Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy
The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy

The Precision Headphone Amplifier - wzmacniacz słuchawkowy

 • Bezkompromisowy wzmacniacz słuchawkowy zapewniający odpowiednią moc i headroom podczas odsłuchu na każdych słuchawkach.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Nie każdy fan muzyki wie, że wzmacniacz słuchawkowy jest tak samo ważny jak same słuchawki, często dobierane do naszych preferencji podczas wielogodzinnych testów. Niestety często można spotkać wzmacniacze, które na drodze kompromisu obniżają moc dostarczaną do słuchawek oraz zawężają headroom, co wpływa na gorszą jakość odsłuchu. Dlatego też Rupert Neve wraz ze swoim zaufanym zespołem zdecydował się na stworzenie precyzyjnego, bezkompromisowego wzmacniacza słuchawkowego, wchodzącego w skład audiofilskiej serii Precision.

Precision Headphone Amplifier bazuje na wyjściowym obwodzie słuchawkowym, wykorzystywanym w profesjonalnej konsolecie studyjnej 5060 Centerpiece Desktop Mixer, stworzonej przez zespół Ruperta Neve. Referencyjny odsłuch, podczas którego sygnał słuchawkowy odpowiada wybranemu sygnałowi monitorowemu, jest napędzany napięciem 24V. Dodatkowo znajdziemy tu specjalnie specjalnie skalibrowane porty wejściowe, umożliwiające pracę z praktycznie każdym zestawem słuchawek. Całości dopełnia elegancka i wytrzymała aluminiowa obudowa zawierająca elementy wykonane z mahoniu. Dzięki tym wszystkim zabiegom, wzmacniacz pozwala na cieszenie się otwartym i mocnym brzmieniem, pozbawionym jakichkolwiek kompromisów, podczas odsłuchu ulubionych płyt na pieczołowicie dobranych słuchawkach.

Wzmacniacze dedykowane vs. zintegrowane

W środowisku audiofilskim podobnie jak w branży pro-audio, wzmacniacz słuchawkowy jest istotną częścią całego zestawu odsłuchowego, podczas gdy w sferze konsumenckiej większość wzmacniaczy słuchawkowych jest zintegrowana z resztą systemu. Powoduje to spore kompromisy w trakcie odsłuchu, co najłatwiej określić brakiem precyzji w przetwarzanym dźwięku oraz mocno zawężonym headroom'em.

Zadaniem Precision Headphone Amplifier, będącego wzmacniaczem dedykowanym, jest aby każde słuchawki zagrały pełnią swoich możliwości. Dlatego też urządzenie zostało dopasowane pod kątem zapewnienia najwyższej jakości podczas odsłuchu, zapewniając przy tym odpowiednie wzmocnienie. Dodatkowo wszystkie porty wejściowe wzmacniacza zostały precyzyjnie skalibrowane, co pozwala osiągnąć optymalne brzmienie, niezależnie od źródła wejściowego.

Ten wyjątkowo wysoki poziom jakości w odbiorze muzyki, pozwala słuchaczowi docenić rzeczywistą głębię i detaliczność nagrania, będąc jednocześnie inspiracją dla muzyków, realizatorów i inżynierów miksu i masteringu aby wspinali się na wyżyny swoich możliwości. 

Precyzyjnie skalibrowane porty wejściowe

Bezkompromisowe wzmocnienie każdej pary słuchawek jest możliwe dzięki temu, że każdy z trzech portów wejściowych Precision Headphone Amplifier jest w stanie odbierać szeroki zakres sygnałów - zbalansowany liniowy +4dBu, niezbalansowany RCA oraz tradycyjny 3.5mm (⅛”). Warto zauważyć, że każdy z portów został precyzyjnie skalibrowany względem optymalnego poziomu głośności oraz właściwej impedancji.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Maksymalne poziomy wejściowe

 • “A” XLR I/P: +22.8 dBu @1kHz
 • “B” RCA I/P: +14.7dBu @1kHz,
 • “C” 3.5mm I/P: +3.3dBu @1kHz

Moc wyjściowa

(mierzona za pomocą standardowych słuchawek)

 • Z=44 Ω: 3.617 VAC RMS @1kHz = 300mW RMS
 • 16 Ω standardowe obciążenie: 1.933 VAC RMS @1kHz = 230mW RMS
 • 150 Ω standardowe obciążenie: 5.108 VAC RMS @1kHz = 175mW RMS

Impedancja wyjściowa:

 • .08 Ω @ 1KHz, 16-150 Ω load, 0dBu wejściowe

Odpowiedź częstotliwościowa

 • +/- .2dB od 10Hz do 120KHz

Szumy

(mierzone za pomocą standardowych słuchawek)

 • Z=44 Ω, BW 22Hz – 22kHz
 • “A” XLR wejście: -101.9dBV,
 • “B” RCA wejście: -100.9dBV
 • “C” 3.5mm wejście: -88.8dBV

Wymiary

16.5cm (szer.) x 11.6cm (gł.) x 4.8cm (wys.)

Wymagania zasilania:

24VDC @ 0.25Amp (6W) minimum. Należy zasilać za pomocą dołączonego w zestawie zasilacza, który został odpowiednio dobrany pod kątem uzyskania najlepszej mocy wyjściowej oraz stosunku sygnału do szumu. Dodatkowo istnieje możliwość zasilania urządzenia za pomocą właściwie skonfigurowanej baterii 24V.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel