• Portico II Channel
  • Portico II Channel
  • Portico II Channel
  • Portico II Channel
  • Portico II Channel
  • Portico II Channel

Portico II Channel

  • Kompletny tor sygnałowy z regulacją Silk i Texture.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

Portico II Channel  to kompletny tor sygnałowy wyposażony w szereg funkcji, jak na przykład: płynna regulacja Texture obsługująca tryb Silk/Silk+, w pełni regulowany de-esser, rozbudowane filtrowanie sygnału i detekcja poprzez VCA, muzycznie zoptymalizowany filtr górnoprzepustowy, miksowanie sygnału czystego ze skompresowanym. Dzięki prostej ale dobrze przemyślanej architekturze i pokaźnemu zestawowi funkcji, każda z sekcji channel stripu Portico II jest idealnie zestrojona z resztą urządzenia i pozwala osiągać doskonałe rezultaty.

Sam Rupert Neve, założyciel firmy Rupert Neve Designs i legendarny konstruktor uważa Portico II za przełom w dziedzinie przetwarzania dźwięku: „Naszym głównym celem przy tworzeniu Portico II było połączenie najwyższej jakości komponentów audio z zestawem narzędzi, które zarazem rozwijają kreatywność i rozszerzają paletę dostępnych brzmień. Dzięki dyskretnym, wysokonapięciowym, jednostronnym wzmacniaczom operacyjnym, podobnym do tych używanych w słynnej konsolecie 5088 oraz przydatnym funkcjom, takim jak regulacja Texture, tor sygnałowy Portico II dopasuje się do każdego rodzaju utworu, instrumentu i realizatora.”

Jedną z głównych zalet Portico II jest nowa sekcja Texture. Będąc rozwinięciem trybu Silk, dostępnego w przedwzmacniaczach mikrofonowych serii Portico, Texture pozwala regulować ilość zawartości harmonicznej w materiale, dając w efekcie nieskończone możliwości kreowania brzmienia. Sekcja Texture posiada różne tryby, od ledwo słyszalnej ingerencji do agresywnych zmian.

Podobnie jak w poprzednich modułach serii Portico, tryb Silk polega na zmniejszeniu ujemnego sprzężenia na transformatorze wyjściowym i takim dostrojeniu częstotliwości, aby uzyskać brzmienie znane z legendarnych urządzeń sygnowanych nazwiskiem Neve. Silk+ idzie jeszcze dalej w tym kierunku i pozwala osiągnąć bardziej nasycony harmonicznie dźwięk.

Osobny zestaw narzędzi pozwala edytować dynamikę sygnału źródłowego. Sekcja kompresora w Portico II jest wyjątkowo elastyczna. Podobnie jak w Portico 5043, kompresor pracuje w jednym z dwóch trybów: Feed Forward / Feed Back, zapewniając albo nowoczesne, transparentne brzmienie, albo gładszą, bardziej staro brzmiącą charakterystykę. Obok wyboru trybu FF/FB, użytkownik ma do dyspozycji również regulowany współczynnik kompresji Ratio (od 1:1 do 1:40), próg kompresji regulowany od -30dBu do +20dBu, czas ataku regulowany od 20 do 75ms (0,1ms w trybie „Fast”), czas zwolnienia regulowany od 100ms do 2,5s, wzmocnienie na wyjściu Make up Gain od 0 do 20dB oraz tryb Link do pracy w stereo.

Kompresor w Portico II posiada również szereg nowych funkcji pozwalających wzmocnić lub złagodzić dynamikę. Tryb „HPF to SC” załącza fitr górnoprzepustowy do detektora, co pozwala poradzić sobie z niskimi częstotliwościami powodującymi przekłamania w pracy VCA przy niektórych sygnałach. Przełącznik „Fast” ustawia czas reakcji kompresora na poziomie zaledwie 0,1ms. Przy wyłączonym trybie Fast, czasy pracy kompresora reguluje się za pomocą potencjometrów Attack oraz Release. Funkcja Blend pozwala dokonać równoległego miksu czystego sygnału z sygnałem skompresowanym. Balansując pomiędzy sygnałem czystym i skompresowanym użytkownik ma możliwość podnieść poziom cichszych elementów w materiale źródłowym (np delikatne szczotki na werblu pomiędzy głośniejszymi uderzeniami), zachowjąc jednocześnie naturalny charakter głośniejszych elementów.

Użytkownik ma również dodatkową kontrolę nad detektorem. Dostępne są złącza send i return pozwalające na wpięcie zewnętrznego korektora lub innych filtrów w side chain. Wejście return może być używane również do doprowadzenia zewnętrznego sygnału sterującego kompresorem (ducking). Połączenie dwóch urządzeń Portico II za pomocą gniazda „link” oraz włączenie trybu „link” pozwala używać kompresora na materiale stereo.

Topologia korektora w sekcji equalizera Portico II posiada uwielbiane brzmienie starych, klasycznych urządzeń oraz daje możliwość zarówno precyzyjnej, chirurgicznej regulacji, jak również drastycznego podbicia lub tłumienia. Domyślnie sekcja korektora znajduje się w łańcuchu po przedwzmacniaczu i filtrze górnoprzepustowym a przed kompresorem, włączenie trybu PostComp umożliwia ustawienie korektora po kompresorze.

Filtr niskich częstotliwości posiada niezależny włącznik, przełącznik charakterystyki półka/dzwonek, +/-12dB regulacji oraz wybór częstotliwości środkowej w zakresie 35, 60, 100 i 220Hz. W pełni parametryczne pasma LMF i HMF posiadają współny włącznik, regulację w zakresie +/-12dB, płynnie regulowaną dobroć Q w zakresie od 0,7 do 5 oraz płynnie regulowany zakres częstotliwości od 20 do 1,4kHz i od 700Hz do 14kHz. Poza swoją standardową funkcją, pasmo HMF może być również użyte do precyzyjnej regulacji nowego układu De-Essera.

Moc działania De-Essera jest regulowana od zera do pełnego efektu, za pomocą regulacji Frequency oraz Q pomaga tłumić nieprzyjemne sybilanty wokalu oraz instrumentów używając niezależnego filtra wysokiej średnicy. Przy włączonym De-Esserze można wciąż korzystać z sekcji korektora. Filtr wysokich częstotliwości posiada niezależny włącznik, wybór charakterystyki półka/dzwonek, +/-12dB regulacji, wybór częstotliwości środkowej pomiędzy 4,7, 6,8, 12, i 25kHz. Przy użyciu dwóch urządzeń Portico II, korektor doskonale sprawdza się w materiale stereofonicznym.

Sygnał wejściowy może pochodzić z jednego z trzech źródeł – mikrofonu, wejścia liniowego lub DI. Wejście mikrofonowe charakteryzuje się niereaktywną impedancją wejściową na poziomie 10kOhm, co pozwala na przenoszenie pełnego sygnału 26dBu bez potrzeby używania padu. Regulacja wzmocnienia wstępnego Gain zapewnia 66dB wzmocnienia w krokach co 6dB, co pozwala na łatwe powtarzanie ustawień, a dodatkowy potencjometr Trim umożliwia precyzyjną regulację w zakresie +/-6dB. Muzycznie zoptymalizowany filtr górnoprzepustowy w sekcji przedwzmacniacza umożliwia płynną regulację w zakresie 20-250Hz. Dostępne są również standardowe przełączniki 48V Phantom Power, Phase Inversion, wskaźnik obecności sygnału oraz przełącznik Mute. Przedwzmacniacz oparty jest na niereaktywnej konstrukcji TLA, co wyklucza przeciążenia i zapewnia najniższy szum na całym paśmie.

Podłączenie przewodu do gniazda jack na przednim panelu załącza dyskretny układ DI oparty na tranzystorach FET, umożliwiający przenosznie sygnałów o wysokiej impedancji, takich jak gitara elektryczna czy bas i jak najwierniejsze ich odtworzenie. Potencjometry Gain i Trim działają również w tym układzie. Wyjście jack opisane „Thru” pozwala wyprowadzić zduplikowany, nienaruszony sygnał prosto z wejścia DI i podłączyć na przykład do dodatkowego wzmacniacza. Przełącznik Line pozwala wybrać niezależne, liniowe wejście XLR oraz załączyć tor liniowy obsługujący regulacje filtra górnoprzepustowego oraz wzmocnienia.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Master Buss Converter

Master Buss Converter

Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
RNDI - Active Transformer Direct Interface

RNDI - Active Transformer Direct Interface

DI-box zasilany napięciem fantomowym przedwzmacniacza, pozwalający na bardzo wierną, dynamiczną i bogatą w harmoniczne rejestrację sygnału instrumentalnego.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z kompresorem, funkcją Silk i regulacją fazy, przygotowany w formacie 500.
Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją Silk.
Portico 543 Mono Compressor Limiter

Portico 543 Mono Compressor Limiter

Monofoniczny kompresor/limiter, seria 500.
Portico 535 Diode Bridge Compressor

Portico 535 Diode Bridge Compressor

Nowa odświeżona funkcjonalnie przez samego Ruperta Neve'a inkarnacja legendarnego kompresora Neve 2554 z 1969r., przeniesiona do serii 500.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel