Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter
Master Buss Converter

Master Buss Converter

 • Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Symbol
MBC

Niezależnie czy nagrywasz, drukujesz miksy, czy masterujesz materiał audio, Master Buss Converter - czyli w skrócie MBC - zapewni Ci rewelacyjną jakość i konwencjonalność pracy w technologii analogowo-cyfrowej.Specjalnie zaprojektowany analogowy obwód wzmocnienia sygnału pozwala aby pracujący w urządzeniu konwerter był napędzany albo przez pracującą w klasie A ścieżkę pozbawioną transformatorów albo przez customowe, zainstalowane w wewnętrznych stopniach transformatory audio z dostrajalnym, autorskim obwodem 'Silk'. Pierwsze rozwiązanie zapewnia maksymalną transparentność przetwarzanego sygnału, a drugie umożliwia osiągnięcie szerokiej palety brzmień - od lekko nasyconych, po mocno przybrudzone. Jeżeli tego jeszcze mało, to MBC został wyposażony w niesamowicie muzycznie brzmiącą sekcję limitera, dzięki czemu będzie zawsze właściwym wyborem podczas rejestracji sygnałów analogowych z niezbędną trójwymiarową dokładnością.

Długa droga do konwertera

Pomimo siedmiu dekad doświadczenia w projektowaniu analogowych obwodów i aż do premiery doskonale przyjętego RMP-D8 – przedwzmacniacza mikrofonowego obsługującego protokół Dante, Pan Rupert Neve nigdy nie zastanawiał się nad stworzeniem cyfrowego konwertera, który mógłby zapewnić to charakterystyczne brzmienie Neve. I chociaż RMP-D8 został stworzony głównie jako preamp, wielu inżynierów zaczęło używać go jako ulubionego konwertera sygnałowego, i to nie tylko podczas nagrań, ale również w trakcie masteringu czy nawet w trasach koncertowych. To wszystko stało się podstawą powstania MBC – nowego standardu w jakości konwersji sygnałów PCM. 

Analogowa ścieżka typu 'Dual'

Obwód wzmocnienia konwertera, będąc ostatnim ogniwem w analogowym łańcuchu przed zamianą sygnału na cyfrowy, jest punktem krytycznym, determinującym jakość cyfrowego brzmienia. Dlatego też MBC został zaprojektowany w ten sposób, aby zapewnić odbiorcom referencyjny dźwięk, niezależnie od gatunku muzycznego czy potrzeby uzyskania konkretnego sonicznego charakteru. Kluczem do sukcesu jest tu jakość analogowego obwodu wzmocnienia i możliwość adaptacji niezależnie od sytuacji.

W sytuacji kiedy zależy nam na mocniejszym, odważniejszym brzmieniu, specjalnie zaprojektowany, wewnątrz stopniowy transformator połączony z autorskim obwodem nasycenia 'Silk' pozwoli na uzyskanie tego klasycznego charakteru znanego z vintage'owych konstrukcji Neve. Warto zauwazyć, że inaczej niż stosowane przez RND transformatory audio przeznaczone dla wyjścia liniowego, nowa konstrukcja została zaprojektowana tak, aby osiągnąć zawartość harmonicznych transformatora wyjściowego na poziomie odpowiednim dla konwertera. Wspomniany obwód 'Silk' pozwala realizatorowi precyzyjnie dopasować ilość zawartości harmonicznych – w trybie ‘Red’ podbijając je w paśmie środkowym i wysokim, a w trybie ‘Blue’ akcentując dół pasma. To wszystko umożliwia osiągnięcie dźwięku od subtelnie zabarwionego transformatorami i nasyconego obwodem ‘Silk’, po dobarwione nawet bardziej, niż klasyczne moduły, dzięki wysterowaniu obwodu 'Silk' / 'Texture', pozwalającego wybranej ścieżce transformatorowej wypełnić ścieżki poszerzoną wymiarowością i mocą.

Kiedy z kolei niezbędne jest uzyskanie maksymalnej transparencji i wierności brzmienia, ścieżka pozbawiona transformatorów zapewnia niesamowitą wręcz detaliczność i klarowność. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele tego typu obwodów cierpi z powodu cienkiego balansu tonalnego i braku ciosu, pracujący w MBC obwód klasy A został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałe poczucie klarowności, pełne żywych niuansów brzmienowych i to w obu krańcach pasma. Tak zaprojektowana ścieżka sprawdza się również świetnie podczas nagrywania, jako dopełnienie do klasycznej, mięsistej ścieżki wykorzystującej transformatory. Niezależnie od potrzeb, MBC da Ci to czego potrzebujesz.

Analogowy limiter

Wyzwaniem podczas projektowania limitera było to, aby mógł on działać zarówno jako narzędzie służące do rzeźbienia dźwięku, poszerzając przy tym jakość dostępnych limiterów programowych, jak i pracować jako transparentny limiter bezpieczeństwa podczas nagrań, koncertów, czy różnego typu transmisji.

Aby to osiągnąć, zespół RND ulepszył swoją topologię, poszerzając precyzję i muzykalność odpowiedzi limitera. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania zarówno w pełni transparentnego sygnału, jak i podbicia poziomów ścieżek lub całych miksów, nie martwiąc się o integralność źródła.

Adaptację limitera poszerza również sekcja potencjometrów, umożliwiająca dopasowanie jego odpowiedzi. Wbudowany 'Sidechain HPF', przemiatający w zakresie od 20 do 250Hz, minimalizuje reakcję limitera na niskie częstotliwości, które z natury nieco dłużej wybrzmiewają, niż góra pasma. Potencjometr ‘Threshold’ pozwala określić maksymalne poziomy przetwarzanego sygnału cyfrowego, a dostrajalny tryb 'release time constant' wpływa na charakterystykę odpowiedzi, co pozwala lepiej dopasować róźne materiały sygnały źródłowe. Aby podbić poziomy limitera, stopień wzmocnienia pracujący w klasie A zapewnia 20dB ultra-czystego wzmocnienia. Limiter może pracować w trybie 'dual-mono' lub 'stereo-linked', a do aktywacji służy przycisk Link.

Konwersja w masteringowej jakości

Wykorzystane w MBC i pracujące w jakości 24-bity/192kHz konwertery powstały po kilku latach dokładnego słuchania i stanowią rozszerzenie projektu wykorzystanego w RMP-D8. Minimalny poziom jittera i szum fazowy, precyzyjnie kontrolowane przez wewnętrzny zegar pozwalają konwerterowi na uchwycenie pełni wykonywanej muzyki z niesamowitym stopniem dokładności – mówiąc krótko, MBC tworzy nieprawdopodobnie brzmiąca cyfrową reprezentację przetwarzanych sygnałów analogowych!

Połączenia

Połączenie z używanym interfejsem lub cyfrową konsoletą umożliwiają dostępne w MBC złącza wyjściowe AES, S/PDiF oraz Toslink. Z kolei wyjście Word-clock pozwala wykorzystać MBC jako pełnoprawny, wysokiej jakości zegar taktujący cały wykorzystywany w studiu zestaw, a wejście Word-clock umozliwia zewnętrzną synchronizację do osobnego zegara, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Finalnie, aby umożliwić bezproblemową integrację Master Buss Convertera w środowisku wielokanałowej konwersji, mamy możliwość wyboru pomiędzy czterema standardowymi poziomami od -14dBFS do -20dBFS, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do innych konwerterów. Warto zauważyć, że te referencyjne poziomy standardów kalibracji powstały z doskonałą wręcz dokładnością, dzięki wysoko precyzyjnym rezystorom i kontrolowanym przekaźnikami krokowym tłumikom.

Ultra-precyzyjne pomiary  

Para 22-segmentowych mierników zapewnia ekstremalnie precyzyjny pomiar poziomu wejściowego trafiającego do stopnia konwertera, oferując użytkownikom nowy projekt, który reprezentuje najwyższą rozdzielczość pomiaru LED w historii produktów firmy RND! W przypadku monitoringu redukcji wzmocnienia (GR) w limiterze, mamy do dyspozycji 8-segmentowy miernik GR, zaprojektowany tak, aby wyświetlał redukcje transjentów z niesamowitą dokładnością. Dodatkowo mierniki poziomów mogą być wyposażone w jedno lub trzy sekundową funkcję Peak Hold.

Do wykorzystania w trakcie:

 • nagrywania
 • miksowania
 • masteringu
 • transmisji
 • koncertów

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Dwie analogowe ścieżki do wyboru: jednym przełącznikiem wybieramy pomiędzy pozbawionym transformatorów obwodzie klasy A lub wzmacniaczem transformatorowym.
 • Ścieżka transformatorowa z autorskim obwodem Silk/Texture: umożliwia dodanie ciosu i odpowiedniego ciężaru do sygnału dzięki dedykowanemu, wewnątrz stopniowemu transformatorowi, zanim dźwięk trafi do konwertera. Obwód Silk/Texture pozwala na wzbogacenie dźwięku o zawartość harmonicznych oraz zwiększyć saturację ścieżki sygnałowej.
 • Beztransformatorowy obwód klasy A: maksymalizuje klarowność i transparentność sygnału wejściowego
 • Aktywny, analogowy limiting: wzmocnij poziomy nie podgłaśniając brzmieniowych artefaktów jak ma to często miejsce w przypadku korzystania z wtyczek programowych oraz zapewnij sobie bezpieczeństwo w kwestii klipingu podczas nagrań lub transmisji na żywo.
 • Referencyjna konwersja 24-bit/192kHz: doskonała ścieżka analogowa połączona z precyzyjnym taktowaniem wykorzystującym najwyższej klasy układy scalone
 • Szerokie możliwości połączeń: podłącz MBC do każdego ze swoich urządzeń za pomocą złącz AES, S/PDiF oraz TOSLINK.
 • Prezycyjne taktowanie: maksymalna dokładność charakteryzująca się minimalną zawartością jittera i szumów fazowych - może działać jako 'Master Clock' lub zsynchronizować się z innym urządzeniem taktującym.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wejście liniowe XLR do wyjścia cyfrowego AES3 (Limiter w trybie bypass) - ZSOURCE = 40 Ω symetryczne

 • Impedancja wejściowa: 9.9 kΩ
 • CMR @ 1kHz: 105 dB typowe

Ścieżka beztransformatorowa

 • Odpowiedź częstotliwościowa (20 Hz - 70 kHz): +/- 0.025 dB typowe
 • THD+N @1 kHz @ -2 dBFS (10 Hz - 22 kHz BW): 0.0009% typowe
 • Szumy (BW 10 Hz - 22 kHz): -108 dBFS typowe

Ścieżka transformatorowa

 • Odpowiedź częstotliwościowa transformatorów (20 Hz to 70 kHz): +/- 0.1 dB typowe
 • THD+N @1 kHz @ -2 dBFS (10 Hz - 22 kHz BW): 0.002% typowe
 • Szumy (BW 10 Hz - 22 kHz): -114 dBFS typical

Specyfikacja limitera (wybrana ścieżka transformatorowa) - ZSOURCE= 40 Ω symetryczne

 • Odpowiedź częstotliwościowa transformatorów (20 Hz to 70 kHz): +/- 0.1 dB typowe
 • Szumy @ 0 dB Make-Up Gain (10 Hz - 22 kHz BW): -107 dBFS typowe
 • Szumy @ +20 dB Make-Up Gain (10 Hz - 22 kHz BW): -97 dBFS typowe

Waga i wymiary

 • Wymiary: 48.3cm (szer.) x 22.9cm (gł) x 4.2cm (wys.)
 • Waga: (wraz z opakowaniem): 4.5kg

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

 

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel