Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Limit One
Limit One
Limit One
Limit One

Limit One

 • W pełni analogowy limiter typu 'brickwall' przygotowany z myślą o profesjonalnym masteringu nagrań, również tych przeznaczonych na platformy cyfrowe.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

LIMIT.ONE to połączenie najlepszej analogowej tradycji z nowoczesnymi uaktualnieniami i najwyższej jakości komponentami, pozwalające na przeprowadzanie limitingu typu 'brickwall', przy jednoczesnym zachowaniu czystości brzmienia i wymaganej głośności, zarówno w celu wyrównania całych miksów, jak i kontroli poszczególnych ścieżek. 

Procesor powstał po to, aby sprostać potrzebom przygotowania materiału audio pod względem kanałów cyfrowej dystrybucji muzyki. Sposób w jaki słuchamy obecnie muzyki - zaczynając od darmowych i abonamentowych platform streamingowych, przez kanał YouTube, po możliwości pobierania plików w wysokiej rozdzielczości - zmienił również zasady decydujące o właściwym przygotowaniu materiału audio w procesie masteringu. Co ciekawe, wiele z używanych aktualnie urządzeń, powstało jeszcze w erze analogowej, kiedy zarówno wymogi jak i oczekiwania były zupełnie inne.  

W obecnych czasach inżynierowie masteringu często spotykają się z wymogiem podbicia głośności, zachowując przy tym czysto i profesjonalnie brzmiące nagrania. Niestety nie znajdziemy na rynku zbyt wielu precyzyjnie działających urządzeń analogowych - a jeżeli nawet - to w niektórych z nich spotkamy się z takimi artefaktami jak: klipujące konwertery; z założenia przesterowujące i klipujące cyfrowe przebiegi;  przesadnie limitujące/kompresujące obwody i te najbardziej powszechne - bazujące na cyfrowym przetwarzaniu, w celu wygenerowania pliku audio zbliżonego do oryginalnego, będąc jednocześnie niebezpiecznie blisko od wyżej wspomnianego, niepożądanego klipingu sygnału. Jednak jak również wiemy, limiting typu 'brickwall' jest powszechnie znanym i aktualnie potrzebnym zabiegiem w procesie masteringu. 

LIMIT.ONE jako jeden z nielicznych w pełni analogowych limiterów został zaprojektowany tak, aby zapewnić procesowanie typu 'brickwall' przy jednoczesnej możliwości uzyskania ultra-czystego, wręcz audiofilskiego brzmienia, zanim sygnał trafi do konwertera A/D. Warto zauwazyć, że uzyskanie maksymalnej głośności zanim jeszcze sygnał zostanie przekonwertowany na cyfrowy jest jednym z najczęściej pomijanych, a przy tym nie do końca zrozumiałych przez realizatorów aspektów tworzenia prawdziwie profesjonalnie brzmiących cyfrowych masterów. Dlatego też limiter przygotowany przez zespół Rockruepel pozwala na przeprowadzenie niezbędnych procesów masteringowych, dzięki uniknięciu przekroczeń cyfrowych wierzchołków sygnału w konwerterze, wykorzystując przy tym pełną rozdzielczość bitową, w miejsce niejako poprawiania pustych bitów w środowisku cyfrowym. Dzięki temu finalnie zgrania z wykorzystaniem procesora charakteryzuje się czystym sygnałem, przy zachowaniu wymaganej głośności. Tak powinny brzmieć profesjonalnie przygotowane mastery. Dzieje się tak również dlatego, ponieważ unikalny obwód LIMIT.ONE utrzymuje kształt oryginalnego przebiegu na najwyższym z możliwych poziomów - procesowany ciąg nie jest oczywiście identyczny z oryginalnym, ale zamiast będąc spłaszczonym przy wierzchołkach, jest w stanie zachować oryginalny, charakterystycznie zaokrąglony kształt.

Wyżej opisane unikalne cechy LIMIT.ONE są możliwe dzięki zastosowaniu napięciowo sterowanego tłumika, znajdującego się pomiędzy dwoma transformatorami marki Pikarton. Bazując na obwodzie wykorzystywanym w powstałych w 1960 roku limiterach radiowych produkowanych przez TAB Funkenwerk, a głównie w oparciu o ich późniejsze, tranzystorowe modele wykorzystujące dwukanałowe transformatory. Jednak to przygotowane przez zespół firmy Rockreupel uaktualnienia, jak i charakterystyczne cechy zastosowanego obwodu powodują, że LIMIT.ONE jest w erze cyfrowej tym, czym od lat 80 był monofoniczny, lampowy kompresor U73M - rzadko która europejska płyta została wydana bez masteringu przeprowadzonego z użyciem pary tych urządzeń!

Na koniec warto dodać, że czysto brzmiący limiting typu "brickwall", to nie jedyny sposób wykorzystania unikatowych obwodów LIMIT.ONE, a twórcy urządzenia wręcz zachęcają realizatorów i inżynierów masteringu do wykorzystania go w jak najbardziej kreatywny sposób. Urządzenie sprawdzi się zarówno w procesie masteringu, jak i podczas nagrań, miksowania, czy nawet w trakcie koncertów.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Maksymalna głośność bez konieczności ścinania wierzchołków
 • W 100% analogowy obwódPrecyzyjna kontrola dzięki wielofunkcyjnym potencjometrom
 • Potencjometry 'Output' i 'Release' wyprodukowane przez firmę ELMA
 • Hardwired bypass
 • Dodatkowe złącze wyjściowe pozwalające na poszerzenie systemu
 • Doceniony w branży filtr HP EDM w obwodzie sidechain
 • Możliwość pracy w trybie stereo jak i mono 
 • Precyzyjny wskaźnik LED obrazujący poziom limitingu
 • Złącza wejściowe oparte na symetrycznych transformatorach
 • Aluminiowa, wytrzymała obudowa z 6mm panelem przednim

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel