Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
III Phrase Sampler
III Phrase Sampler
III Phrase Sampler
III Phrase Sampler
III Phrase Sampler
III Phrase Sampler

III Phrase Sampler

 • Zaawansowany sampler-looper.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Boomerang III Phrase Sampler to w procesor efektowy pozwalający na zapętlanie granych fraz podczas koncertów, prób czy pracy w studiu. Efekt zadebiutował w 1995 roku i od tamtego czasu był jednym z najchętniej używanych looperów przez takich muzyków jak John Scofield, Adrian Belew z King Crimson, czy Daniel Lanois, producent płyt zespołu U2 oraz Petera Gabriela. W swoim najnowszym wcieleniu, Boomerang III Phrase Sampler ewoluował w pełni profesjonalne urządzenie, charakteryzujące się rozbudowanym menu przy jednoczesnej intuicyjnej obsłudze. W porównaniu z poprzednimi wersjami znajdziemy tu dodatkowe tryby pracy, pozwalające na zsynchronizowane lub freestyle’owe loopowanie, możliwość rozpoczynania nagranej frazy efektem przypominającym „skreczowanie“, funkcje pozwalające dodawać efekty do zapisanych fraz, czy nakładanie na siebie pętli w tempie wolniejszym o połowę.

Budowa

Do dyspozycji mamy łącznie pięć przycisków nożnych, z czego trzy, oznaczone jako Loops 1-3, służą do nagrywania i odtwarzania kolejnych pętli, a dwa dodatkowe, Bonus wyróżnione obwódkami w kolorze żółtym i zielonym, w zależności od nadanych im parametrów, aktywują dodatkowe funkcje, takie jak odtwarzanie pętli oktawę niżej, wyciszania jej, odtwarzania od tyłu oraz innych. Warto zauważyć, że same przełączniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby podczas naciskania nie generować jakichkolwiek odgłosów, czy trzasków, zapewniając płynne przełączanie. Oprócz przycisków nożnych uzytkownik ma do dyspozycji 6 potencjometrów: Decay, którym ustawimy głośność wcześniej nagranych partii, Volume oraz Vol 2-4 odpowiedzialne za natężenie poszczególnych fraz oraz Fade Time, określający czas wybrzmienia pętli w przedziale od 3 do 43 sekund. Po prawej stronie efektu znajdziemy wyświetlacz w kształcie zegara, informujący nas o tym z jakich efektów dodatkowych korzystamy w danym momencie oraz obrazujący wartości przypisane do poszczególnych potencjometrów.

Tryby pracy

Boomerang III Phrase Sampler oferuje gitarzystom i muzykom cztery niezależne tryby pracy. Pierwszy z nich - Serial - pozwala płynnie nagrywać i odtwarzać frazy według ustalonej przez nas sekwencji. Drugi, czyli Serial Sync umożliwia nagranie pętli głównej, tzw. Master Loop i w oparciu o niego, dodawanie kolejnych sekcji. Kolejny tryb Sync działa podobnie do poprzedniego, z tą różnicą, że pozwala na odtwarzanie wszystkich pętli jednocześnie. W praktyce wygląda to tak, że to ustawienie umożliwia odtwarzanie trzech pętli jednocześnie, pozwalając urządzeniu na zsynchronizowanie punktu początkowego danej frazy. Ostatni, chyba najbardziej kreatywny tryb Free pozwala na odtwarzanie wszystkich czterech fraz jednocześnie, ale całkowicie od siebie niezależnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla muzyków chcących poszerzyć horyzonty i zaskoczyć słuchaczy czymś nowym i oryginalnym!

No to zapętlamy!

Pierwsze co zwraca uwagę to doskonałe brzmienie rejestrowanych fraz - Boomerang III Phrase Sampler rejestruje sygnał monofoniczny w próbkowaniu 24-bit/48kHz, pozwalając na nagranie prawie dziewięciu minut materiału. Decydując się na korzystanie z próbkowania 24-bit/24kHz podwajamy ten czas, a co warte odnotowania, podczas gry na gitarze elektrycznej, ta zmiana jest praktycznie niezauważalna.

W praktyce, korzystając z trybu Serial, jesteśmy w stanie nagrać trzy rytmiczne partie, np. zwrotkę, refren i łącznik, a następnie aktywując każdą z nich w odpowiednim czasie, grać partie prowadzące i solówki. Warto zauważyć, że oprócz koncertu, na którym jesteśmy jedynym gitarzystą w zespole, ustawienie to sprawdzi się też doskonale podczas domowych ćwiczeń oraz testowania materiału przed wejściem do studia. Docenią go też muzycy, którzy co jakiś czas występują solo czy ci, wierni zasadzie ‘one-man band‘, której początki sięgają XIII wieku, a zostały spopularyzowane przez muzyków blues’owych i folkowych pierwszej połowy zeszłego stulecia.

Samo nagrywanie jest tu w pełni intuicyjne – naciskamy jeden z przełączników nożnych, np. Loop 1, rejestrujemy fragment i następnie naciskamy przycisk ponownie, co wyzwala proces odtwarzania nagranej partii. Z kolei jeżeli chodzi o samo nakładanie się kolejnych petli na siebie, np w celu dodania ambientowej atmosfery do rytmicznego riffu, wystarczy na pół sekundy przytrzymać przycisk Bonus oznaczony kolorem żółtym, nagrać kolejną frazę i przycisnąć ten sam przełącznik jeszcze raz. Warto zauważyć, że podczas korzystania z konkretnych przycisków nożnych, są one podświetlane, a początek każdej pętli sygnalizowany jest mignięciem – przyda się to doskonale podczas wykorzystania loopera na koncertach.

Dodatkowe efekty

Przypisanie dodatkowych funkcji, takich jak wspominany tryb ’Octave‘ czy ’Reverse‘ jest również bardzo proste – wystarczy przycisnąć wybrany przycisk Bonus, poczekać aż centralna kontrolka na wyświetlaczu efektów podświetli się na zielono i potencjometrami Hold lub Tap wybrać interesującą nas funkcję. Dla każdego przełącznika Bonus możemy przypisać dwie funkcje, które są następnie wyzwalane właśnie przez jego naciśnięcię lub przytrzymanie. Dobrym przykładem jest przypisanie trybów ’Octave‘ i ’Reverse‘ do jednego z przełączników oraz funkcji ’Stack‘ i ’Erase‘ do drugiego z nich. Tego typu rozwiązanie otwiera przed nami szereg nowych możliwości, które dodając do tego odtwarzanie z połową szybkości danej frazy, czy w trybie Free, pozwoli nam nawet z prostych fraz uczynić dzieła sztuki!

Podsumowanie

Boomerang III Phrase Sampler to w pełni funkcjonalne, intuicyjne i doskonale brzmiące urządzenie, które zostało docenione przez światowej sławy muzyków, nie wspominając o tym, że sam proces ’live-loopingu‘ jest obecnie wykorzystywany przez takich artystów jak Ed Sheeran, Andrew Bird, Radiohead czy El Ten Eleven. Poświęcenie odrobiny czasu na zapoznanie się z instrukcją i funkcjonalnością samplera, pozwoli nam w pełni wykorzystać jego możliwości, zaskakując nie tylko słuchaczy, ale również samych siebie. W sumie kto powiedział, że ćwiczenie musi być nudne?!

Dodatkowe funkcje dostępne w efekcie:

 • Stacking - funkcja "stacking" pozwala na dodawanie kolejnych nakładek do głównej pętli. (Ilość nakładek jest nielimitowana).
 • Undo/Redo - pozwala na wyciszenie ostatniej nagranej partii, którą można potem odtworzyć lub nagrać ponownie.
 • Erase - umożliwia kasowanie pojedynczych pętli lub wszystkich naraz; pętle mogą być kasowane, kiedy inne są odtwarzane.
 • Copy Loop - kompletny loop może być skopiowany, niezależnie od tego czy jest aktualnie odtwarzany czy nie.
 • Copy Live - pozwala na "re-samplowanie" fraz kolejnym looperem, który należy podłączyć do gniazda wyjściowego Phrase Samplera.
 • Octave - odtwarza nagraną pętlę oktawę niżej - do wyboru jest zachowanie oryginalnego tempa (emulacja gitary basowej) lub zwolnionego o połowę.
 • Reverse - umożlwia odtwarzanie od tyłu.
 • Once - pętla jest odtwarzana tylko jeden raz lub jeżeli aktywujemy tę funkcję podczas jej odtwarzania, to pętla zatrzyma się na końcu frazy.
 • Stutter - wyzwala efekt podobny do "skreczowania", opóźniając start nagranej frazy.
 • Fade - podgłaśnia lub wycisza pętle w przedziale czasowym od 3 do 43 sekund.
 • Reverse Solo - ten wbudowany efekt pozwala na żywo tworzyć odwrócone linie solowe

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Intuicyjna synchronizacja z zewnętrznym źródłem taktowania MIDI. Komendy "Start" i "Stop" wysyłane przez MIDI są również kompatybilne
 • 4 odrębne tryby pracy efektu zapewniają optymalne dostosowanie loopera do naszych potrzeb. Tryb 'Serial' odtwarza pętle jedna po drugiej, umożliwiając tworzenie sekwencji typu zwrotka/refren/łącznik. Tryb 'Serial Master' pozwala na rejestrowanie kolejnych fraz w oparciu o pętle podstawową, np. tworzenia kolejnych melodii na bazie rytmicznego motywu lub dodawania partii do rytmu wystukanego na pudle gitary akustycznej. Tryb 'Sync' umożliwia odtwarzanie wszystkich pętli jednocześnie, z wspólnym punktem startowym dla każdej z nich. Tryb 'Free' to najbardziej kreatywne ustawienie pozwalające na odtwarzanie wszystkich pętli jednocześnie i niezależnie od siebie - sprawdza się doskonale podczas tworzenia ambientowych przestrzeni.
 • 3 lub 4 pętle - wybór należy do ciebie.
 • W zależności od ustawienia częstotliwości próbkowania czas nagrania może być różny i wynosić 35 minut. Rejestracja stereofoniczna z częstotliwością 48KHz umożliwia zapis około 4,5 minuty, a nagrywając w mono przy próbkowaniu 48KHz otrzymujemy prawie 9 minut zapisu. Zmniejszając próbkowanie do 24KHz, co podczas rejestracji gitary jest praktycznie niezauważalne, podczas nagrywania stereofonicznego mamy do dyspozycji prawie 9 minut zapisu,  a nagrywając w mono w tej samej rozdzielczości ponad 17,5 minuty. Monofoniczne nagrywanie w próbkowaniu 12KHz daje ponad 35 minut zapisu.
 • Dwie częstotliwości próbkowania - zarówno 48KHz oraz 24KHz wykorzystują 20-bitowe próbkowanie; sygnał 'thru' wynosi zawsze 48KHz / 24 bitów.
 • Wyciszenie sygnału 'thru' - całkowicie wycisza sygnał 'thru'
 • Wyjście dla pedału ekspresji - umożliwia podłączenie pedału ekspresji i kontrolę za jego pomoca głośności odtwarzania lub wartości parametru 'Decay'.
 • Potencjometr 'Volume' podczas pracy w trybach 'Serial' i 'Serial-Sync' kontroluje poziom odtwarzania zapisanych partii. Vol 2 - Vol 4 są w tych trybach nieaktywne. Podczas korzystania z trybów 'Sync' i 'Free', potencjometr 'Volume' kontroluje poziom odtwarzania petli 1, potencjometr 'Vol 2' pętli 2, itd.
 • Potencjometr 'Decay' - określa wartość wyciszania wcześniejszych partii, podczas dodawania kolejnych; dostrajalny w przedziale 0-100%.
 • Stereo lub Mono - nagrywanie i odtwarzanie stereofoniczne lub mono zależy od użytych gniazd wyjściowych efektu.
 • Wyjścia 'Smart Jacks' - efekt automatycznie "wyczuwa", które z gniazd wyjściowych zostały użyte, co umożliwia wykorzystanie różnych torów sygnału.
 • Solidna stalowa obudowa jest bardziej kompaktowa, niż inne tego typu efekty wymagające tej samej mocy.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel