Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller
Satori & R4S Monitor Controller

Satori & R4S Monitor Controller

 • Analogowy kontroler monitoringu sterowany cyfrowo wraz z mikserem sumującym oraz z dedykowanym sterownikiem w zestawie.
10 220,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Antelope Audio Satori to referencyjny system kontroli odsłuchu i ośmiokanałowy sumator, posiadający jednak wiele dodatkowych funkcji, czyniących z tego urządzenia prawdziwe serce studia.

Gruntownie przebudowane w 2015 roku, zostało obsypane wieloma nagrodami, w tym także nagrodą TEC 2016. 

Satori zapewnia rozwiązania, dzięki którym dźwięk pozostaje czysty i dokładny nawet podczas przełączania pomiędzy różnymi jego źródłami. Efekt ten osiągnięto dzięki bogatemu doświadczeniu Antelope Audio w projektowaniu nieskazitelnie czystych brzmieniowo konstrukcji analogowych i cyfrowych oraz ogromnej dbałości o układ zasilający.

Poza doskonałym systemem kontroli ods³uchu, Satori zawiera również w pełni analogowy, ośmiokanałowt sumator. Analogowe sumowanie pozwala na uzyskanie naturalnej przestrzeni w miksie i głębi planów dźwiękowych, nieobecnej w przypadku sumowania cyfrowego. Sumator, w który wyposażone jest Satori, zapewnia doskonałą dynamikę, punch i headroom, możliwe do uzyskania zwykle jedynie w legendarnych konsolach analogowych.

Przełączanie pomiędzy źródłami i wyjściami,  czy przypisywanie wyjść monitoringu słuchawkowego do wykonawcy, a nawet talkback, są teraz możliwe z dowolnego miejsca w studiu. Wszystko to dzięki ergonomicznemu panelowi przedniemu, cyfrowemu panelowi kontrolnemu w komputerze, pilotowi, a teraz także dzięki aplikacjom mobilnym w tablecie czy telefonie.

Elastyczne i dokładne systemy kontroli są możliwe dzięki cyfrowemu panelowi kontrolnemu następnej generacji, dzięki któremu Satori pozwala na pełną, szybką i dokładną kontrolę nad takimi funkcjami jak przełączanie między grupami monitorów, sterowanie poziomem sygnału, Mute, Mono, Dim czy monitoring Mid/Side.

Satori oferowane jest w zestawie z pilotem R4S, specjalnie zaprojektowanym do obsługi tego urządzenia, dokładnie odtwarzającym wszystkie funkcje panelu przedniego. Możliwy jest również zakup samej jednostki centralnej. 

Antelope Audio oferuje również darmowe aplikacje mobilne na urządzenia z systemami iOS i Android. Intuicyjne aplikacje zmieniają smartfon lub tablet w profesjonalne panele pozwalające na pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami Satori.

Satori oferuje również olbrzymią ilość możliwych połączeń. Żaden system kontroli monitoringu 1U nie posiada ośmiu wejść stereo, czterech wyjść stereo, i tak wszechstronnego wyboru połączeń: XLR, 1/4” TRS i DSub25, wyjścia dedykowanego subwooferowi oraz czterech niezależnych wyjść słuchawkowych.

Satori nie emituje żadnych trzasków, klików czy innych nieprzyjemnych i często niebezpiecznych dla głośników i uszu artefaktów, które często stanowią problem podczas kontroli poziomu sygnału w urządzeniach innych firm. Zawdzięcza to zastosowaniu wysokiej jakości przełączników mechanicznych (przekaźników) do regulacji poziomu głośności, ale w dużym stopniu jest to zasługa innowacyjnej, opatentowanej przez Antelope Audio technologii. Jedną z największych korzyści zastosowania przekaźników jest dokładność: skoki głośności następują po sobie precyzyjnie co 0.05 dB. Kanały są regulowane także z perfekcyjną dokładnością, utrzymując stabilny balans głośności nawet w przypadku pracy z sygnałem o niskiej głośności. Zastosowany pasywny układ regulacji gwarantuje nienaruszalność sygnału i zapewnia dokładną reprodukcję najbardziej subtelnych detali przy każdym poziomie sygnału.

W przeciwieństwie do większości kontrolerów odsłuchu, Satori oferuje aż cztery niezależne wzmacniacze słuchawkowe, każdy z niezależną kontrolą głośności. Są to te same wzmacniacze, które Antelope Audio stosuje w swoich highendowych konwerterach, zapewniając doskonałą jakość dźwięku.

Unikalne rozwiązania programowe talkbacku pozwalają na natychmiastową i wygodną komunikację z muzykami. Satori w wersji 2. oferuje wyjątkowo elastyczne możliwości konfiguracyjne, także w zakresie doboru mikrofonu obsługi funkcji talkback. Do wyboru jest mikrofon wbudowany w panelu frontowym, w sterowniku R4S, złącze mikrofonowe w panelu tylnym urządzenia, mikrofon wbudowany do laptopa realizatora oraz mikrofon w urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie) w przypadku korzystania z aplikacji sterującej Satori App.

Sterownik

Antelope Audio R4S to sterownik współpracujący z Satori, urządzeniem tej firmy łączącym w sobie funkcje zaawansowanego kontrolera monitoringu i sumatora. R4S, podłączany do Satori za pomocą złącza USB, pozwala na sterowanie takimi funkcjami jak wybór wejścia, wybór grupy monitorów, obsługa talkback, tryby mono i mid-side, dim oraz aktywacja i dezaktywacja subwoofera: i wszystko to bez opuszczania sweet spot. Duży, wygodny, aluminiowy potencjometr poziomu sygnału wraz z czytelną skalą bazującą na diodach LED pozwala na bardzo precyzyjną pracę.

Funkcje sterowane z poziomu R4S:

 • Poziom sygnału
 • Wybór wejścia
 • Wybór grupy monitorów
 • Tryby mono i mid-side
 • Dim
 • Aktywacja i dezaktywacja subwoofera
 • Obsługa talkback

Wymagania systemowe:

WINDOWS

 • OS: Windows 7/8/8.1/10
 • Przestrzeń dyskowa: minimum 512 MB
 • USB: 1 x port USB 2.0/3.0, niezbędne pasmo USB (potrzebne do firmowych aktualizacji): 80%-90%
 • CPU: Intel lub AMD ekwiwalent z przynajmniej 2GHz częstotliwości operacyjnej
 • Pamięć (RAM): min. 4GB (zalecane 8GB lub więcej)

MAC

 • OS X: 10.9 Maverick lub wyższy (zalecany 10.14 Mojave)
 • Przestrzeń dyskowa: min. 512 MB
 • USB: 1 x port USB 2.0/3.0, niezbędne pasmo USB (potrzebne do firmowych aktualizacji): 80%-90%
 • Pamięć (RAM): min. 4GB (zalecane 8GB lub więcej)
 • CPU: Intel Core 2 Duo (min.), Intel Core i3 ™ lub wyższy (zalecany)

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • 8-kanałowy mikser analogowy pozwalający uzyskać brzmienie legendarnych konsolet
 • Spersonalizowane miksy dla muzyków i realizatorów
 • Innowacyjna technologia będąca fundamentem doskonałych rezultatów brzmieniowych przekaźników tłumika
 • Masteringowej jakości analogowy obwód przez zoptymalizowaną płytkę PCB oraz technologię zasilania
 • 8 stereofonicznych wejść, 4 stereofoniczne wyjścia, XLR, jack 1/4" TRS, D-Sub oraz wyjście subwoofera w obudowie rack 1U
 • Przyjazny panel programowy plus współpraca z mobilnymi aplikacjami iOS i Android

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wejścia ANALOGOWE

 • 4 x stereofoniczna para wejść liniowych. Kanał 1 na złączach XLR, kanały 2-4 na złączach TRS
  4 x stereofoniczne wejścia liniowe na złączach D-Sub 25
  1 x Talkback Mic Preamp na złączu TRS

Wyjścia ANALOGOWE

 • 4 x stereofoniczne wyjścia liniowe na złączach D-Sub 25
 • 4 x stereofoniczne wyjścia dla par monitorów. Mon1 na złączu XLR, Mon2-4 na złączu TRS
 • 1 x stereofoniczna liniowa suma wyjściowa na złączu TRS
 • 1 x wyjście LFE na złączu TRS
 • 4 x wyjścia słuchawkowe (po dwa na panelu przednim i z tyłu urządzenia) na złączach TRS

Połączenia USB: USB 2:0 Hi-Speed, typ B (niezbędne do pracy z wykorzystaniem programowego kontrolera

Zakres dynamiki: 132dB

THD+N: 127dB

Temperatura pracy urządzenia: 0-50° C / 32-122° F

Waga: 2kg

Wymiary: 483mm (szer.) x 44mm (wys.) x 220mm (gł.) - 19" rack 1U

Zasilanie: uniwersalne AC - 95-245V

Pobór prądu: 25W maks.

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel