
Z naszego bloga


Royer dBooster R-DB20 to zasilany fantomowo, najbardziej transparenty w branży przedwzmacniacz, którego zadaniem jest współpraca z nie posiadającymi własnych zasilaczy wstęgowymi mikrofonami marki Royer, jak i innymi wstęgowcami, czy mikorfonami dynamicznymi, np. SM57. Urządzenie może również pełnić funkcję buffera, który przyda się w każdym studiu, przywracając właściwą impedancję w często spotykanych sytuacjach wykorzystywania długich kabli mikrofonowych.
Zaprojektowany do wykorzystania w profesjonalnych, jak i budżetowych studiach, dBooster natychmiastowo zwiększy poziom pasywnych, charakteryzujących się niską impedancją wyjściową mikrofonów wstęgowych i dynamicznych, nie koloryzując przy tym ich brzmienia i nie generując niezamierzonego przesterowania sygnału.
To małe, acz oferujące potężne brzmienie pudełko, ma do zaoferowania 2 rodzaje podbicia sygnału - 12dB oraz 20dB, które w łatwy sposób mogą być aktywowane z poziomu panelu frontowego urządzenia. Jeżeli zdarzyło Ci się nagrywać gitary akustyczne, czy niesamowicie modne ostatnio hawajskie ukulele, to na pewno wiesz jak często brakowało w tego typu nagraniach odrobiny energii. Nie wspominając już o rejestracji ścieżek wokalnych, gdzie dBooster sprawdzi się lepiej niż nieśmiertelne już hasło "no zarycz no" - wystarczy podbić pasmo ustawiając przełącznik na 20dB, dzięki czemu miękko śpiewający wokalista zabrzmi z pazurem. W sytuacji kiedy za mikrofonem stoi wulkan energii, wystarczy aktywować ustawienie 12dB, co zagwarantuje nam, że wchodzący sygnał nie przesteruje zewnętrznego przedwzmacniacza, czy intefejsu DAW.
Niezależnie od sygnału, który zostaje wzmocniony, R-DB20 przez cały czas zapewnia optymalny balans pomiędzy podbiciem, a zachowaniem odpowiedniego headroomu, co ma ogromne znaczenie podczas nagrań. Nawet w sytuacjach wysokiego obciążenia, pracujący w klasie A obwód wejściowy zapewnia wysoką imepdancję źródłową, która minimalizuje pojawiające się artefakty brzmieniowe podczas przesyłania sygnału mikrofonowego przez różnego typu splittery, czy vintage'owe preampy.
R-DB20 docenią również fani 'homerecordingu', ponieważ jego nisko-impedancyjny układ wyjściowy może przesyłać sygnał bezpośrednio do interfejsu DAW.
Na koniec warto dodać, że dBooster jest składany ręcznie i wysyłany prosto ze słonecznej Kalifornii, gdzie znajduje się siedziba firmy Royer. Producent udziela rocznej gwarancji.
Możliwe zastosowania:
- Rejestracja źródeł generujących niewielki SPL (instrumenty akustyczne, wokale, itd.)
- Rejestracja bezpośrednio do interfejsu DAW
- Poprawienie jakości sygnału w sytuacjach używania długich kabli mikrofonowych
Niewątpliwe plusy:
- Bezpieczny w użyciu ze wszystkimi mikrofonami wstęgowymi Royer oraz dynamicznymi i wstęgowymi innych firm
- Zwiększa headroom w preampie
- Zapewnia rzeczywistą izolację elektryczną
- Chroni mikrofony wstęgowe przed zasilaniem fantomowym
- Minimalizuje obciążenie mikrofonu
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
PREZENTACJA PRODUKTU: