• Studio Series - MasterBay S
 • Studio Series - MasterBay S

Studio Series - MasterBay S

 • Profesjonalny router do wykorzystania w procesie masteringu.
SPL

W procesie masteringu może zdarzyć się tak, że sama krosownica nie wystarczy – porównywanie różnych procesorów, czy przetworzonych ścieżek nawet doświadczonych inżynierów może przyprawić o ból głowy. Tu z pomocą przychodzi MasterBay S, którego zadaniem jest komfortowe zarządzanie nawet 4 procesorami jednocześnie, a jego dodatkowe możliwości pozwolą uzyskać świetne rezultaty z posiadanego już sprzętu.

Klasyczna krosownica umożliwia przekierowywanie sygnałów pomiędzy różnymi źródłami, procesorami lub innym sprzętem audio znajdującym się w studiu. Dzięki właściwym połączeniom wszystkie z połączonych ze sobą urządzeń mogą zostać aktywowane w dowolnym momencie przebiegu ścieżki sygnałowej. Sprawdza się to podczas pracy nad kilkoma projektami naraz, ponieważ po odpowiednim ustawieniu ścieżki audio, można nie zmieniać ich aż do zakończenia prac nad całą produkcją. Stosuję się to najczęściej podczas zgrania materiału.

Często jednak potrzeby inżyniera masteringu wychodzą poza klasyczne możliwości wykorzystania krosownicy. Nawet bezpośrednie porównanie dwóch procesorów lub dwóch różnych ścieżek ze sobą może przynieść nie do końca satysfakcjonujące wyniki, nie wspominając nawet o kompensacji głośności po przetworzeniu ścieżki, komfortowym dostrojeniu poziomów wejściowych i wyjściowych oraz właściwej kontroli poziomu sygnału umożliwiającej dynamiczne wyciszenie końcowego fragmentu utworu. Urządzenie MasterBay S spełnia te wszystkie funkcje, a nawet więcej. Przyjazne i szybkie przełączanie pomiędzy sygnałami oraz intuicyjna kontrola różnych parametrów ułatwia uzyskanie najlepszych rezultatów z wykorzystaniem dostępnego w studiu sprzętu. Innowacyjne, a jednocześnie pragmatyczne funkcje, których zadaniem jest ułatwienie i usprawnienie procesu porównywania, zapewnią doskonałe rezultaty, możliwe do osiągnięcia w krótszym czasie.

Analogowy interfejs

Wykorzystanie MasterBay S jako w pełni analogowego interfejsu dla zgromadzonego w studiu sprzętu, redukuje zachodzące konwersje do minimum i to niezależnie od ilości użytych procesorów. Dzięki zaawansowanej inżynierii, urządzenie nie tylko uwydatnia sygnał, ale staje się kluczowym elementem na każdym etapie produkcji audio.

Wejścia insertowe

MasterBay S udostępnia cztery stereofoniczne wejścia insertowe z czego inserty nr 2 i 3 mogą być zamieniane ze sobą. Częstym zabiegiem w procesie masteringu jest podłączenie kompresora i korektora właśnie do tych dwóch wejść,a szybka ich zamiana daje możliwość sprawdzenia, które z urządzeń sprawdza się lepiej jako pierwsze w łańcuchu efektowym. Potencjometry ‘Insert Trim’ odpowiadają za dopasowanie poziomu wyjściowego powrotu wejścia nr 3. Biorąc pod uwagę, że inserty nr 1-3 są połączone szeregowo, ustawienie to ma wpływ na wszystkie z podłączonych procesorów.

Miks równoległy

Potencjometr ‘Parallel Mix’ umożliwia miksowanie sygnału wejściowego z przetworzonym, pochodzącym z wejść insertowych nr 1-3. Wystarczy ustawić potencjometr na pozycji ‘Dry” aby usłyszeć czysty sygnał, co jest tym samym co aktywowanie znajdującego się na panelu przednim przełącznika ‘All Inserts Bypass’. Ustawiając potencjometr w pozycji ‘Wet’, otrzymujemy wyłącznie sygnał przetworzony, co można również uzyskać naciskając przycisk ‘Mix’. Po ustawieniu potencjometra w pozycji środkowej (1:1) zarówno sygnał wejściowy jak i wejściowy mają taką samą proporcję w miksie. ‘Parallel Mix’ to prosta, a jednocześnie niesamowicie przydatna funkcja – umożliwia aktywowanie efektów na granicy słyszalności, a następnie dopasowanie ich dedykowanym potencjometrem.

Kompensacja głośności

Przycisk ‘Loudness Compensation’ wraz z dedykowanym potencjometrem ‘Compensation Level’ umożliwia wyrównanie głośności sygnału przetworzonego względem wejściowego. Jest to niezmiernie ważne aby móc ocenić jakość dodawanych efektów i ich wpływ tonalny w procesie masteringu, nie sugerując się zmianami w głośności. Funkcja ‘Loudness Compensation’ gwarantuje, że różnice w głośności nie będą miały wpływu na finalną ocenę. Mówiąc prostymi słowami, funkcja ta podnosi/poziomuje odbieraną przez słuchacza głośność poprzez manualną zmianę poziomu monitorowanej ścieżki.

Auto Bypass

Jedną z najbardziej insteresujących funkcji MasterBay S jest ‘Auto Bypass’ – innowacja, która nie tylko ułatwia porównanie sygnałów wejściowych z wyjściowymi, ale nawet je usprawnia. Aktywowana, automatycznie przełącza się pomiędzy obiema sygnałami. Warto zauważyć, że interwał przełączania może być ustalony przez użytkownika (odnośnik do Bypass Period w następnej sekcji). ‘Auto Bypass’ daje możliwość skoncentrowania się wyłącznie na różnicach tonalnych – nie ma już poltrzeby manualnego przełączania. To niesamowicie usprawnia pracę i skraca czas niezbędny na jej wykonanie. Razem z funkcją ‘Loudness Compensation’, ułatwiają zadania inżyniera mastering, przenosząc kontrolę jakości na o wiele bardziej obiektywny poziom, usprawniając przy tym cały proces.

Przycisk 'Meters Follow'

Po podłączeniu zewnętrznego miernika, przycisk ‘Meters Follow’ pozwala użytkownkowi na przełączanie się pomiędzy wyświetlaniem domyślnego poziomu głośności, a wartością związaną z redukcją potencjometrem ‘Compensation Level’ na . W pierwszym trybie obrazowane są poziomy wejścia i wyjścia urządzenia, zależnie od tego czy przycisk ‘I/O Compare’ został aktywowany lub nie. Po jego włączeniu miernik wskazuje wartości wyjścia post Master Fader, po wyłączeniu – mierzy sygnał wejściowy. Funkcja ‘‘Meters Follow’ pomaga ustalić dokładną wartość redukcji potencjometrem ‘Compensation Level’ (zakładając, że przycisk ‘I/O Compare’ jest aktywny. Teraz wystarczy odjąć wartość po aktywowaniu funkcji ‘Meters Follow’ od wartości przed aktywowaniem układu – wynik wskaże ilość zastosowanej redukcji. W ten sam sposób różnica wskazuje wartość o jaką została zwiększona głośność wynikająca z procesowania ścieżki audio.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wejścia/wyjścia

 • Wzmacniacz różnicowy, elektronicznie zbalansowane (pozbawione transformatorów)
 • Nominalny poziom wejściowy: +4dBu

Impedancja wejściowa

 • Wejście główne: ca. 20k ohm niezbalansowane, ca. 40k ohm zbalansowane
 • Insert 1-4 powrót (return): ca. 20k ohm niezbalansowane , ca. 40k ohm zbalansowane
 • Powrót z DAW : ca. 20k ohms niezbalansowane, ca. 40k ohm zbalansowane

Impedancja wyjściowa

 • Wyjście Rec.: ca. 75 ohm niezbalansowane, ca. 150 ohm zbalansowane
 • Insert 1-4 wysyłka (send): ca. 75 ohms niezbalansowane, ca. 150 ohms zbalansowane
 • Wyjście monitorów: ca. 75 ohm niezbalansowane, ca. 150 ohm zbalansowane
 • Wyjście miernika: ca. 10 ohm niezbalansowane; ca. 20 ohm zbalansowane

Zakresy potencjometra głośności

 • Input Trim: -6dB to +6dB
 • Insert Trim: -6dB to +6dB
 • Master Fader: -80dB to +7dB
 • Compensation Level: -12dB to 0dB

Pomiary

 • Max. poziom wejściowy: 23dBu
 • Max. poziom wyjściowy: 23dBu
 • Zakres częstotliwości: 10Hz-100kHz, -3dB: <10Hz – 200 kHz
 • CMR - główne wejście: >70dB, DAW Return: >70dB, (@1 kHz, 0dBu input level, unity gain)
 • THD&N - wyjście Rec.: 0.0015%, wyjście monitorów: 0.0015%, (1kHz, +4dBu input level, unity gain)
 • S/N ratio (A-ważone) - Wyjście Rec.: < -99dB, wyjście monitorów < -98dB
 • Crosstalk L/R (@ 1 kHz) <98dB
 • Zakres dynamiki (nie ważony) - wyjście Rec.: 118,5 dB, wyjście monitorów: 116dB

Zasilacz

 • Transformatory toroidalne
 • Zasilanie dla wskaźników LED i przekaźników: 12V/6.3 VA, zasilanie dla audio: 2 x 18V/16VA
 • Bezpieczniki: 230 V AC: 50Hz, 1A; 115 V AC: 60 Hz, 2A
 • Wybór napięcia: 115V/230V
 • Pobór mocy: 24W

Wymiary/waga:

 • Szer. x Wys. x Gł.: 482 x 88 x 237 mm; 19" x 3.46" x 9.33"
 • Waga: 5.5kg; 12.13lbs  

0dBu = 0.775 V. Może ulec zmiane bez wcześniejszej informacji

Pliki do pobrania
 • Instrukcja obsługi
 • Schemat połączeń

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Pro-Fi Series: Performer s1200 Silver

Pro-Fi Series: Performer s1200 Silver

Stereofoniczny, potężny wzmacniacz mocy pracujący w autorskiej technologii VOLTAiR 120V.
Studio Series - 2Control

Studio Series - 2Control

Wielofunkcyjny stereofoniczny kontroler odsłuchu.
Studio Series - Crimson 3 White

Studio Series - Crimson 3 White

Trzecia, najnowsza wersja bestsellerowego superuniwersalnego interfejsu niemieckiej firmy, wzbogacona o nowe funkcje.
Mastering Series - IRON Mastering Compressor Red

Mastering Series - IRON Mastering Compressor Red

Referencyjny, lampowy kompresor masteringowy łączący współczesne możliwości, wyjątkową funkcjonalność, technologię 120 VOLTAiR i vintage'owy charakter kompresorów złotej ery.
Pro-Fi Series: Crossover - Active analog 2-way crossover Black

Pro-Fi Series: Crossover - Active analog 2-way crossover Black

Aktywna, w pełni analogowa krosownica dwudrożna z najwyższej półki, pracująca w technologii 120V.
Pro-Fi Series: Phonitor xe (DEMO)

Pro-Fi Series: Phonitor xe (DEMO)

Najwyższej jakości wzmacniacz słuchawkowy pracujący w technologii 120V.
Pro-Fi Series: Director Mk2 Silver

Pro-Fi Series: Director Mk2 Silver

Urządzenie łączące w sobie konwerter i najwyższej klasy przedwzmacniacz w jednym, pracujące w rewolucyjnej technologii 120V.
Mastering Series - Gemini All Black

Mastering Series - Gemini All Black

Profesjonalny procesor masteringowy umożliwiający matrycowanie M/S, pracujący w rewolucyjnej technologii 120 VOLTAiR.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel