• Portico 5045 Primary Source Enhancer
 • Portico 5045 Primary Source Enhancer
 • Portico 5045 Primary Source Enhancer

Portico 5045 Primary Source Enhancer

 • Dwukanałowy reduktor sprzężenia dedykowany zastosowaniom koncertowym.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5045 Primary Source Enhancer to przydatny podczas koncertów i wszelkiej maści wystąpień dwukanałowy reduktor sprzężenia zwrotnego, którego działanie pozostaje bez wpływu na brzmienie sygnału źródłowego, dzięki możliwości efektywnego podniesienia poziomu mikrofonowego nawet o 20 dB przed pojawieniem się pierwszych oznak oddziaływania stanu wyjściowego na jego stany referencyjne, czyli 'feedbacku'. Intuicyjny panel kontrolny, przejrzysta sekcja I/O oraz precyzyjnie działające i jasno opisane potencjometry sprawdzą się zarówno podczas koncertów stadionowych, klubowych, w trakcie przemówień czy w kościele.       
Ze względu na redukcję parametru Gain w sytuacji braku sygnału na wejściu, działanie 5045 można zaliczyć do grupy urządzeń z kategorii 'noise gate', jednak jego działanie opiera się na innych zasadach – 5045 wyczuwa kiedy wokalista lub spiker robi pauzę i automatycznie redukuje parametr Gain, zmniejszając przy tym tendencję do sprzęgania się sygnału. Co istotne, 5045 nie wykorzystuje filtracji, czy cyfrowego procesowania lecz wykorzystuje w pełni analogowy tor, zbudowany w oparciu o customowe transformatory I/O zaprojektowane przez Rupert Neve Designs. Przekłada się to na doskonałe brzmienie i precyzyjną kontrolę parametrów bez jakiejkolwiek utraty materiału źródłowego. To czyni z 5045 w pełni intuicyjne, naturalnie brzmiące i efektywne urządzenie, pomagające zredukować feedback podczas koncertu czy przemówienia.
W pełni analogowy
Zbudowany w oparciu o słynne, customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve, 5045 nie wprowadza jakiejkolwiek filtracji czy cyfrowej obróbki do przetwarzanego sygnału analogowego. Rezultatem jest czysty, zintegrowany i niezmieniony sygnał źródłowy.
Potencjometry Depth i Threshold
Umieszczony w prawej części każdego z kanałów potencjometr 'Depth' kontroluje poziom uzyskanego efektu, czyli innymi słowy decyduje o poziomie redukcji w sygnale po osiągnieciu poziomu ustalonego parametrem Threshold. W ustawieniu zerowym 5045 nie wprowdza jakichkolwiek zmian. Ustawiając potencjometr w środkowej pozycji’-10dB‘ uzyskamy wyrównane tłumienie, w którym żadne ze śpiewanych czy mówionych słów, a nawet sylab będzie wolne od zniekształceń. W maksymalnym ustawieniu ‘-20dB‘ tłumienie staje się o wiele głębsze, powodując, że niektóre frazy mogą być obcinane. Warto zauważyć, że  ustawienie potencjometru w takim położeniu, w którym pomimo pojawiających się slinych sprzężeń, żadne słowa nie będą obcinane jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza podczas cichych przemówień lub nagłaśniania artystów śpiewających z dużą dynamiką a przy tym wymagających głośnego odsłuchu. 
Potencjometr Time Constant
Obwód regulowany tym potencjometrem został zaprojektowany tak, aby w niektórych sytuacjach zapobiegać obcinaniu poszczególnych fraz, a w innych eliminować sprzężenia. Jego zadaniem jest określenie momentu, w którym ma się pojawić tłumienie sygnału w miejscach ciszy pomiędzy słowami czy zdaniami. Ustawienie ‘A’ działa najszybciej, a umieszczone w drugiej części spektrum ustawienie ‘F’ najwolniej. Pierwsze szybko zmiękczy poziom sygnału w sytuacjach kiedy śpiewane czy wymawiane frazy są na podobnym poziomie i pojawiające się sprzężenia zwrotne stają się wyzwaniem. Potencjometr ustawiony w pozycji ‘F’ jest bezpieczną przystanią, chociaż może być niewystarczający dla kontroli nieznośnego feedbacku pojawiającego się w niektórych sytuacjach. W iększości przypadków sprawdzą się umiarkowane ustawienia ‘C’ i ‘D’. Najważniejsze aby dobrać takie ustawienie, gdzie zależnie od sytuacji, początki i końcówki fraz nie będą ściszane, wciąż eliminując sprzężenia i wrażenie dudnienia w sygnale źródłowym.
Przycisk RMS/PEAK
Podświetlany przycisk 'RMS/Peak' pozwala wybrać pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia – aktywowany przechodzi w tryb Peak co pozwala na detekcję szybszych skoków transjentów oraz ułatwia kreowanie dynamiki w przypadku używania 5045 z instrumentami. Wykorzystując procesor na ścieżce wokalnej, to ustawienie przyda się w sytuacji, kiedy nie chcemy dopuścić aby początki niektórych słów były obcinane. Tryb RMS z kolei oferuje wolniejszą, bardziej wypośrodkowaną odpowiedź, charakterystyczną dla kompresji sidechain. W tym ustawieniu poziom sygnału jest bardziej wyrównany zamiast opierania się na najgłośniejszych i najcichszych impulsach.
Przycisk Process Engage
Tym przyciskiem aktywujemy obwód urządzenia na danym kanale.
Panel tylni
Każda sekcja została wyposażona w złącza XLR dla sygnałów wejściowych i wyjściowych. Całości dopełnia przełącznik 'Ground Lift' eliminujący problemy z uziemieniem na niektórych scenach, przycisk włączający urządzenie oraz gniazdo zasilacza 12V DC.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
 • Intuicyjny panel przedni
 • Łatwość połączeń I/O
 • Potencjmetr Depth określający poziom tłumienia spadku sygnału po przekroczeniu ustawienia Threshold
 • Potencjometr Threshold określający poziom zadziałania procesora
 • Potencjometr Time Constant określający czas zadziałania tłumika sygnału
 • Przycisk RMS/Peak umożliwiający wybór pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Potencjometr Threshold - obrotowy w zakresie od -20 do 10dBu
 • Potencjometr Depth - obrotowy w zakresie od 0 do 20dBu
 • Potencjometr Time Constant - ustawienia w trybie Peak: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S (w trybie RMS zmiana w 10db krokach)
 • Parametr ataku - ustawiony na stałe (20mS)
 • Parametr uwolnienia: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S
 • Maks. poziom wyjściowy: +25dBu
 • THD: lepszy niż 0.002% (tłumik sprzężenia aktywowany na głównym wyjściu)
 • Szumy: 22Hz-22kHz, wejście 50 Ohm (tłumik sprzężenia aktywowany, mierzony na głównym wyjściu, nieważone); lepszy niż -100dBU; lepszy niż -95dBU
 • Odpowiedź częstotliwościowa: wyjście główne @ 20Hz = 3dB; @150kHz = 3dB
 • Crosstalk: lepszy niż -80dB @ 16kHz (mierzony pomiędzy kanałami)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

RNHP - Precision Headphone Amplifier

RNHP - Precision Headphone Amplifier

Referencyjny wzmacniacz słuchawkowy o detalicznym, transparentnym brzmieniu bazujący na układzie zastosowanym w słynnym 5060 Centerpiece Desktop Mixer, wyposażony w wejścia symetryczne liniowe XLR, niesymetryczne RCA i jack 3.5mm,
3 232,00 zł
Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Zestaw kompresorów Rupert Neve Designs z serii Portico, w którego skład wchodzą: 542 Tape Emulator, 543 Mono Compressor Limiter, 535 Diode Bridge oraz firmowy lunchbox.
Shelford Edition 5088 Console

Shelford Edition 5088 Console

Limitowana wersja konsolety 5088, oparta na legendarnej serii Shelford.
5052 Shelford Series Mic Pre & Inductor EQ

5052 Shelford Series Mic Pre & Inductor EQ

Przedwzmacniacz z korektorem, oparte o rozwiązania znane z klasycznych konstrukcji jak 1073, 1064, 1081, itd. pozbawione kompromisów wynikających z ówczesnych barier technologicznych.
5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

Mikser sumy, teraz dostępny w firmowym kolorze 'Shelford Blue', wykorzystujący customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve'a i rozsławione przez konsoletę 5088 czy inne urządzenia z serii Portico II.
Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją Silk.
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Mobilny przedwzmacniacz z niezależnym wejściem instrumentalnym, kompresorem i dwukanałowym sumatorem
Portico II Channel

Portico II Channel

Kompletny tor sygnałowy z regulacją Silk i Texture.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel