Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor
LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor

LCA2B Dual Channel Tube VCA Compressor

 • Dwukanałowy, w pełni lampowy kompresor/limiter VCA, odwzorowujący brzmienie legendarnego kompresora Fairchild 670.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

LCA 2B to w pełni lampowy kompresor-limiter VCA, udostępniający dwa niezależne kanały, które mogą zostać połączone w jeden zestaw stereofoniczny lub rozwinięte o kolejne urządzenia studyjne dzięki obwodzie 'Side chain'. Jak na lampowe konstrukcje przystało, wzmacniacz VCA wykorzystuje lampę elektronową, co umieszcza LCA 2B w kategorii kompresorów Vari Mu.

Urządzenie zostało zaprojektowane jako ekwiwalent studyjnej legendy - kompresora Fairchild 670. Zespołowi Tube-Tech zależało jednak na tym, żeby oparte na oryginale brzmienie, było napędzane aktualnie produkowanymi, a przez to bezawaryjnymi komponentami oraz wykorzystywało nowoczesne układy elektroniczne. Każdy kto zetknął się z produkowanym w latach pięćdziesiątych kompresorem Fairchild wie, że serwisowanie tego sprzętu nie należy do tanich. Mając w studyjnym racku LCA 2B, uzyskamy tę samą transparentność i charakterystykę w górnym paśmie i to nawet w przypadku ekstremalnych ustawień! Warto zauważyć, że stałe czasu ataku i uwolnienia są dokładnym odwzorowaniem kompresora Fairchild.

W pełni lampowe obwody

Każdy kanał LCA 2B oferuje niezależny obwód kompresora i limitera, a wszystkie obwody, wyłączając jedynie zasilacz i port 'Side chain', pracuja w oparciu o lampy. Pracująca w obwodzie wzmacniacza VCA lampa (z podwójna triodą) została umieszczona pomiędzy transformatorem wejściowym a stopniem wyjściowym, opartym z kolei  na pracy dwóch lamp z podwójną triodą. Sygnał audio jest odbierany za wzmacniaczem VCA i przesyłany do obwodu 'Side chain'. Sygnał kontrolny z kompresora i limitera zostaje połaczony i następnie przesyłany do obwodu aktywowanego przełącznikiem 'Link', po czym trafia do wzmacniacza kontrolującego, który napędza układ VCA.

Budowa i kontrola parametrów

Z poziomu panelu przedniem możemy kontrolować obwód kompresora na każdym z kanałów w dwojaki sposób: potencjometrem 'Preset Att/Rel', który umożliwia wybranie jednego z sześciu ustawień opartych na stałych czasowych kompresora Fairchild lub osobnymi gałkami regulującymi czas attaku i uwolnienia. Do wyboru sposobu kontroli służy dedykowany przełacznik. W obwodzie kompresora znajdziemy też potencjometry 'Ratio', 'Threshold' i odpowiedzialną za poziom wyjściowy gałkę 'Output'.

Jeżeli chodzi o tor limitera, to aktywujemy go dedykowanym dla każdego kanału przyciskiem, a następnie dostrajamy potencjometrem 'Threshold' (czasy ataku i uwolnienia limitera zostały dobrane na stałe w fabryce). W każdej sekcji znajdziemy też przełącznik "Link" umożliwiający wybór pomiędzy kompresją stereofoniczną a równoległą w przypadku podłaczenia zewnętrznych urządzeń w torze 'Side chain' oraz przełącznik 'Bypass', pozwalający na szybkie porównania A/B.

Dla każdej sekcji kompresora umieszczono wyświetlacz LED, który jest zasilany z poziomu wzmacniacza kontrolującego. Lampka sygnalizująca pracę limitera jest napędzana z poziomu jego bufora.

Na tylnej ściance zamontowano dwa złącza 1/4″ stereo jack, umożliwiające dwukierunkowe połączenia 'Side chain'. Dzięki temu możliwe jest podłączenie innych kompresorów do LCA 2B. Oba kanały urządzenia moga również pracować razem w stereo.

W działaniu

LCA 2B to potężne i wszechstronne narzędzie, które sprawdzi się zarówno podczas kompresowania ścieżek wokalnych, instrumentalnych czy pracując na sumie miksu, zarówno w wersji 'insert' jak i w przypadku połączeń równoległych.  Szybki, ale gładko brzmiący atak, charakterystyczny dla kompresora Fairchild 670 sprawdzi się doskonale również w przypadku bębnów i perkusjonaliów. Tak naprawdę ciężko znaleźć źródło, z którym LCA 2B by sobie nie poradził. Czy wspominaliśmy, że obsługa kompresora jest w pełni intuicyjna, co pozwala na szybkie znalezienie potrzebnych ustawień?!

LCA 2B został zaprojektowany przez inżynierów firmy Tube-Tech jako ekwiwalent studyjnej legendy - kompresora Fairchild 670, z tą różnicą, że chodziło tu o brzmienie, a nie o komponentyoraz elektronikę wykorzystane w urządzeniu. Uzyskamy tu te samą transparentność kompresji oraz charakterystyczną górę pasma, nawet w przypadku ekstremalnych ustawień, co w oryginalnej konstrukcji z lat 50. Warto zawuażyć, że stałe czasu ataku i uwolnienia są dokładnym odwzorowaniem kompresora Fairchild.

Te wszystkie cechy powodują, że LCA 2B stał się również jednym z ulubionych kompresorów wielu realizatorów FOH. Jest też doskonałym rozwinięciem dla wszystkich, którzy potrzebują nieco więcej możliwości, niż używając słynnego komoresora CL1 B produkowanego przez Tube-Tech.

Warto zauważyć, że ścieżka audio LCA 2B jest w pełni symetryczna, a podobnie jak w innych urządzeniach marki Tube-Tech, sekcja I/O została oparta na "pływających", symetrycznych transformatorach, a przepływ napięcia stałego jest w pełni stabilizowany, z wyłączeniem napięcia anodowego napędzającego stopień wyjściowy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Lampowy kompressor/limiter VCA
 • W pełni lampowy obwód oparty na przeciwsobnym wzmacniaczu
 • Odpowiedź częstotliwościowa @ -3 dB: 5 Hz to 50 kHz
 • Niski szum: < -85 dBU @ 10 dB gain
 • CMRR: > 60 dB @ 10 kHz
 • Osobne obwody kompresora i limitera
 • Wzmocnienie wyjściowe: -6 dB to +10 dB
 • Możliwość połączenia obu kanałów dla kompresji stereofonicznej
 • Możliwość połączenia kilku kompresorów przez dwa złacza BUS
 • Bezklikowy włącznik zasilania
 • Pozłacane przełączniki
 • Potencjometry wykorzystujące trwałą plastikową ścieżkę obrotu
 • Sekcja I/O oparta na symetrycznych, w pełni "pływających" transformatorach

Kompresor

 • Zmienny parametr Ratio (1.6:1 do 20:1)
 • Zmienny parametr Threshold (wył. do -20 dBU)
 • Czasy ataku i wybrzmienia regulowane bezstopniowo
 • Wybór pomiędzy 6 ustawieniami (Fairchild) oraz kontrolą za pomocą potencjometrów 'Attack/Release'
 • Wyświetlacz LED obrazujący redukcję wzmocnienia

Limiter

 • Zmienny parametr Threshold (wył. do 0 dBU)
 • Attack: 0.8 ms – Release: 0.5 sec
 • Osobny włącznik limitera
 • Lampka LED informująca o pracy limitera

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel