamy wyrównane tłumienie, w którym żadne ze śpiewanych czy mówionych słów, a nawet sylab będzie wolne od zniekształceń. W maksymalnym ustawieniu ‘-20dB‘ tłumienie staje się o wiele głębsze, powodując, że niektóre frazy mogą być obcinane. Warto zauważyć, że  ustawienie potencjometru w takim położeniu, w którym pomimo pojawiających się slinych sprzężeń, żadne słowa nie będą obcinane jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza podczas cichych przemówień lub nagłaśniania artystów śpiewających z dużą dynamiką a przy tym wymagających głośnego odsłuchu. 
Potencjometr Time Constant
Obwód regulowany tym potencjometrem został zaprojektowany tak, aby w niektórych sytuacjach zapobiegać obcinaniu poszczególnych fraz, a w innych eliminować sprzężenia. Jego zadaniem jest określenie momentu, w którym ma się pojawić tłumienie sygnału w miejscach ciszy pomiędzy słowami czy zdaniami. Ustawienie ‘A’ działa najszybciej, a umieszczone w drugiej części spektrum ustawienie ‘F’ najwolniej. Pierwsze szybko zmiękczy poziom sygnału w sytuacjach kiedy śpiewane czy wymawiane frazy są na podobnym poziomie i pojawiające się sprzężenia zwrotne stają się wyzwaniem. Potencjometr ustawiony w pozycji ‘F’ jest bezpieczną przystanią, chociaż może być niewystarczający dla kontroli nieznośnego feedbacku pojawiającego się w niektórych sytuacjach. W iększości przypadków sprawdzą się umiarkowane ustawienia ‘C’ i ‘D’. Najważniejsze aby dobrać takie ustawienie, gdzie zależnie od sytuacji, początki i końcówki fraz nie będą ściszane, wciąż eliminując sprzężenia i wrażenie dudnienia w sygnale źródłowym.
Przycisk RMS/PEAK
Podświetlany przycisk 'RMS/Peak' pozwala wybrać pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia – aktywowany przechodzi w tryb Peak co pozwala na detekcję szybszych skoków transjentów oraz ułatwia kreowanie dynamiki w przypadku używania 5045 z instrumentami. Wykorzystując procesor na ścieżce wokalnej, to ustawienie przyda się w sytuacji, kiedy nie chcemy dopuścić aby początki niektórych słów były obcinane. Tryb RMS z kolei oferuje wolniejszą, bardziej wypośrodkowaną odpowiedź, charakterystyczną dla kompresji sidechain. W tym ustawieniu poziom sygnału jest bardziej wyrównany zamiast opierania się na najgłośniejszych i najcichszych impulsach.
Przycisk Process Engage
Tym przyciskiem aktywujemy obwód urządzenia na danym kanale.
Panel tylni
Każda sekcja została wyposażona w złącza XLR dla sygnałów wejściowych i wyjściowych. Całości dopełnia przełącznik 'Ground Lift' eliminujący problemy z uziemieniem na niektórych scenach, przycisk włączający urządzenie oraz gniazdo zasilacza 12V DC.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
 • Intuicyjny panel przedni
 • Łatwość połączeń I/O
 • Potencjmetr Depth określający poziom tłumienia spadku sygnału po przekroczeniu ustawienia Threshold
 • Potencjometr Threshold określający poziom zadziałania procesora
 • Potencjometr Time Constant określający czas zadziałania tłumika sygnału
 • Przycisk RMS/Peak umożliwiający wybór pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Potencjometr Threshold - obrotowy w zakresie od -20 do 10dBu
 • Potencjometr Depth - obrotowy w zakresie od 0 do 20dBu
 • Potencjometr Time Constant - ustawienia w trybie Peak: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S (w trybie RMS zmiana w 10db krokach)
 • Parametr ataku - ustawiony na stałe (20mS)
 • Parametr uwolnienia: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S
 • Maks. poziom wyjściowy: +25dBu
 • THD: lepszy niż 0.002% (tłumik sprzężenia aktywowany na głównym wyjściu)
 • Szumy: 22Hz-22kHz, wejście 50 Ohm (tłumik sprzężenia aktywowany, mierzony na głównym wyjściu, nieważone); lepszy niż -100dBU; lepszy niż -95dBU
 • Odpowiedź częstotliwościowa: wyjście główne @ 20Hz = 3dB; @150kHz = 3dB
 • Crosstalk: lepszy niż -80dB @ 16kHz (mierzony pomiędzy kanałami)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel