Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 5211 Two Channel Preamplifier
Portico 5211 Two Channel Preamplifier
Portico 5211 Two Channel Preamplifier
Portico 5211 Two Channel Preamplifier
Portico 5211 Two Channel Preamplifier
Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Portico 5211 Two Channel Preamplifier

  • Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją Silk.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

5211 to wchodzący w skład serii Portico elegancki i łatwy w obsłudze 2-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy, będący naturalnym krokiem w ewolucji preampów konstruowanych przez Ruperta Neve w latach 60. Do dyspozycji mamy tu 2 niezależne kanały zapewniające klasyczny i jedyny w swoim rodzaju ton, wzmocnienie na poziomie 72dB, dostrajalne filtry górnoprzepustowe dla pełnej kontroli brzmienia, moc transformatorów ‘dual-tap’, zaprojektowanych przez słynnego inżyniera dźwięku oraz potencjometr ‘Silk’, odpowiedzialny za zwiększanie saturacji w sygnale mikrofonowym. W skrócie można powiedzieć, że 5211 jest wszystkim czym powinien być mikrofonowy preamp.

Historia i ewolucja

Jednym z pierwszych produktów powstałej w 2005 r. firmy Rupert Neve Designs był uwielbiany przez realizatorów 5012 Duo Mic Preamp. Konstrukcja 5211 to spory krok naprzód w porównaniu z możliwościami 5012. Pomijając całkiem nowy obwód elektryczny, pierwszą z aktualizacji było dodanie wspomnianego  parametru ‘Silk’, wprowadzającego dodatkowe harmoniczne do sygnału, zapewniając przy tym to charakterystyczne brzmienie sprzętu projektowanego przez Ruperta Neve. Parametr jest w pełni dostrajalny oraz może być w każdej chwili dezaktywowany, umożliwiając możliwość uzyskania krystalicznego, otwartego i nowoczesnego brzmienia. System ‘Silk’ uzupełnia specjalnie zaprojektowany transformator wyjściowy, pochodzący z odświeżonego procesora Shelford Channel, będącego rozwinięciem klasycznych modułów jak 1073, 1064, 1081 czy 2254. Ten customowy transformator został przygotowany w oparciu o technologię ‘dual-tap’, zaprojektowaną przez Rupert Neve Designs. Przekłada się to na szeroki ‘headroom’ (+26dBu) i -6dB wyjście oraz możliwość uzyskania saturacji klasycznego transformatora bez konwerterów ‘clippingu’ czy innych degradujących elementów w łańcuchu. Wspomniany obwód wzmacniacza został przystosowany do pracy z wyższym napięciem +/-21V, gwarantując przy tym uzyskanie lepszego stosunku sygnału do szumu, również wpływając na lepszy ‘headroom’ oraz  zapewniając doskonałą odpowiedź dynamiczną. Urządzenie zostało zamknięte w 19-calowej obudowie 1U, która zapewnia niezbędną przestrzeń dla wewnętrznego, samoaktywującego się zasilacza, gwarantującego wystarczającą moc i stabilne zasilanie w każdym studiu na świecie. Pomalowany techniką proszkową panel przedni, to połączenie elegancji i przyjaznej użytkownikowi łatwości obsługi.

Połączenie dwóch światów

W odróżnieniu do procesora Shelford Channel, który wykorzystuje transformator wejścia mikrofonowego bardziej w stylu vintage, wejście przedwzmacniacza 5211 jest wolne od transformatorów, przez co maksymalizuje klarowność sygnału płynąca bezpośrednio z mikrofonu. Uzupełniona bardziej ekstremalną saturacją wprowadzaną przez układ ‘Silk’ i customowy transformator wyjściowy, preamp 5211 jest w stanie produkować zarówno tłuste i ciepłe tony, jak czyste i delikatne. To doskonałe połączenie dwóch światów - klasycznego i nowoczesnego. 

Specyfikacja przedwzmacniacza

Zbalansowane wejście mikrofonowe jest zbalansowane, ale nie floating, wykorzystuje konfigurację TLA (Transformer Like Amplifier), która gwarantuje uchwycenie rejestrowanego sygnału z mikrofonu w najczystszej z możliwych form. Z dezaktywowanym zasilaniem fantomowym +48V, wejście służy jako najwyższej jakości wejście liniowe z impedancją na poziomie 10K Ohms. Każdy z kanałów przedwzmacniacza udostępnia podbicie parametru Gain do 72dB, charakteryzującego się ultra-niskim wysterowaniem i poziomem szumów. Parametr może być regulowany potencjometrem krokowym w 6-decybelowych skokach z dostrajalnym +/- 6dB trymem. Maksymalną kontrolę sygnału wejściowego zapewnia indywidualnie wybierana polaryzacja, fantomowe zasilanie +48V oraz filtr górnoprzepustowy pracujący w zakresie od 20 do 250Hz, a sygnał wyjściowy kontroluje wspomniany parametr Silk.

Parametr Silk

Parametr ‘Silk’ to w skrócie możliwość kreowania tonu w odniesieniu do wyjściowego stopnia mocy preampu, poprzez dodawanie zawartości harmonicznych w celu uzyskania brzmienia charakterystycznego dla klasycznych konstrukcji Ruperta Neve. Dzięki redukcji parametru ‘negative feedback’ i zwiększaniu saturacji wyjściowego transformatora, przy jednoczesnym dostrajaniu częstotliwościowego spektrum, parametr ‘Silk’ zapewnia przyjemne dla ucha, w pełni muzyczne  rozszerzenie i polepszenie sygnału wejściowego. Z kolei przy maksymalnym wysterowaniu, działanie efektu ‘Silk’ zostaje pomnożone.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel