Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
LIAISON
LIAISON
LIAISON
LIAISON
LIAISON
LIAISON

LIAISON

 • Najwyższej jakości sygnałowy router/switcher sygnałowy odpowiedzialny za trasowanie sygnałów w studiu, co umożliwia m.in. przeprowadzanie natychmiastowych porównań A/B czy odsłuch na różnych monitorach, bez konieczności czasochłonnego przełączania kabli.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

LIAISON to najwyższej jakości router/switcher sygnałowy odpowiedzialny za trasowanie sygnałów w studiu nagraniowym, mikserskim czy masteringowym.

W pełni programowalne, analogowe połączenia

Dzięki LIAISON, natychmiastowe przywoływanie ustawień nie jest już tylko możliwe w domenie cyfrowej. Router umożliwia zapisywanie i przywoływanie złożonych połączeń analogowych, składających się z nawet sześciu stereofonicznych lub monofonicznych ścieżek sygnałowych. Urządzenie oferuje tę sama łatwość i szybkość wywoływania ustawień co wtyczki programowe z tą różnicą, że przez cały czas pracujemy w domenie analogowej! Niezależnie czy chcesz przetestować łańcuch urządzeń pracujących na szynie miksu, przepuszczając przez nie ścieżkę fortepianu lub szybko porównać dwa analogowe korektory pracujące w tym łańcuchu - wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk.

Z kolei wykorzystując bezlatencyjną i pracującą w audiofilskiej jakości szynę równoległą LIAISON, masz możliwość mieszania ze sobą sygnałów przetworzonych i tych nie poddanych procesowaniu, uzyskując stabilne efekty, co wcześniej było możliwe wyłacznie w przypadku studyjnych konsolet i rozbudowanych systemów połączeniowych ‘patchbay’. Teraz możesz w każdej chwili przywołać każde z zapisanych ustawień czy dodawać lub kasować kolejne „patche” ze ścieżki sygnałowej, dzięki czemu w natychmiastowy sposób przeprowadzisz wszystkie niezbędne porównania A/B. Możesz też przygotować konkretne zestawy ustawień dla poszczególnych etapów pracy studyjnej – rejestracji, miksowania, czy masterowania nagrań i przywoływać je kiedy zajdzie potrzeba, zapominając o zabierających czas arkuszach połaczeń. A to wszystko podczas gdy twoje brzmienie jest nadal krystalicznie czyste i w pełni analogowe!

Porównania A/B

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że porównując dwa lub więcej brzmień, opieramy swoje sądy na pamięci krótkoterminowej. Badania wykazały, że długość czasu wynikająca z wystawienia się na dwa różne brzmienia(?) determinuje nasze możliwości wyciągania właściwych wniosków (sądów). Im mniejsza przerwa, tym lepsze są nasze sądy(oceny), a jeżeli chodzi o ocenę brzmienia, to tracimy właściwą orientację już po kilku sekundach! W środowisku analogowym jesteśmy przyzwyczajeni do przełączania kabli pomiędzy urządzeniami, w celu porównania róznych brzmień, co z kolei przerywa proces myślowy w naszym mózgu przez co efekt takich rozważań nie zawsze jest poprawny. Dzięki LIAISON możesz dokonywać szybkich porównań A/B, bez niepotrzebnych przerw pomiędzy każdym z brzmień – jest to nie tylko łatwiejsze ale o wiele bardziej przydatne.

Zaawansowany patching prosto podany i programowalny

Dzięki LIAISON wcześniejsze, często złożone połączenia analogowych urządzeń są nie tylko łatwe, ale mogą być natychmiastowo przywoływane, z poziomu elegancko zaprojektowanego interfejsu.

Sześć pętli insertowych – topologia routera została zaprojektowana w oparciu o sześć wysokiej jakości stereofonicznych pętli insertowych, z których każda może być włączona lub wyłączona ze ścieżki sygnałowej – wystarczy nacisnąć przycisk. Wykorzystaj przyciski “Flip” w celu odwrócenia kolejności insertów 1&2, 3&4 lub 5&6, co pozwoli na natychmiastowy odsłuch nowych możliwości trasowania sygnału, np. kompresowania korektora lub odwrotnie.

Dwie główne szyny – dwie główne szyny (A&B) pozwalają na wysyłanie łańcuchów składających się z różnego analogowego sprzętu jednocześnie. Możesz na przykład podpiąć mikrofonowe preampy do wejścia szyny A, trzymając ulubione kompresory i EQ w gotowości do nagrywania, podczas gdy twoje ulubione procesory stereofonicznej szyny miksu pracują na szynie B. Ciekawym rozwiązaniem jest też wysłanie stemów perkusji do szyny A, przy jednoczesnym trasowaniu całej stereofonicznej szyny miksu do szyny B. Możesz tez połączyć obie szyny razem - nie ma się czego obawiać!

Pętla procesowania równoległego – możesz wysłać jakąkolwiek kombinację analogowego sprzętu do pracującej w LIAISON pokładowej pętli procesowania równoległego, umożliwiając tym samym bezlatencyjne mieszanie się sygnałów przed i po przetworzeniu. Równoległe procesowanie jest obecnie standardem, ale w domenie analogowej często wymaga wykorzystania konsolety i systemu ‘patchbay’. Dzięki LIAISON możesz przełączać się pomiedzy szeregowymi i równoległymi połaczeniami za pomocą jednego przycisku, a  następnie mieszać je ze sobą wedle uznania. Dobrym przykładem jest tu złagodzenie zapiętego na szynie kompresora i dodanie tylko odrobiny sustainu i minimalnego stopnia wychylenia do przetwarzanego sygnału. Możesz zatosować ekstremalnie pracująca krzywą korekcji na ścieżce wokalnej i zmiksować to z głównym sygnałem, tworząc wrażenie "pilności" i precyzji brzmienia. Cokolwiek przyjdzie ci do głowy, szyna równoległa LIAISON otworzy przed tobą nowe mozliwości kreatywnego wykorzystania sprzętu analogowego, który lubisz. Na panelu przednim znajdziesz nawet przycisk odwrócenia polaryzacji tego obwodu, co pozwoli skorygować fazę lub kreatywnie użyć efektu jej wycięcia.

Cztery kanały monitoringu – każda z dwóch szyn może być monitorowana przed lub po pętli insertowej, umożliwiając usłyszenie rezultatów na danej z procesowanych szyn w każdej chwili. Inteligentnie zaprojektowane trasowanie tych czterech kanałów monitoringu w studiu, otwiera wiele możliwości odsłuchowych, które wcześniej wymagały przełaczania pomiędzy monitorami, dzięki czemu wszelkie porównania mogą być wykonane szybko i można na nich polegać.

Programowanie – kiedy znajdziesz połączenie, na którym ci zależało, możesz je zapisać na jednym z czterech kanałów, które możesz natychmiastowo przywoływać. Myśląc kreatywnie, możesz wykorzystać obie szyny w celu uzyskania jakiejkolwiek liczby, nawet najbardziej wyszukanych połączeń - osobno dla rejestracji, miksowania, czy masteringu. Warto zauważyć, że każde z tych ustawień możesz przywoływać w mgnieniu oka.

Ścieżka sygnałowa masteringowej jakości i bezkompromisowy switching

Rdzeniem LIAISON jest zestaw bezkompromisowych, w pełni analogowych obwodów, zaprojektowanych przez legendarnego Chrisa Mutha. Audiofilskiej jakości komponenty, które zostały wykorzystane w całym 100% pasywnym, analogowym przekaźnikowym systemie połączeniowym, gwarantują w pełni stabliną a przy tym transparentną topologię łączenia wszystkich analogowych urządzeń zewnętrznych wykorzystywanych w studiu. Przekaźniki prawdziwie twardego bypassu usuwają jakiekolwiek procesory ze ścieżki sygnałowej, włączając w to analogowe urządzenia, którym brakuje zintegrowanego czy twardego bypassu. Wszystkie komponenty wykorzystane w LIAISON umożliwiają natychmiastowe i ciche przełączanie, gwarantując rzeczywiste porównania A/B, pozbawione jakiejkolwiek koloracji brzmienia, latencji, czy niechcianych przydźwięków.

Dynamiczny, ale analogowy

Może to ironiczne, ale im bardziej rozwija się cyfrowe audio, tym bardziej obserwujemy jednoczesny renesans sprzętu analogowego. Teraz dzięki LIAISON twój pieczołowicie skompletowany zestaw analogowych urządzeń może pracować tak żwawo jak wtyczki programowe. LIAISON zapewnia łatwość obsługi zaprogramowanych połączeń, intuicyjne trasowanie oraz nieprzecenioną możliwość natychmiastowych porównań A/B – wszystko w domenie analogowej. Ten router uwolni twoja kreatywność, dając ci gotowość na wykonanie każdego zadania - rejestracji, miksowania czy masterowania nagrań, bez potrzeby zmiany okablowania pomiędzy używanym sprzętem analogowym.

Nagrody

LIAISON otrzymał nominację TEC oraz magazynu Resolution.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Zbudowany ręcznie w USA
 • Audiofilskiej jakości komponenty pracujące w całym urządzeniu
 • Analogowe obwody zaprojektowane przez Chrisa Mutha
 • Sześć stereofonicznych pętli insertowych true-bypass
 • Dwie niezależne szyny stereo
 • Pętla procesowania równoległego na szynie B
 • Cztery wyjścia monitoringu dla insertów pre/post obu szyn
 • natychmiastowe porównania A/B w domenie analogowej
 • Cztery pokładowe sloty pamięci umożliwiające natychmiastowe wywoływanie połączeń
 • Bezproblemowa integracja z urządzeniem z innym urządzeniem LIAISON lub MASTER, również produkowanym przez Dangerous Music

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel