Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2-BUS LT
2-BUS LT
2-BUS LT
2-BUS LT
2-BUS LT
2-BUS LT

2-BUS LT

  • Aktywny, analogowy sumator poszerzający i ocieplający brzmienie miksu.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Dangerous Music 2-BUS LT to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają łatwego w obsłudze, a przy tym bardzo efektywnego sumatora lub chcą zwiększyć ilość dostępnych kanałów, w aktualnie używanych analogowych mikserach sumy. Urządzenie zostało zbudowane z tych samych aktywnych, w pełni analogowych podzespołów, które rozsławiły ich konstruktora - Chrisa Mutha - wcześniej odpowiedzialnego za tworzenie sprzętowych nardzędzi masteringowych dla nowojorskiego studia Sterling Sound.

Wystarczy jedno spojrzenie na 2-BUS LT aby się zorientować, że mamy do czynienia z wyrafinowanym, pozbawiony niepotrzebnych dodatków sumatorem, który w intuicyjny sposób wzbogaci brzmienie finalnego miksu, dając każdemu dostęp do najlepszych analogowych brzmień. Na pokładzie znajdziemy 16 kanałów oferujących pracę w nieskazitelnej jakości, wyjścia ‘dual-stereo’ dzięki którym ożywimy zarówno łańcuch monitoringu jak i ścieżki miksu oraz port umożliwiający ekspansję z innymi urządzeniami zewnętrznymi, zwiększającymi ilość kanałów czy oferującymi dodatkowe funkcje podczas miksowania materiału audio.

Warto tu wspomnieć, że ze względu na brak dodatkowych potencjometrów odpowiedzialnych za panoramę, czy poziom głośności sygnału, a co za tym idzie, dodatkowych obwodów, które nie pozostają bez wpływu na finalne brzmienie, 2-BUS LT jest prawdziwym sumatorem, a nie mikserem liniowym udającym sumator, a jego zadaniem jest wzbogacenie i ocieplenie sygnału miksowanego w programie DAW.  

Aktywne sumowanie

Inaczej niż pasywne sumatory, które w trakcie miksu potrzebują sporej dawki parametru 'Make-up Gain' aby przywrócić utraconą głośność przetwarzanego sygnału audio czy wspomniane miksery liniowe, udające tylko sumatory, aktywna elektronika pracująca w 2-BUS LT jest kluczem do komentarzy opisującychotrzymywanych od użytkowników sprzętu Dangerous Music: “niesamowicie szeroka scena brzmieniowa”, “holograficzny sound”, czy “naprawdę słyszalna trójwymiarowość”. Już chwilę po włączeniu 2-BUS LT zauważymy, że dostępny poziom panoramy dźwięku jest tu nie tylko bardzo szeroki, ale również precyzyjny, pogłosy przestrzenne i  głębokie, dół pasma pełen mocy i angażujący słuchacza, a środek i góra pasma interesujące i pełne niuansów. Warto zauważyć, że w centrum tego w pełni przestrzennego dźwięku, otrzymujemy niesamowicie skupiony i wyrazisty obraz stereo. Trzeba tu zwrócić uwagę, że w procesie analogowego sumowania, pozwalamy niejako kanałom używanego konwertera przejąć część odpowiedzialności za wprowadzenie sygnałów do środowiska analogowego. Następnie wyjątkowe, aktywne obwody 2-BUS LT odpowiadające za sumę sygnału, dostarczą odpowiedni headroom, jak niesamowicie szeroki obraz dźwiękowy, pozwalając miksom w pełni zabłysnąć.

Emulacja niemożliwa

Nie da się nie zauważyć, że w ostatniej dekadzie wiele z analogowych efektów studyjnych – pogłosów, linii opóźniających, korektorów, czy kompresorów  – zostało odwzorowanych w domenie cyfrowej, jednak prawdziwe sumatory, są nie do odtworzenia poza środowiskiem analogowym. Chyba każdy doświadczył rozgoryczenia, kiedy pieczołowicie przygotowany miks rozsypał się ze względu na pracę z wykorzystaniem cyfrowego suwaka ‘Master Fader’, odpowiedzialnego za całościowe brzmienie. Nagle środek pasma stawał się zbyt gęsty, panorama zamazywała się, nałożone pogłosy traciły głębię i przestrzeń, a cały miks po prostu nie przekonywał.

Na szczęście zupełnie inaczej to wygląda podczas sumowania indywidualnych ścieżek lub ich podgrup (stemów) z wykorzystaniem analogowego obwodu 2-BUS LT – otrzymujemy krystalicznie czysty obraz sceny połączony z naprawdę szerokim obrazem stereo. Niezależnie od ilości nałożonych instrumentów programowych, samplerów, efektów czy wtyczek, wszystkie nagrane ślady są pełne niuansów, i charakteryzują się ciosem i klarownością typową podczas sumowania w domenie analogowej. Rezultat? Doskonale brzmiące miksy, przygotowane o wiele szybciej i dające satysfakcję

Inwestycja na lata

Na koniec warto zauważyć, że decydując się na zakup profesjonalnego analogowego urządzenia, oprócz jakości uzyskanego dźwięku, czy radości obcowania z rzeczywistym modułem, czynimy również inwestycję, która przez lata nie straci na wartości. Technologia analogowa sprostała próbie czasu - nie potrzebuje ciągłych i często płatnych aktualizacji, nie stanie się niekompatybilna z używanym komputerem, czy ulubionym programem DAW, no i na pewno nie zacznie się zawieszać. Niezależnie od systemu używanego w studiu i upływu lat, doskonałe osiągi podczas przeprowadzania sumy miksu z pomocą 2-BUS LT będą zawsze odpowiednie, kompatybilne i dopełniające wartość przeprowadzanych miksów.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Zbudowany ręcznie w USA
  • Aktywne, w pełni analogowe obwody opracowane przez wielokrotnie docenianego inżyniera Chrisa Mutha
  • Kryształowo czysty obraz stereo
  • Wystarczająco duży headroom aby współracować z aktualnie produkowanymi konwerterami DAC (+27 dBu maks. poziom wejściowy)
  • Intuicyjna integracja z używanymi w studiu zewnętrznymi urządzeniami
  • W pełni kompatybliny i umożliwiający rozszerzenie ilości kanałów i funkcji z innymi produktami firmy Dangerous Music: 2-BUS+, 2-BUS LT, czy D-BOX
  • Złącza DB-25
  • Obudowa typu rack 1U
  • Zewnętrzny włącznik zasilania PSU (±15 VDC)

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Odpowiedź częstotliwościowa: 1 Hz-100 kHz within 0.2 dB

THD: 0.003% in audio band

Intermodulation Distortion: 0.004% IMD60 4:1

Crosstalk @ 1 kHz: -97 dB

Poziom szumu tła: -82 dBu całkowitej energii w paśmie audio

Poziom maks: +26 dBu

Nominalny poziom operacyjny: +4 dBu

Impedancja wejściowa: 12 kohm balanced

Impedancja wyjściowa: 50 ohms balanced (600 ohm drive capable)

Pobór mocy: 25 watts

Gwarancja: 90 dni na części i wykonanie, po analizie usterki. Nie dotyczy uszkodzeń związanych przez niewłaściwe użytkowanie, modyfikacje lub nieautoryzowane naprawy. Darmowe przedłużenie gwarancji po rejestracji na stronie producenta.

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel