Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy
The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy

The Precision Phono Pre-Amplifier - przedwzmacniacz gramofonowy

 • Najwyższej jakości przedwzmacniacz gramofonowy zapewniający legendarne brzmienie Neve.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Precision Phono Pre-Amplifier to wyjątkowy przedwzmacniacz gramofonowy pracujacy w środowisku w pelni analogowej reprodukcji dźwięku w najwyższej jakości. Stopnie mocy wkładek MC oraz MM oparte tu zostały na topologii klasycznych przedwzmacniaczy mikrofonowych konstruowanych przez Ruperta Neve, które już od lat siedemdziesiątych są głównym wyborem większości realizatorów nagrań na całym świecie, zostały dodatkowo pieczołowicie dopasowane do odsłuchu muzyki z przewyższającą wszystko dokładnością, głębią i ekspresją.

Specjalnie zaprojektowane, niskoszumowe dyskretne wzmacniacze klasy A tworzą tu ścieżkę sygnałową dla obu wkładek MM i MC. W urządzeniu znajdziemy pasywny filtr RIAA, najwyższej jakości podzespoły oraz przełączniki umożliwiające dopasowanie pojemności elektrycznej dla wejścia wkładki MM oraz aktywowanie filtra Rumble pracującego z 18dB/oktawę z z częstotliwością graniczną na poziomie 11.4Hz

Tchnij nowe życie w swoją kolekcję płyt

Niezależnie od tego czy słuchasz nieskazitelnie zarejestrowanych płyt z muzyką klasyczną czy surowego, ciężkiego rocka, dzięki konstrukcji Precision Phono Pre-Amplifier usłyszysz każdy niuans zawarty w analogowych nagraniach oraz brzmienie pieczołowicie dobranego odtwarzacza gramofonowego. Ustawienia wzmocnienia obu wkładek zostały tu tak zoptymalizowane aby wydobyć jak najlepszą jakość brzmienia, na co mają wpływ transformatory JFET i BJT, wyselekcjowane podczas wielogodzinnych testów odsłuchowych i porównań.  

Świetna specyfikacja techniczna i doskonałe brzmienie

Zarówno specyfikacja techniczna jak i to co najważniejsze, czyli brzmienie jest w Precision Phono Pre-Amplifier na najwyższym poziomie. Zakrzywienie filtra RIAA zostało tu zredukowane do wielkości 0.15dB a odpowiedź częstotliwościowa zawarta w zakresie od 20Hz do 20kHz wynosi +/-0.1dB. Nawet przy częstotliwościach rzędu 10Hz czy 120kHz, mamy mniej niż 1dB różnicy. Zakres dynamiki jest wręcz powalający – 101.58dB (ścieżka MM), a parametr 'EIN' jest wyjątkowo niski -129dBV (ścieżka MC).

Niezależnie od tak doskonałych pomiarów,najważniejsze dla słuchacza są wrażenia odsłuchowe, które również wyróżniają Precision Phono Pre-Amplifierna tle konkurencji. Uzyskiwana dzięki urządzeniu scena dźwiękowa, przynosi niesamowite wrażenie trójwymiarowości odbieranego dźwięku, dzięki połączeniu bogatego dołu pasma, klarowności w niezmiernie ważnym środkowym paśmie oraz delikatnie słodkich, chociaż nie przesadzonych najwyższych częstotliwości. Te charakterystyczne cechy słynnego brzmienia Neve, znane od lat z vintage’owych konstrukcji studyjnych oraz tych aktualnie tworzonych przez Ruperta Neve, mają swoje odbicie w całej serii Precision.

Obudowa i kontrola tonu

Chociaż założeniem konstrukcyjnym było tu zachowanie pełnego minimalizmu w wyglądzie urządzenia, dodano tu kilka opcji pomagających dostosować Precision Phono Pre-Amplifier do stopnia Phono używanego systemu. Przełącznik umieszczony po lewej stronie panelu frontowego aktywuje filtr 'Rumble' (18dB/oktawę) pracujący z częstotliwością graniczną ustawioną na 11.4Hz - eliminuje to artefakty pojawiające się w dolnym paśmie, oszczędzając jednocześnie wzmacniacz i głośniki przed wkładaniem energii w odtwarzanie niepotrzebnych sygnałów poniżej tej częstotliwości.

Ścieżki sygnałowe obu wkładek zostały tak pomyślane aby przedwzmacniacz mógł współpracować praktycznie z każdym kartridżem. Umieszczony z tyłu urządzenia przełącznik pozwala na wybór wkładki wejściowej MM lub MC. W trybie MM mamy dodatkowo do wyboru dwa trypy pracy, wybierane umieszczonym na panelu przednim przełącznikiem 'MM Loading' - pierwsze to odsłuch z impedancją wejściową równą 47kOhm oraz odpowiadającą jej pojemnością elektryczną na poziomie 110pF a drugi to analogicznie 47kOhm/ 220pF. Wejście MM oferuje wzmocnienie o 40dBb. Z kolei ustawienie MC to impedancja wejściowa 100Ohm, pojemność równa 220pF oraz podbicie 60dB.

Elegancka aluminiowa obudowa z elementami mahoniu oraz jakość dźwięku Precision Phono Pre-Amplifier doceniana przez całą rzeszę realizatorów i ludzi z branży pozwoli dzięki wreszcie usłyszeć "TO" brzmienie znane z najlepszych nagrań, zarejestrowanych w najbardziej znanych studiach na świecie - prawdziwie oddane źródłowe brzmienie, dopełnione charakterystycznym soundem znanym z ponadczasowych konstrukcji Ruperta Neve. Po prostu brzmienie Neve!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Połączenia

 • Wejścia analogowe: Stereo RCA (MM),  Stereo RCA (MC) 
 • Wyjścia analogowe: Stereo RCA (Line Output)

Dokładność RIAA

 • < +/-0.15dB from 20 Hz to 31.5 kHz

Odpowiedź częstotliwościowa

 • < -0.2dB @ 10 Hz
 • < -1dB @ 120 kHz

Dopasowanie stereo

 • < 0.1dB from 10 Hz to 22 kHz

Pobór mocy

 • 2.04W (24V, 0.085A)

Maksymalny poziom wejściowy

 • 17.6 dBV, 19.86 dBu, 7.62 Vrms

Wkładka MM

(Źródło Z = 20 Ω niezbalansowane, BW: 22Hz - 22kHz)

 • Impedancja wejściowa: 47 kΩ, 110 pF / 220 pF
 • Wzmocnienie: 40 dB @ 1 kHz
 • Szum: -82 dBV
 • Ekwiwalent szumu wejściowego: -122 dBV
 • Stosunek sygnału do szumu: 77 dB
 • Zakres dynamiki: 99.6 dB
 • Crosstalk: -88 dB @ 10 kHz
 • THD+N (wejście: 5mV RMS @ 1 kHz): 0.017%

Wkładka MC

(Źródło Z = 20 Ω niezbalansowane, BW: 22Hz - 22kHz)

 • Impedancja wejściowa: 100 Ω, 220pF
 • Wzmocnienie: 60 dB @ 1 kHz
 • Szum: -70 dBV
 • Ekwiwalent szumu wejściowego: -130 dBV
 • Stosunek sygnału do szumu: 64 dB
 • Zakres dynamiki: 87.6 dB
 • Crosstalk: -85 dB @ 10 kHz
 • THD+N (Wejście: 500μVRMS @ 1 kHz): 0.08%
Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel