Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier
OOR - Headphone Amplifier

OOR - Headphone Amplifier

 • W pełni symetryczny, analogowy wzmacniacz słuchawkowy, którego zadaniem jest zdefiniowanie pojęcia odsłuchu w słuchawkach.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Wzmacniacze słuchawkowe już od wielu lat są jednym z podstawowych elementów odsłuchu domowego czy studyjnego. Nawet niewprawne ucho szybko zrozumie różnicę jaka wynika z pracy z tego typu urządzeniem, a każdy fan dobrego odsłuchu nagle usłyszy o wiele więcej - i co ciekawe - nie zmieniając swoich słuchawek na wyższy model. Korzystając z dobrego wzmacniacza od razu usłyszymy wszystko jakby bardziej, szerzej i głębiej - basy są bardziej zwarte i nasycone, środek bliżej nas, a góra po prostu słodsza. W parze z odpowiednimi słuchawkami, odtwarzanie muzyki w naszym domowym zaciszu staje się czynnością, do której chętnie wracamy, a podczas pracy w studiu, możemy usłyszeć wszystko we właściwych proporcjach i z odpowiednią mocą. 

Tym bardziej godny uznania jest fakt, że zespół polskiej firmy Ferrum, stojący za zaprojektowaniem i wykonaniem wzmacniacza słuchawkowego OOR postawił przed sobą nie lada wyzwanie - konstruktorzy postawili sobie za cel zbudowanie urządzenia, które niejako przedefiniuje to co rozumiemy pod pojęciem wzmacniacza słuchawkowego. Kluczem do osiągnięcia tego zadania stała się wręcz bezkompromisowa dbałość o każdy szczegół, zarówno w przypadku komponentów, jak i zapewnienia odpowiedniego zasilania firmowym "bankiem mocy", czyli zasilaczem HYPSOS, ale również stworzeniem autorskiego kabla, łączącego obie konstrukcje. 

Dzięki temu OOR zapewni odpowiednią moc każdej parze słuchawek i to czyniąc to bez specjalnego wysiłku, a tym samym zapewniając uzyskanie ich maksymalnego potencjału, zachowując jednocześnie esencję wzmacnianej muzyki. Ultra-niski 'distortion', zerowe "zmęczenie" urządzenia, potężny zakres dynamiki i ciężka do porównania z czymś innym detaliczność, zapewnią optymalny odsłuch, czy umożliwiając efektywną pracę w studiu nagraniowym, mikserskim, czy masteringowym.

W pełni symetryczna ścieżka

Ścieżka sygnałowa jest tu przez cały czas w pełni zbalansowana, zarówno wykorzystując przyłącza wejściowe XLR, jak i RCA.

W parze z zasilaczem HYPSOS

Już po wyjęciu z pudełka OOR zabrzmi bardzo dobrze, ale jeżeli chcesz usłyszeć jego optymalne działanie, to połącz go z firmowym zasilaczem HYPSOS, za pomocą autorskiego przewodu FPL (Ferrum Power Link). Zasilacz napędzający OOR sprawi, że dobrze znane dźwięki zabrzmią jeszcze lepiej niż dotychczas.  

Poszerzona transparentność

Jednym z założeń konstruktorów było to, aby wzmacniacz oferował wyrównane, niesamowicie transparentne brzmienie, co powoduje, że zmęczenie podczas odsłuchu, to już relikt przeszłości. 

Intuicyjna obsługa

Elegancki, minimalistyczny design i tylko trzy, ale kontrolujące najważniejsze parametry potencjometry sprawiają, że obcowanie z urządzeniem to w pełni estetyczne, a przy tym efektywne przeżycie.

Pełna kontrola brzmienia

Dopracowane sterowanie tranzystorami wyjściowymi, nie tylko chroni je przed zużyciem, ale nigdy nie pozwala im się wyłączyć, przez co zmniejsza efekt 'distortion' do niesłyszalnego poziomu, utrzymując je w stanie pełnej gotowości. Jest to niesamowicie istotne dla wysokiej dynamiki, pełnej kontroli i uzyskania sygnowanego brzmienia. 

Układy dyskretne

Zaprojektowana na swój sposób w siedzibie firmy i wykorzystana w całym urządzeniu dyskretna technologia zapewnia w pełni analogowe wzmocnienie, co przekłada się na dynamiczne i oferujące odpowiedni cios brzmienie.

Kabel FPL 

Przygotowany przez Ferrum unikalny w swojej budowie kabel FPL składa się z dwóch przewodów, których zadaniem jest dostarczenie mocy oraz kolejnej pary odpowiadającej za utrzymanie w pełni płaskiego woltażu w każdym momencie pracy urządzenia. Ta wyjątkowa technologia eliminuje niepożądany efekt wprowadzany przez opór samego kabla, co z kolei przekłada się na lepszą odpowiedź transjentów. Również przepływ prądu na wejściu urządzenia został znacznie poprawiony dzięki tej technologii. 

W zestawie

W pudełku razem ze wzmacniaczem otrzymujemy specjalnie dopasowany zasilacz. Jednak aby uzyskać optymalne brzmienie warto połączyć OOR z dedykowanym mu, firmowym zasilaczem HYPSOS, wykorzystując wspomniany wyżej kabel FPL. Zarówno zasilacz jak i kabel są sprzedawane osobno.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • Gain (dB): balanced -4 dB, + 6dB, +16 dB / single ended -10 dB, 0 dB, 10 dB
 • Operation: Fully balanced, proprietary discrete power amp technology
 • Inputs: XLR, RCA, 2.5 mm DC connector centre positive, proprietary 4-pin DC connector
 • Outputs: Balanced 4-pin XLR, 6.35 mm jack
 • Frequency Response:  20 Hz – 100 kHz 0.1 dB
 • Output Power Single Ended: 400 mW into 300 Ω, 2 W into 60 Ω
 • Output Power Balanced: 1.600 mW into 300 Ω, 8 W into 60 Ω
 • THD + Noise: TBA
 • Input Impedance: 94 kΩ
 • Output Impedance Single Ended: 22 Ω on pre-amp
 • Output Impedance Balanced: 44 Ω on pre-amp
 • Output headphones Impedance: < 0.3 Ω
 • Power Consumption: Idle <15 W
 • Power Adapter: 100/240 V AC to 22-30 V DC
 • Dimension (W x D x H) (In/cm): 8.6 x 8.1 x 2.0 inch / 21.7 x 20.6 x 5 cm
 • Weight (kg/lbs): 1.8 kg / 3.97 LBS

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel