VMS, czyli Virtual Microphone System to hybrydowy system składający się z ekstremalnie transparentnego mikrofonu pojemnościowego, neutralnego brzmieniowo preampu i najnowocześniejszej platformy cyfrowego procesowania dźwięku, pozwalającej na emulację tonu klasycznych mikrofonów i legendarnych przedwzmacniaczy studyjnych. VMS burzy mur pomiędzy realizatorami i fanami home-recordingu, a światowej klasy sprzętem studyjnym, oddając im w ręce wirtualną szafkę pełną klasycznych mikrofonów pojemnościowych.
Mikrofon pojemnościowy ML-1 jest niejako centralnym punktem systemu VMS. Ten wielkomembranowiec został wyposażony w przeciwwstrząsową, pozłacaną kapsułę o grubości sześciu mikronów oraz nowoczesny obwód FET, który gwarantuje najbardziej liniową z możliwych, płaską i czystą odpowiedź częstotliwościową, co jest niejako doskonałym płótnem do pracy z zestawem przygotowanych przez Slate Digital emulacji klasycznych mikrofonów lampowych, znanych z niezliczonej ilości nagrań.
*wymagany iLok 2 or 3.
Bez latencji
W zestawie VMS znajdziemy oprogramowanie składające się z ośmiu modulacji klasycznych mikrofonów lampowych, dwóch wirtualnych preampów - dyskretnego, kiedyś produkowanego w Wielkiej Brytanii FG-73 oraz, lampowego, produkowanego w Niemczech FG-76. Należy zauważyć, że żaden z tych elementów łańcucha sygnałowego, nie wprowadza latencji do przetwarzanego sygnału. Przy wykorzystaniu niskolatencyjnego interfejsu, pozwala to na rejestrację źródła i jednoczesny monitoring z wykorzystaniem emulacji, bez słyszalnego opóźnienia.
Zalecane jest korzystanie z interfejsu umożliwiającego połączenia Thunderbolt lub szybką transmisję USB oraz nagrywanie z rozdzielczością 96khz i najmniejszym z możliwych rozmiarem bufora, co zapewni najmniejszą latencję z możliwych.
Poznaj mikrofony
FG-47 to odtworzenie brzmienia jednego z najsłynniejszych mikrofonów lampowych, czyli Telefunkena U47, wykorzystującego kapsułę M7 stworzona w 1928r. przez Georga Neumanna. Z tą emulacją uzyskamy ten znany z niezliczonej ilości nagrań tłusty i pełny dół pasma, bogaty i pełny prezencji środek oraz gładką górę. Sprawdzi się to przede wszystkim na ścieżkach głównego wokalu, ale również podczas rejestracji bębna taktowego, gitar, instrumentów dętych, smyczkowych, czy ujęć ambientowych.
FG-M7 odtwarza brzmienie dobrze znanego mikrofonu studyjnego Shure SM7, wykorzystywanego w studiu przez takich artystów jak Michael Jackson, ale dodając do tego charakterystykę lampowego U47, co powoduje, że sygnał nabiera ekstremalnego ciosu i typowego muzycznego chrupania, na co mają wpływ niesamowicie ustawione środkowe częstotliwości, które bez problemu wychodzą na przód miksu. To definitywny faworyt!
FG-800 to brzmienie dobrze znane z nagrań muzyki Pop, Hip-Hop, czy R'nB. Wykorzystywany tam lampowy mikrofon Sony 800 powoduje, że ścieżki wokalne stają się niesamowicie jasne i nabierają powietrza, ale z jednoczesnym zachowaniem ciepłego dołu pasma. Ten mikrofon zapewni Ci to wypolerowane, popowe brzmienie podczas rejestracji wokalu. Sprawdzi się również doskonale przy ujęciach typu 'overhead', czy podczas nagrań gitary akustycznej.
FG-251 emuluje brzmienie jednego z najbardziej pożądanych vintage'owych mikrofonów lampowych, czyli konstrukcji Telefunken ELA M251. To jeden z najczęściej wymaganych przez wokalistów i producentów mikrofonów wokalnych na planecie! Charakterystyczny 'crisp', ciepło i po prostu dodanie tego czegoś do każdego z nagrywanych głosów. Zabrzmi tez świetnie podczas rejestracji bębnów, gitar elektrycznych i akustycznych, czy w sumie na każdym źródle, jakie zechcesz przez niego zarejestrować.
FG-800M to emulacja starszego z lampowych mikrofonów produkowanych przez firme Sony. Brzmienie jest tu nieco bardziej tłuste iciemniejsze, niż w porównaniu z modelem opisanym nieco wyżej. Jeżeli brzmienie tych japońskich konstrukcji przypadło ci do gustu, ale zależy ci na mniejszej ilości sybilantów i góry pasma, to musisz sprawdzić tę emulację.
FG-269 oddaje charakterystykę jednego z najlepiej rejestrujących wokale mikrofonów, czyli Neumanna M269C. Ten stworzony w Niemczech klasyk, przypomina brzmienie FG-67, ale ze względu na inną lampę wykorzystywaną w oryginalej konstrukcji, oferuje nieco bardziej otwarte i transparentne brzmienie
FG-12 odtwarza brzmienie lampowego mikrofonu pojemnościowego AKG C12, który powstał na początku lat pięćdziesiatych. Warto zauważyć, że do stworzenia tej emulacji, wybrano egzemplarz, który brzmiał najlepiej ze wszystkich.
FG-67 to emulacja przygotowana w oparciu o vintage'owy mikrofon Neumann U67. Ten klasyk znany jest ze stosunkowo ciemnego, odważnego i tłustego brzmienia. Emulacja sprawdzi się doskonale podczas rejestracji wokalu, pianina, instrumentów detych, czy ujęć ambientowych.
Więcej mikrofonów
Każdy użytkownik systemu VMS ML-1 może poszerzyć swoją bibliotekę o brzmienia kolejnych mikrofonów. W tym celu należy odwiedzić witrynę producenta i zamówić któryś z dostępnych tam zestawów. The Classic Tubes 3 Expansion Pack, w którym znajdziemy aż pięć emulacji studyjnych klasyków zapewni nam uzyskanie brzmienia zbliżonego do legendarnych mikrofonów pojemnościowych i wstęgowych, a Blackbird Mics Expansion Pack da dostęp do kolejnych pięciu emulacji mikrofonów lampowych wykorzystywanych w tym położonym w Nashville studiu.
*wymagany mikrofon ML-1
Poznaj preampy
FG-73 to emulacja jednego z najsłynniejszych preampów w historii rejestracji dźwięku, czyli konstrukcji 1073, stworzonej przez Pana Ruperta Neve'a w lecie 1970 roku. Ten witualny moduł oddaje brzmienie i charakterystykę tego dyskretnego, tranzystorowego obwodu, który jako pierwszy zespół przetestowali panowie z legendarnego King Crimson. Oferując to odważne, ciepłe i pełne prezencji brzmienie, FG-73 sprawdzi sie świetnie nie tylko na każdym źródle, ale również podczas pracy z całym miksem.
FG-76 modeluje sound vintage'owej ikony - lampowego przedwzmacniacza Telefunken V76. Moduł był rozwinięciem obwodu stosowanego w innym słynnym preampie - V72 - wykorzystywanym w niemieckich stacjach radiowych w latach pięćdziesiątych, podczas gdy jego kuzyn - V72 - był używany w stuiach Decca i EMI, m.in. pracując w legendarnej konsolecie REDD 37 podczas nagrań zespołu The Beatles. Tłuste, bogate brzmienie i charakterystyczna saturacja w dole pasma FG-76 sprawdzi się na ścieżce stopy, werbla, czy wokalu, jak i na innych źródłach, dodając im energii i przez co ożywiając cały miks.
W zestawie:
- Mikrofon ML-1
- Przedwzmacniacz VMS-ONE
- Kosz antywstsząsowy
- Karta pozwalająca na aktywację zestawu wirtualnych emulacji mikrofonowych i preampów
- Zasilacz dla przedwzmacniacza
- Kabel IEC
- Walizka transportowa
Informacja
- ML-1, ML-1V oraz ML-2 wymagają iLok 2/3 dongle
- iLok dongle nie jest wymagany do używania All Access Pass, ale niezbędne jest łacze internetowe, aby móc używać wtyczek programowych Slate Digital z iLok Cloud
- Stali uzytkownicy potrzebują iLok 2 lub iLok 3, aby móc używać wtyczek programowych Slate Digital
Wymagania systemowe:
Mac
- macOS 10.12, 10.13, 10.14
- Intel Processor, 4GB RAM
- AU, VST2, VST3, or AAX 64-bit host
Win
- Windows 7,8 or 10
- Intel or AMD Processor, 4GB RAM
- VST2, VST3, or AAX 64-bit host
SPECYFIKACJA TECHNICZNA ML-1:
- Typ - pojemnościowy
- Obwód - tranzystorowy
- Charakterystyka częstotliwościowa - kardioidalna
PREZENTACJA PRODUKTU: