Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
HG-2
HG-2
HG-2
HG-2
HG-2
HG-2
HG-2
HG-2

HG-2

 • Działające liniowo, stereofoniczne urządzenie wprowadzające do sygnału saturację, harmoniczne, naturalną kompresję poszerzając RMS i wzmocnienie w procesie miksu i masteringu.
19 666,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

HG-2 to działające liniowo, stereofoniczne urządzenie, które do sygnału głównego wprowadza saturację, dodaje harmonicznych oraz aplikuje naturalną kompresję, zwiększając przy tym moc znamionową RMS oraz wzmocnienie sygnału podczas miksu i masteringu. Dzięki w pełni analogowej architekturze, zastosowaniu lamp i transformatorów HG-2 umożliwia uzyskanie świetnych rezultatów tonalnych za pomocą tylko jednego urządzenia.

Lampy & transformatory = brzmienie

Bazując na specjalnie nawijanych, ‘customowych’ transformatorach wejściowych, dwie ścieżki trafiają najpierw do lampy pentodowej 6U8A, a następnie przechodzą przez lampę triodową, czego rezultatem jest możliwość uzyskania pełnego zakresu brzmieniowego - od subtelnej zawartości harmonicznych do pełnej saturacji. Ten sam transformator wejściowy napędza sygnałową ściężkę równoległą, która wykorzystuje zoptymalizowane pod kątem harmonicznych i saturacji lampy 12AX7.

Działanie tego obwodu jest kontrolowane za pomocą 3-pozycyjnego potencjometru, umożliwiającego realizatorowi wybór zawartości częstotliwościowej powracającej z tego układu. W pozycji ‘Low” uzyskujemy saturację wyłącznie niskiego-środka i częstotliwości sub-harmonicznych. Tryb „Flat” odpowiada za saturację pełnego pasma, a „High” wprowadza nasycenie do częstotliwości wysokiego-środka oraz wysokich. W zależności od potrzeb, przekłada się to na możliwość rozjaśnienia zbytnio przytłumionych ścieżek, poszerzenie dołu pasma lub dodanie energii do sygnału głównego.

Potencjometr „Saturation” umożliwia realizatorowi kontrolę poziomu zawartości równoległego, przetworzonego sygnału pojawiającego się w sygnale głównym, zanim trafi on do stopnia pentody. Warto zauważyć, że oba stopnie wyprowadzane są przez pasywne wyjście, gdzie podlegają procesowi tłumienia, zanim dotrą do pary specjalnie nawijanych, ‘customowych’ transformatorów wyjściowych. Dodatkiem do różnorodnych stopni saturacji jest przycisk “Air”, który subtelnie wzbogaca wysokie tony oraz przycisk „Alt”, który przełącza obwód pomiędzy dwiema różnymi od siebie lampami 12AX7 w obwodzie równoległym. Ten proces umożliwia realizatorowi wybór pomiędzy różnorodnie zoptymalizowanymi lampami, co pozwala natychmiastowo uzyskać różne odcienie saturacji. Przycisk miernika pozwala wybrać pomiędzy 3 ustawieniami - VU, VU/Peak oraz Energy, a aktywowanie przycisku “Bypass” łączy wejście z wyjściem, bez jakiegokolwiek obwodu pomiędzy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Wysokie napięcie stopni lamp pentodowej i triodowej
 • Saturacja równoległa z dedykowanym potencjometrem kontroli
 • Możliwość wyboru trybu częstotliwości saturacji równoległej
 • Możliwość wyboru lampy saturującej sygnał
 • Przycisk “Air” 
 • Ultra dokładny potencjometr L/R trim
 • Specjalnie nawijane transformatory wejściowe/wyjściowe
 • Możliwość aktywowania trybu 'True bypass'
 • Podświetlany, 30-segmentowy miernik działający w 3 trybach
 • Podświetlane przyciski oraz izolowane przekaźniki
 • Modularna architektura wewnętrzna ułatwiająca serwisowanie

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel