• 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer
  • 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer
  • 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer
  • 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer
  • 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer
  • 5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece 24x2 Desktop Mixer

  • Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5060 Centerpiece to nowe dzieło ojca stołów mikserskich. Jest to analogowe serce klasy A  każdego XXI-wiecznego studia. Mieszcząc się na biurku, 5060 gwarantuje walory brzmieniowe oraz sekcję centralną znane z flagowej konsoli 5088. Integruje zewnętrzny sprzęt analogowy z customowymi transformatorami, wszechstronnym systemem monitorowania, obsługą aplikacji DAW oraz potężną szyną miksującą 24x2, zaprojektowaną przez Ruperta Neve'a.

Stwórz swój system pracy

Wokół 5060 można stworzyć modułowy, analogowo-cyfrowy system mikserski, który składa się tylko z tych elementów, których naprawdę potrzebujemy. Wykorzystując zalety współczesnych aplikacji DAW, 5060 Centerpiece bezproblemowo łączy ślady grup (ang. stems) wychodzące z aplikacji DAW z pozostałym sprzętem w studio i sumuje końcowy miks. Zapewnia też dwuśladowe wyjścia, wybór źródeł sygnału oraz wyjścia na monitory.

W połączeniu z mikserami 5059 i modułami serii Portico, model 5060 staje się rdzeniem elastycznego systemu analogowego. W takiej konfiguracji 5059 odpowiada za obsługę poszczególnych kanałów, wysyłki aux i dalsze zwiększanie liczby kanałów, moduły Portico odpowiadają za przedwzmacniacze, korekcję i kontrolę dynamiki, a 5060 łączy wszystko w jeden system. Można powiedzieć, że 5060 spełnia sen o bezproblemowo funkcjonującym systemie hybrydowym.

Stwórz swoje brzmienie

Dzięki specjalnym transformatorom, szynie miksującej klasy A oraz trybom Silk, 5060 jest w stanie zapewnić niezwykłą paletę brzmień. Możemy wysterować mocno szynę miksującą i podkręcić gałkę Texture, by osiągnąć bogate, nasycone brzmienie typu vintage. Możemy też wyłączyć całkowicie funkcję Silk, by cieszyć się brzmieniem klarownym i otwartym.

Funkcja Silk redukuje sprzężenie ujemne na transformatorze wyjściowym i zwiększa zawartość harmonicznych. Silk Red nasyca dźwięk w zakresie wysokiego środka i góry, natomiast Silk Blue nasyca częstotliwości w zakresie niskiego środka i dołu.

Przy włączonym trybie Silk, charakterystyka przesterowania i zawartość harmonicznych bardzo przypominają wiele vintage'owych konstrukcji klasy A pana Ruperta. Ta funkcja daje modelowi 5060 dużą rozpiętość opcji brzmieniowych. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, warto kreatywnie poeksperymentować z różnymi ustawieniami.

Używając mikserów 5059 Satellite Mixers w połączeniu z 5060, możemy jeszcze bardziej kreować brzmienie dzięki funkcjom Silk i Texture na wyjściach stereofonicznych oraz przez obróbkę równoległą podgrup z wykorzystaniem procesorów podłączonych gniazdami insert, z których sygnał przekazywany jest dalej do wejść stereo 9-24.

Nowy standard analogowy

Konstrukcje cyfrowe pojawiają się i znikają, natomiast modułowy system analogowy klasy A , który Rupert Neve stworzył kilkadziesiąt lat temu, ma się całkiem dobrze i znakomicie wytrzymuje próbę czasu. W ostatnich latach, zamiast po prostu klonować klasyki, Rupert Neve kierował grupą konstruktorów, którzy tworzyli nowe projekty. Trzymali się tych samych, sprawdzonych założeń, które przeniosły jakość dźwięku, uniwersalność i ergonomię na nowy poziom.

Architektura 5060 bazuje na wysokonapięciowym, dyskretnym układzie klasy A symetryzowanym transformatorowo - takim samym, jak w konsolecie 5088, która jest uznawana za szczytowe osiągnięcie w olbrzymim, analogowym dorobku Ruperta Neve'a.

Głównym założeniem 5060 Centerpiece jest udostępnienie nadzwyczajnej jakości 5088 w kompaktowej formie. Z taką obfitością możliwych połączeń, niezwykłą klasą brzmienia i różnorodnością osiągalnych dzięki funkcji Silk charakterów barwy, 5060 staje się idealnym centralnym elementem każdego nowoczesnego studia.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

Nowa topologia klasy A

Nowa topologia klasy A wykorzystująca napięcie +/-24 V, którą zastosowano w 5060, jest kluczem do bardziej szczegółowo, przyjemniej i przestrzenniej brzmiącej szyny miksującej. Z zerowymi zniekształceniami przejściowymi i niezrównaną klarownością, 5060 przenosi legendarne brzmienie 5088 wprost na nasze biurka. By osiągnąć najkorzystniejszą zawartość harmonicznych na szynie miksującej, można zwiększyć poziomy kanałów trafiających do tej szyny. Zwiększając poziom na szynie miksującej, konieczne okazać się może zmniejszenie poziomu tłumikiem master, żeby uniknąć przesterowania na wejściu do urządzenia rejestrującego.

Specjalne transformatory

Oprócz wyeliminowania zakłóceń pętli masy, customowe transformatory w 5060 sprawiają, że brzmienie jest naprawdę niesamowite. Żeby jeszcze bardziej podkreślić klasyczny sound transformatorów wyjściowych, możemy skorzystać z funkcji Silk/Texture, która nada miksowi najodpowiedniejszą barwę.

Stereofoniczne kanały wejściowe 1-8

Profesjonalne tłumiki o skoku 100 mm odpowiadają za ustawianie poziomów wejściowych w stereofonicznych kanałach 1-8. Kanały te mogą być stereofoniczne lub monofoniczne (wycentrowane w panoramie). Posiadają przełączniki wyciszania oraz złącza insertowe. Wysyłki insertowe kanałów 1-2 i 3-4 posiadają opcjonalne przypisanie do funkcji talkback, co przydaje się, gdy używamy kanałów 1-8 w celu stworzenia wielokanałowego miksu odsłuchowego. Wyjścia insertowe kanałów 1-8 mogą też służyć jako wysyłka typu pre-fader do wielokanałowego urządzenia rejestrującego.

Stereofoniczne kanały wejściowe 9-24

Osiem aktywnych, stereofonicznych wejść z obrotowymi potencjometrami do podłączania śladów podgrup i torów aux.

Stereofoniczna szyna master

100-milimetrowy tłumik obsługuje poziom wyjściowy stereofonicznej szyny master. Sygnał przesyłany jest jednocześnie do toru monitorowego i głównego wyjścia stereo. Do wpięcia kompresora lub korektora w szynę miksującą przeznaczone jest specjalne, symetryzowane transformatorowo złącze insert, aktywowane osobnym przełącznikiem.

Funkcje Texture i Silk Red/Blue

Płynnie pracujący potencjometr Texture, który obsługuje tryby Silk Red/Blue służy do kontroli zawartości harmonicznych i stopnia koloryzacji obu wyjść stereofonicznych. Oba tryby Silk redukują sprzężenie ujemne transformatora wyjściowego, zwiększając zawartość harmonicznych wraz z rozkręcaniem gałki Texture. Tryb Silk Red nasyca częstotliwości górnego środka i góry, a Silk Blue nasyca niski środek i dół.

Funkcja Talkback

Załączony mikrofon komunikacyjny aktywowany jest przyciskiem Talkback. Tor Talkback posiada potencjometr głośności, wyjście bezpośrednie, a także może zostać przypisany do wyjść insertowych kanałów 1-2 i 3-4. Gdy wciśniemy przycisk Talkback, automatycznie ściszone zostają monitory odsłuchowe. Zakres tego przyciszenia ustawia się potencjometrem Dim. Zdalne sterowanie funkcją Talkback podpina się do gniazda TRS z tyłu urządzenia.

Obsługa aplikacji DAW

Standardowe funkcje aplikacji DAW, takie jak play, stop, record, fast forward, rewind, loop, shuttle/jog i marker drop są obsługiwane poprzez MIDI lub USB. Połączenie USB jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.3 i wyższymi oraz Windows 7 i 8.

Wybór źródła monitorowania

Wybrać możemy pomiędzy monitorowaniem szyny stereofonicznej lub trzech zewnętrznych wejść monitorowych.

Wybór monitorów

Odpowiada za wybór wyjść na monitory. Przytrzymując przycisk Mon 3, wyjścia Mon 3 blokują się w trybie aktywnym, umożliwiając jednoczesne wykorzystanie wyjść Mon 1 i Mon 2, np. z subwooferem lub innym zestawem odsłuchowym.

Wzmacniacz słuchawkowy

Jest to wzmacniacz słuchawkowy klasy referencyjnej. Sygnał słuchawkowy odpowiada wybranemu sygnałowi monitorowemu.

Poziom głośności monitorów

Precyzyjny, 21-stopniowy potencjometr reguluje poziom głośności monitorów. Dzięki stopniowemu trybowi pracy, możliwa jest perfekcyjna powtarzalność ustawienia.

Mierniki

Mierniki VU prezentują poziom sygnału RMS wybranego wyjścia monitorowego. Gdy sygnał jest zbyt wysoki, zapala się czerwona dioda.

Dim

Jeśli wciśniemy przycisk Dim lub Talkback, funkcja Dim zredukuje głośność monitorów w zakresie od -6 dB do -30 dB.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania
  • Instrukcja obsługi
  • Broszura
  • Broszura

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Master Buss Converter

Master Buss Converter

Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

Stereofoniczny, dwukanałowy aktywny DI-box.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Portico 5024 Quad Mic Pre

Portico 5024 Quad Mic Pre

Czterokanaowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z niezależną funkcją Silk i zasilaniem fantomowym.
Portico 5012 Duo Micpreamp

Portico 5012 Duo Micpreamp

Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją Silk.
Shelford Edition 5088 Console

Shelford Edition 5088 Console

Limitowana wersja konsolety 5088, oparta na legendarnej serii Shelford.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel