Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack
R10 Ten Space 500 Series Rack

R10 Ten Space 500 Series Rack

  • Rama przeznaczona dla dziesięciu modułów 500, wyposażona w najwyższej jakości zasilacz gwarantujący świetne brzmienie modułów oraz złącza XLR i TRS.
5 088,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Bazując na sukcesie lunchboxa R6, pozwalającego na zasilenie sześciu modułów z serii 500, firma Rupert Neve Designs przygotowała kolejną jednostkę zasilającą dziesięć modułów. Nawiązując do terminologii gastronomicznej, mamy tu pełen obiad, skaładający się z dwóch dań i podwieczorka.

R10 doskonale współpracuje z modułami tej serii i zapewnia najlepsze warunki do uzyskania maksimum ich możliwości dźwiękowych. Najważniejszym, a zarazem kluczowym dla dźwięku elementem urządzenia jest zasilacz, dostarczający prąd o natężeniu 150% deklarowanego zapotrzebowania. Pełni funkcjonalności dopełniają złącza XLR i TRS, oraz diody monitorujące zatężenie prądu wysyłanego na sloty.

Obudowa

Solidna, stalowa obudowa może być ustawiona lub zamontowana w studyjnym racku o wysokości 3U (po usunięciu nóżek i dokupieniu dodatkowych bocznych modułów) Umieszczony w prawej części obudowy zasilacz zapewni aż 150% napięcia potrzebnego do zasilania dziesięciu modułów, z których każdy po zamontowaniu zabezpiecza się dodatkowo specjalną śrubką dostarczaną razem z urządzeniem. Zarówno wykorzystane wewnątrz obudowy złącza, jak i wszystkie połączenia są najwyższej jakości, co zapewni nam wieloletnią pracę zgodnie z przeznaczeniem.

Zasilanie

Wspomniany zapas mocy nie tylko pozwala na jak najpełniejsze wykorzystanie możliwości każdego z modułów, ale również zabezpiecza je przed skokami napięcia. Dodatkowo po prawej stronie obudowy znajdziemy 6-stopniowy miernik LED, działąjący w zakresie od 400 do 2400mA (w 400mA krokach), który dokładnie obrazuje ile mocy R10 jest w danym momencie wykorzystywanej przez każdy z kanałów. Warto zauważyć, że zasilacz jest podwójnie ekranowany, co nasze "pięćsetki" przed znaczącymi zmianami indukcji pola magnetycznego. Po prawej stronie urządzenia znajdziemy również włącznik główny oraz ledową diodę informującą nas o pracy lunchboxa.

Połączenia

Kolejna rzecz, która wyróżnia R10 na tle konkurencji to ilość dostępnych połączeń - każdy z dziesięciu symetrycznych kanałów daje nam możliwość wykonania połączeń I/O z wykorzystaniem złącz XLR i TRS, które mogą być użyte zamiennie. Pozwala to na trasowanie sygnałów pomiędzy poszczególnymi modułami za pomocą krótkich kabli połączeniowych typu 'patch' ze złączami 1/4 jack TRS, a w tym samym czasie wykorzystywać pokładowe złącza XLR sekcji I/O do połączeń z innym sprzętem używanym w studiu. Oprócz szerszych możliwości dostępnych w przestrzeni gdzie na codzień nagrywamy, przydaje się to wtedy, gdy zabieramy nasze moduły do zaprzyjaźnionego studia.

Podczas pracy

R10 może zasilać zarówno firmowe moduły 500 Rupert Neve Designs, jak i wszystkie inne "pięćsetki", z których korzystamy albo które planujemy kupić. Dodatkowo w przypadku modułów delikatnie różniących się od standardu 500, mamy możliwość niewielkiego przesunięcia otworów, do których po zainstalowaniu każdego z modułów wkręcamy znajdujące się w zestawie śrubki. Wewnątrz obudowy znajdziemy dziesięć slotów oraz mini-przełączniki typu 'jumper', które pozwalają na wybór połączeń odpowiednio dla par kanałów: 1-2, 3-4 i 5-6, 7-8 oraz 9-10. Możemy tu też pozwolić kompatybilnym kompresorom, np. Portico 543 Mono Compressor Limiter na dzielenie funkcji sterowania.

Dodatkowe opcje

W sytuacji kiedy nie wszystkie sloty są używane, możliwe jest dokupienie paneli ochronnych, które zabezpieczą konkretne kanały przed kurzem. Możliwe jest również dokupienie paneli bocznych umożliwiających montaż w studyjnym racku.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel