Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Newton Channel
Newton Channel
Newton Channel
Newton Channel
Newton Channel
Newton Channel
Newton Channel

Newton Channel

 • Rewelacyjny Channel Strip, czyli przedwzmacniacz mikrofonowy, korektor i kompresor, wykorzystujący autorski obwód "Silk".
9 697,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Newton Channel to rewelacyjny channel strip składający się z przedwzmacniacza mikrofonowo-liniowego oferującego klasyczne brzmienie Neve, bardzo gładko brzmiącego, 3-zakresowego korektora i kompresora VCA. Na pokładzie znajdziemy również autorski obwód "Silk", którym na różne sposoby nasycimy brzmienie rejestrowanych, czy przetwarzanych źródeł, a sygnał wyjściowy otrzyma dodatkowego kopa dzięki transformatorom. 

Urządzenie, które swoją nazwę zawdzięcza miejscu urodzin Ruperta Neve, czyli Newton Abbot w Anglii, a które miało swoją premierę w Wimberley, mieście w stanie Teksas, w którym znajduje się siedziba firmy Rupert Neve Designs,  w dobry sposób odzwierciedla rzeczywiste jak i soniczne podróże tego genialnego konstruktora - z Newton Abbey do Wimberley, czy od brzmienia vintage po nowoczesne (i wszystko pomiędzy). Może też dzięki temu ten doskonale brzmiący channel strip sprawdzi się zarówno w niewielkich pracowniach, jak i w pełni komercyjnych, wielkoformatowych studiach, czy podczas koncertów. 

Newton Channel pozwala rejestrować zarówno sygnały mikrofonowe jak i liniowe, a w przypadku połączenia z drugim urządzeniem, otrzymujemy nie tylko możliwość nagrywania dwóch źródeł, ale też wykorzystania procesora do kompresji szyny stereo. Obwód kompresora może być ustawiony prze lub po EQ, a oba możemy aktywować lub usuwać z łańcucha naciskając dedykowane przyciski. 

Podobnie jak inne obecnie produkowane przez RND urządzenia, również tutaj otrzymujemy do dyspozycji dwa wyjścia - główne oraz -6dB, co pozwala bardziej wysterować sygnał i wykorzystać harmoniczne transformatora, ale bez klipowania kolejnego urządzenia w łańcuchu. W połączeniu z trybami Silk - Red & Blue, otrzymujemy szeroką paletę możliwości kolorowania brzmienia od czystego i transparentnego, po nasycone i vintage'owe. 

Preamp mikrofonowo-liniowy

Podobnie jak w innych konstrukcjach firmy Rupert Neve Designs, również tutaj mamy do dyspozycji ten charakterystyczny preamp mikrofonowo-liniowy, z którego pomocą z łatwością uzyskamy zwarte, czyste i pełne detalicznych niuansów brzmienie. Dodając do tego solidną dawkę aż 72dB wzmocnienia regulowanego potencjometrem Gain oraz dodatkową, a przy tym precyzyjną kontrolę w zakresie +/- 6dB kontrolowaną potencjometrem Trim, Newton Channel sprawdzi się w przypadku praktycznie każdego źródła, które będziemy chcieli nagrać.  

Bas w linię? Teraz już tak!

Stopień wejściowy został zaprojektowany w ten sposób, aby nie tylko radził sobie doskonale ze standardową impedancją większości mikrofonów, ale dawał radość muzykom i realizatorom, a przede wszystkim słuchaczom rejestrowanego materiału, nawet kiedy część instrumentów, np. gitarę basową zarejestrujemy liniowo. Dodatkowo w przypadku posiadania pary urządzeń, tak dobra transmisja sygnałów liniowych zapewni nam świetne rezultaty w procesie miksu materiału audio. 

Filtr HP

Sekcja preampu została również wyposażony w filtr górnoprzepustowy dostrajalny potencjometrem Freq, jak i przełącznik bypass (oznaczony jako HPF) dla szybkich porównań A/B - pozwala to dopasować zakres częstotliwości i wyeliminować wszelkiej maści niechciane artefakty, takie jak dudnienie podczas rejestracji bębna basowego, czy gitary akustycznej, jak i niepożądane szumy pojawiające się czasem w dolnym zakresie. Całości dopełnia przycisk pozwalający na odwrócenie fazy 

Sekcja korektora

Jednym z założeń podczas tworzenia sekcji EQ było zoptymalizowanie jej do szybkiej, a przy tym dającej spore możliwości pracy studyjnej. Zastosowane do korekcji dołu i góry pasma filtry półkowe są regulowane dedykowanymi 31-stopniowymi potencjometrami, z których każdy umożliwia regulację w zakresie od -12 do +12dB, co przekłada się na subtelną lub wręcz ekstremalną korekcję, w zależności od potrzeb.

W przypadku śrenich częstotliwości do dyspozycji mamy średniozakresowy korektor parametryczny operujący w zakresie od 220Hz do 7kHz i regulowany dedykowanym, 31-stopniowym potencjometrem MF. Z jego pomocą z łatwością oswoimy pojawiający się w dolnym środku brak czytelności, podbijemy prezencję, czy usuniemy szorstkość  pojawiającą się czasem w zakresie wyższego środka. 

Precyzyjnie dobrane i stałe ustawienie filtru dobroci pozwoli na zachowanie zdrowego balansu pomiędzy muzykalnością, a precyzją, a przy tym na tyle szeroką, aby delikatnie podbarwić korekcję środka pasma, bez niekorzystnego wpływu na sąsiadujące niskie i górne częstotlowości.   

Tak jak w przypadku każdej sekcji procesora, mamy możliwość wyłączenia modułu korektora, co pozwala na szybkie porównanie z sygnałem nieprzetworzonym. 

Sekcja kompresora

Newton Channel został wyposażony w oferujący ultra-gładką kompresje obwód VCA. Do dyspozycji mamy tu możliwość wzmocnienia skompresowanego sygnału o +20dB jak i obszerną kontrolę parametrów Threshold i Release. Z kolei dedykowany przycisk ‘pre EQ/post EQ’ pozwala umieścić tę sekcje przed lub po obwodzie korektora. Tradycyjnie również tutaj znajdziemy przycisk Bypass, pozwalający na przeprowadzenie szybkich porównań sygnału czystego i skompresowanego. 

Obwód Silk

Na końcu ścieżki sygnałowej znajdziemy unikalny, a przy tym charakterystyczny dla produktów RND obwód Silk pozwalający na wzmocnienie drugich i trzecich harmonicznych, poprzez saturację customowych transformatorów wyjściowych. Innymi słowy na uzyskanie tego charakterystycznego, vintage'owego nasycenia, z którego znane są konstrukcje zaprojektowane przez Ruperta Neve.  

Mając do dyspozycji potencjometr Texture, realizator nagrań czy miksu może precyzyjnie dopasować zawartość harmonicznych w każdym z trybów Silk - czerwonym, uwydatniającym harmoniczne w częstotliwościach górnych i wyższego środka oraz niebieskim odpowiedzialnym za harmoniczne w dole i dolnym środku pasma. Paleta możliwości zawiera się tu od subtelnie nasyconego transformatorami sygnału bez aktywowania trybów Silk, poprzez vintage'owy aż do ekstremalnego z potencjometrem Texture ustawionym w pozycji Max.  

Customowe transformatory wyjściowe

Jak wyżej wspomnieliśmy, Newton Channel został wyposażony w customowe transformatory pracujące na stopniu wyjściowym urządzenia z symetrycznym, standardowym wyjściem liniowym MAIN. Warto zauważyć, że osobne wyjście -6dBu na złączu XLR pozwala skompensować wysokie poziomy sygnału wejściowego, a omówiony obwód and Silk dodać saturacji harmonicznych co zapewni brak nieprzyjemnego zjawiska klipowania sygnału wyjściowego w przypadku połączenia z kolejnym urządzeniem w łańcuchu. Oba wyjścia są aktywne i mogą być używane jednocześnie. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Charakterystyczne, pełne ciosu brzmienie przedwzmacniacza zaprojektowanego przez Ruperta Neve
 • Customowe transformatory i wzmacniacze pracujące w klasie A 
 • Połączenie vintage'owego charakteru z poszerzonym headroomem i precyzyjną kontrolą parametrów oraz .
 • 3-zakresowy korektor z pełną kontrolą środka pasma poprzez obwód zaprojektowany specjalnie na potrzeby urządzenia
 • Szybki i zapewniający ultra-gładką kompresję VCA 
 • Możliwość subtelnej kontroli transjentów lub wykorzystania ekstremalnej kompresji
 • Wybór umiejscowienia sekcji kompresora przed lub po sekcji korektora
 • Autorski obwód Silk pracujący w dwóch trybach, pozwalający na uzyskanie saturacji drugich i trzecich harmonicznych stopnia wyjściowego napędzanego transformatorami.
 • 31-pozycyjne potencjometry
 • Łatwość przywoływania ustawień za pomocą precyzyjnie działających potencjometrów
 • Przycisk aktywujący połączenie dwóch procesorów
 • Możliwość połączenia dwóch urządzeń do wykorzystania podczas stereofonicznej kompresji toru głównego.
 • Wewnętrzny zasilacz
 • Zasilanie w zgodnie z IEC
 • Obudowa typu 1U rack

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

(Nota: wszystkie pomiary standardowe; nagrane przy użyciu kabli o długości 25-cala wyposażonych w złącza XLR)

Impedancja wejściowa: 8900 Ohms

Wejście do wyjścia liniowego (obwody korektora, kompresora,Silk nieaktywne, nieważone)
Maks. poziom wejściowy:
+23.6dBu

Szum (nieważone)
Wyjście liniowe (Unity Gain):
-102dBu
-6dB wyjście liniowe (Unity Gain): -107dBu
Wyjście liniowe (+30dB Gain):
-95dBu
Ekwiwalent szumu wejściowego @ +30dB Gain (EIN):
-125dBu

Maks. poziom wyjściowy @ 1kHz: +23.6dBu

Odpowiedź częstotliwościowa
<10Hz to 30kHz:
+/- 0.1dB
<5Hz to 70kHz:
+/- 0.25dB
<5Hz to 140kHz:
-3dB

THD+N, BW (<10Hz to 22kHz)
0dBu at 1 kHz:
0.0013%
+20dBu at 1 kHz:
0.0007%

Input to Line Output (Equalizer Engaged)
Noise (BW <10Hz to 22kHz): -90dBu
THD+N @ 0dBu (EQ Flat):
0.003%

Wejście do wyjścia liniowego (Kompresor aktywny)
Szumy @ 0dB Make-Up Gain (BW <10Hz to 22kHz): -91dBu
THD+N @ 0dBu (EQ płaskie):
0.005%

Sekcja kompresora
Czas ataku:
20mS (stały)
Czas release: dostrajalny; 50mS (Fast) to 500mS (Slow)

Wymiary (W x D x H)
48.3cm (szer.) x 20.63cm (gł.) x 4.5 cm (wys.)

Waga: 4.1 kg

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel