Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
CL 1B Opto Compressor
CL 1B Opto Compressor
CL 1B Opto Compressor
CL 1B Opto Compressor
CL 1B Opto Compressor
CL 1B Opto Compressor

CL 1B Opto Compressor

 • W pełni lampowy, monofoniczny kompresor optyczny będący standardem podczas nagrywania i miksowania ścieżek wokalnych, w szczególności w muzyce hip-hop, rap oraz pop.
16 488,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

CL 1B to w pełni lampowy, monofoniczny kompresor optyczny, oferujący gładką i muzycznie brzmiącą kompresję, która pozwala zachować przejrzystość sygnału źródłowego, nawet przy ekstremalnych ustawieniach.Co ważne, praca z kompresorem jest w pełni intuicyjna, dzięki czemu szybko osiągnięmy zadowalające rezultaty.

Budowa

CL 1B wykorzystuje obwód redukcji wzmocnienia, który został usytuowany od razu za transformatorem wejściowym, przed lampowym wzmacniaczem przeciwsobnym, umożliwiającym dopasowanie wzmocnienia w zakresie od 0 do 30dB. Na panelu przednim umieszczono potencjometry 'Attack' oraz 'Release', kontrolujące poziom kompresji sygnału. Mogą one pracować w trzech trybach: Fixed, Manual oraz łaczonym Fix/Man. Znajdziemy tu również potencjometry 'Threshold' oraz 'Ratio' oraz potencjometr dedykowany umieszczonemu po prawej stronie miernikowi wychyłowemu VU, który w zależności od potrzeb może obrazować poziom wejściowy, wyjściowy lub kompresji. W częstej sytuacji połączenia kilku kompresorów razem, mamy do dyspozycji obwód Bus kontrolowany dedykowanym potencjometrem, umożliwiającym wybór jednego z trzech ustawień: Off, Bus 1 oraz Bus 2. Obwody kontrolowane potencjometrami 'Attack/Release' pracują w oparciu o półprzewodnikowe wzmacniacze operacyjne. Sekcja I/O została oparta na "pływających", symetrycznych transformatorach, wykorzystującyc statyczne ekranowanie pomiędzy pierwotnymi i wtórnymi uzwojeniami.

Kompresja ścieżek wokalnych i instrumentalnych

CL 1B to jeden z najpopularniejszych procesorów produkowanych przez firmę Tube-Tech, ponieważ sprawdza się doskonale w trakcie nagrywania i miksowania ścieżek wokalnych oraz instrumentalnych, np. takich jak gitary basowe czy instrumenty klawiszowe i co ważne - niezależnie od gatunku muzycznego! Dzieję sie tak dlatego, ponieważ CL 1B zapewnia gładką i niesamowicie muzycznie brzmiącą kompresję, co jest niezwykle pożadane w sytuacji kiedy chcemy aby ścieżka skleiła się z pozostałymi elementami miksu, bez niechcianych efektów przesterowania czy zamulania sygnału, nawet przy ekstremalnych ustawieniach. Warto zauważyć, że obsługa kompresora CL 1B jest w pełni intuicyjna - po prostu dostrajasz parametry, a rezultaty sa natychmiast słyszalne! Dzięki temu nie musimy mieć wątpliwości czy dane ustawienia sprawdzą sie w miksie.

Podsumowanie

Tysiące sprzedanych egzemplarzy CL 1B mówią same za siebie - to brzmienie można usłyszeć na niezliczonej ilości nagrań! Prawda jest taka, że wielu topowych artystów po prostu domaga się aby ich ścieżki wokalne były kompresowane przez CL 1B, niezależnie od gatunku wykonywanej muzyki. Nie wspominając o tym, że większość gwiazd muzyki hip hop czy rap opiera swoje brzmienie na tym kompresorze.

FAQ: Różnica pomiędzy kompresorami CL 1A i CL 1B

 • Obwód oraz fukcje są identyczne. Sekcja wzmacniacza w kompresorze CL 1A jest przewodowa
 • W kompresorze CL 1B lampy i transformatory zostały umieszczone na płytce drukowanej wewnątrz urządzenia. Sekcja kontroli kompresji w obu urządzeniach została umieszczona na płytce PCB

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Unikatowy, optyczny i oferujący niski poziom przesterowania obwód redukcji wzmocnienia
 • W pełni lampowy obwód oparty na przeciwsobnym wzmacniaczu
 • Możliwość połączenia kilku kompresorów ze sobą dzięki dwóm złączom 'BUS'
 • Miernik wychyłowy VU obrazujący poziom wejściowy, wyjściowy lub kompresji
 • Bezklikowy włącznik zasilania
 • Potencjometry wykorzystujące trwałą plastikową ścieżkę obrotu
 • Sekcja I/O oparta na symetrycznych, w pełni "pływających" transformatorach

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Odpowiedź częstotliwościowa @ -3 dB: 5 Hz do 25 kHz
 • Niski szum: < -75 dBU @ 30 dB gain
 • CMRR: > 60 dB @ 10 kHz
 • Zmienny parametr 'Ratio' w zakresie od 2:1 do 10:1
 • Czasy ataku i wybrzmienia regulowane bezstopniowo
 • Regulacja wzmocnienia wyjściowego w zakresie od 0 do +30 dBU
 • Dostrajalny parametr 'Threshold' w zakresie od 0 do -40 dBU
 • Impedancja wejściowa: 600Ω

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel