Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
SSA 2B Stereo Summing Amplifier
SSA 2B Stereo Summing Amplifier
SSA 2B Stereo Summing Amplifier
SSA 2B Stereo Summing Amplifier

SSA 2B Stereo Summing Amplifier

  • Stereofoniczny, w pełni analogowy sumator oferujący szerokie, transparentne i pełne ciosu brzmienie z niesamowicie zwartym dołem pasma.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

SSA 2B  to stereofoniczny sumator wykorzystujący dwa niskoszumowe wzmacniacze, charakteryzujące się bardzo szeroką odpowiedzią częstotliwościową oraz niskim poziomem przesterowania sygnału. Rezultatem jest w pełni analogowe sumowanie aż 20 kanałów monofonicznych w jakości 'High-End' połączone z intuicyjnym panelem, który czyni przywoływanie ustawień tak łatwym, jak podczas pracy z poziomu komputera. 

Suma miksu przeprowadzona przez SSA 2B brzmi czysto i naprawdę szeroko, oferując przy tym jeszcze mocniejszy cios. Ten sumator umożliwia osiągnięcie rezultatów, które wcześniej były możliwe tylko z wykorzystaniem najlepszych i jednocześnie najdroższych konsolet. Można zaryzykowac stwierdzenie, że uzyskany z pomocą SSA 2B dół pasma, jeszcze nigdy nie był tak zwarty, co ma odzwierciedlenie w komentarzach użytkowników.

Dla wszystkich, którzy nie doświadczyli jeszcze różnicy pomiędzy nawet najlepszym miksem przeprowadzanym w komputerze, a tym z wykorzystaniem analogowego sumatora: naprawdę musicie posłuchać SSA 2B !

Budowa

W kwestii budowy SSA 2B składa się z wejściowego wzmacniacza sumującego, 23-skokowego potencjometru obrotowego pracującego w zakresie +/- 10 dB i stopnia wyjściowego. Zamontowany tu wzmacniacz sumujący to konstrukcja dwustopniowa, symetryczna oparta na pracy dwóch, niskoimpedancyjnych triod nadprzewodnikowych typu 'dual'. Transformator wejściowy jest częścią sprzężenia zwrotnego, przez co nazywany często transformatorem pola zerowego. Wykorzystany w urządzeniu tłumik jest pozłacany, 2×23 przełącznikiem pozycyjnym.

Praca stopnia wyjściowego SSA 2B opiera się na dwóch podwójnych triodach zamontowanych we wzmazniaczu przeciwsobnym i transformatorze wyjściowym ze statycznym ekranowaniem. Zarówno oba wzmacniacze sumujące, jak i wzmacniacze wyjściowe są symetryczne.

Całości dopełniają dwa odpowiednich rozmiarów mierniki wychyłowe VU firmy Lydkraft, które obrazują poziomy sygnału na wyjściowych złączach XLR. Aby zapobiec przesterowaniom powstającym przez tego typu mierniki podczas bezpośrednich połączeń do wyjściowych złącz XLR, zastosowano tu symetrycznie skonfigurowane wzmacniacze operacyjne, które buforują te mierniki.

PodSUMOWANIE

SSA2B zapewni twoim miksom uzyskanie szerokiej, transparentnej i niepozbawionej ciosu sumy z niesamowicie zwartym dołem !

Zasada sumowania A2B:

Wszystkie złącza wejściowe są symetryzowane za pomocą dwóch transformatorów pola zerowego (jeden dla każdego z kanałów), ale pytanie pozostaje w jaki sposób pracuje tego typu transformator? Odpowiedź jest taka, że taki transformator jest częścią obwodu sprzęgowego, co ma kilka zalet:

1. Napięcie płynące wewnątrz transformatora zostaje zredukowane, w wyniku czego o wiele mniejszy transformator jest wystarczający dla uzyskania tej samej specyfikacji. Redukcja wynosi wtedy tyle samo co zaaplikowane sprzężenie.

2. Przesterowanie niskich częstotliwości jest redukowane w dużym stopniu.

3. Odpowiedź częstotliwościowa zarówno w niskim jak i wysokim zakresie jest poszerzona.

4. Odpowiedź fazowa zarówno w niskim jak i wysokim zakresie jest zredukowana.

FAQ: Niewykorzystane wejścia monofoniczne w SSA2B

WAŻNE!

Kiedy monofoniczne wejścia SSA2B pozostaja niewykorzystane, to separacja lewego i prawego kanału jest mniej sprecyzowana (wąski obraz stereo).

Istotne aby te monofoniczne złącza były:

  • Przełączone do stereo
  • Podłączone do wyjść (nawet jeżeli te nie są używane)
  • Wyłączone przez podłączenie krótkich wtyczek

Krótkie wtyczki, złacze XLR:

  • Pin 2 i 3 połączone elektrycznie (zwarcia drutu sygnałowego)
  • Możesz wykorzystać złacze XLR-męskie lutując niewielki kawałek drutu pomiędzy pin 2 i 3 wewnątrz wtyczki.

Podłączanie niesymetrycznych źródeł do SSA2B:

  • Nie ma żadnego problemu z podłączaniem tego typu źródeł.
  • W przypadku złącza jack-mono, wierzchołek jego powinien być odpowiadać pin 2 złącza XLR a rękaw do pin 3 złacza XLR.
  • W przypadku pojawienia się szumu należy połączyć pin 3 złącza XLR do pin 1 złacza XLR.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel