Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

 • Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW, teraz dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue'.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

5060 Centerpiece, teraz dostępny w gustownym kolorze 'Shelford Blue', to nowe dzieło ojca stołów mikserskich. Jest to pracujące w klasie A, w pełni analogowe serce każdego XXI-wiecznego studia. Mieszcząc się na biurku, 5060 gwarantuje walory brzmieniowe oraz sekcję centralną znane z flagowej konsoli 5088. Integruje zewnętrzny sprzęt analogowy z customowymi transformatorami, wszechstronnym systemem monitorowania, obsługą aplikacji DAW oraz potężną szyną miksującą 24x2, zaprojektowaną przez Ruperta Neve'a.

Dopasowany workflow

Wokół 5060 można stworzyć modułowy, analogowo-cyfrowy system mikserski, który składa się tylko z tych elementów, których naprawdę potrzebujemy. Wykorzystując zalety współczesnych aplikacji DAW, mikser bezproblemowo łączy ślady grup (ang. stems) wychodzące z aplikacji DAW z pozostałym sprzętem w studio i sumuje końcowy miks. Zapewnia też dwuśladowe wyjścia, wybór źródeł sygnału oraz wyjścia na monitory.

W połączeniu z mikserami 5059 i modułami serii Portico, model 5060 staje się rdzeniem elastycznego systemu analogowego. W takiej konfiguracji 5059 odpowiada za obsługę poszczególnych kanałów, wysyłki aux i dalsze zwiększanie liczby kanałów, moduły Portico odpowiadają za przedwzmacniacze, korekcję i kontrolę dynamiki, a 5060 łączy wszystko w jeden system. Można powiedzieć, że 5060 spełnia sen o bezproblemowo funkcjonującym systemie hybrydowym.

Wykreuj swoje brzmienie

Dzięki specjalnym transformatorom, szynie miksującej klasy A oraz trybom Silk, 5060 jest w stanie zapewnić niezwykłą paletę brzmień. Możemy wysterować mocno szynę miksującą i podkręcić gałkę Texture, by osiągnąć bogate, nasycone brzmienie typu vintage. Możemy też wyłączyć całkowicie funkcję Silk, by cieszyć się brzmieniem klarownym i otwartym.

Funkcja Silk redukuje sprzężenie ujemne na transformatorze wyjściowym i zwiększa zawartość harmonicznych. Silk Red nasyca dźwięk w zakresie wysokiego środka i góry, natomiast Silk Blue nasyca częstotliwości w zakresie niskiego środka i dołu.

Przy włączonym trybie Silk, charakterystyka przesterowania i zawartość harmonicznych bardzo przypominają wiele vintage'owych konstrukcji klasy A pana Ruperta. Ta funkcja daje modelowi 5060 dużą rozpiętość opcji brzmieniowych. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, warto kreatywnie poeksperymentować z różnymi ustawieniami.

Używając mikserów 5059 Satellite Mixers w połączeniu z 5060, możemy jeszcze bardziej kreować brzmienie dzięki funkcjom Silk i Texture na wyjściach stereofonicznych oraz przez obróbkę równoległą podgrup z wykorzystaniem procesorów podłączonych gniazdami insert, z których sygnał przekazywany jest dalej do wejść stereo 9-24.

Analogowy, ale dopasowany do aktualnych standardów

Konstrukcje cyfrowe pojawiają się i znikają, natomiast modułowy system analogowy klasy A , który Rupert Neve stworzył kilkadziesiąt lat temu, ma się całkiem dobrze i znakomicie wytrzymuje próbę czasu. W ostatnich latach, zamiast po prostu klonować klasyki, Rupert Neve kierował grupą konstruktorów, którzy tworzyli nowe projekty. Trzymali się tych samych, sprawdzonych założeń, które przeniosły jakość dźwięku, uniwersalność i ergonomię na nowy poziom.

Architektura 5060 bazuje na wysokonapięciowym, dyskretnym układzie klasy A symetryzowanym transformatorowo - takim samym, jak w konsolecie 5088, która jest uznawana za szczytowe osiągnięcie w olbrzymim, analogowym dorobku Ruperta Neve'a.

Głównym założeniem 5060 Centerpiece jest udostępnienie nadzwyczajnej jakości 5088 w kompaktowej formie. Z taką obfitością możliwych połączeń, niezwykłą klasą brzmienia i różnorodnością osiągalnych dzięki funkcji Silk charakterów barwy, 5060 staje się idealnym centralnym elementem każdego nowoczesnego studia.

Topologia klasy A w nowej odsłonie

Nowa topologia klasy A wykorzystująca napięcie +/-24 V, którą zastosowano w 5060, jest kluczem do bardziej szczegółowo, przyjemniej i przestrzenniej brzmiącej szyny miksującej. Z zerowymi zniekształceniami przejściowymi i niezrównaną klarownością, 5060 przenosi legendarne brzmienie 5088 wprost na nasze biurka. By osiągnąć najkorzystniejszą zawartość harmonicznych na szynie miksującej, można zwiększyć poziomy kanałów trafiających do tej szyny. Zwiększając poziom na szynie miksującej, konieczne okazać się może zmniejszenie poziomu tłumikiem master, żeby uniknąć przesterowania na wejściu do urządzenia rejestrującego.

Customowe transformatory

Oprócz wyeliminowania zakłóceń pętli masy, customowe transformatory w 5060 sprawiają, że brzmienie jest naprawdę niesamowite. Żeby jeszcze bardziej podkreślić klasyczny sound transformatorów wyjściowych, możemy skorzystać z funkcji Silk/Texture, która nada miksowi najodpowiedniejszą barwę.

Stereofoniczne kanały wejściowe 1-8

Profesjonalne tłumiki o skoku 100 mm odpowiadają za ustawianie poziomów wejściowych w stereofonicznych kanałach 1-8. Kanały te mogą być stereofoniczne lub monofoniczne (wycentrowane w panoramie). Posiadają przełączniki wyciszania oraz złącza insertowe. Wysyłki insertowe kanałów 1-2 i 3-4 posiadają opcjonalne przypisanie do funkcji talkback, co przydaje się, gdy używamy kanałów 1-8 w celu stworzenia wielokanałowego miksu odsłuchowego. Wyjścia insertowe kanałów 1-8 mogą też służyć jako wysyłka typu pre-fader do wielokanałowego urządzenia rejestrującego.

Stereofoniczne kanały wejściowe 9-24

Osiem aktywnych, stereofonicznych wejść z obrotowymi potencjometrami do podłączania śladów podgrup i torów aux.

Stereofoniczna szyna master

100-milimetrowy tłumik obsługuje poziom wyjściowy stereofonicznej szyny master. Sygnał przesyłany jest jednocześnie do toru monitorowego i głównego wyjścia stereo. Do wpięcia kompresora lub korektora w szynę miksującą przeznaczone jest specjalne, symetryzowane transformatorowo złącze insert, aktywowane osobnym przełącznikiem.

Funkcje Texture i Silk Red/Blue

Płynnie pracujący potencjometr Texture, który obsługuje tryby Silk Red/Blue służy do kontroli zawartości harmonicznych i stopnia koloryzacji obu wyjść stereofonicznych. Oba tryby Silk redukują sprzężenie ujemne transformatora wyjściowego, zwiększając zawartość harmonicznych wraz z rozkręcaniem gałki Texture. Tryb Silk Red nasyca częstotliwości górnego środka i góry, a Silk Blue nasyca niski środek i dół.

Talkback

Załączony mikrofon komunikacyjny aktywowany jest przyciskiem Talkback. Tor Talkback posiada potencjometr głośności, wyjście bezpośrednie, a także może zostać przypisany do wyjść insertowych kanałów 1-2 i 3-4. Gdy wciśniemy przycisk Talkback, automatycznie ściszone zostają monitory odsłuchowe. Zakres tego przyciszenia ustawia się potencjometrem Dim. Zdalne sterowanie funkcją Talkback podpina się do gniazda TRS z tyłu urządzenia.

Obsługa aplikacji DAW

Standardowe funkcje aplikacji DAW, takie jak play, stop, record, fast forward, rewind, loop, shuttle/jog i marker drop są obsługiwane poprzez MIDI lub USB. Połączenie USB jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.3 i wyższymi oraz Windows 7 i 8.

Wybór źródła monitorowania

Wybrać możemy pomiędzy monitorowaniem szyny stereofonicznej lub trzech zewnętrznych wejść monitorowych.

Wybór monitorów

Odpowiada za wybór wyjść na monitory. Przytrzymując przycisk Mon 3, wyjścia Mon 3 blokują się w trybie aktywnym, umożliwiając jednoczesne wykorzystanie wyjść Mon 1 i Mon 2, np. z subwooferem lub innym zestawem odsłuchowym.

Wzmacniacz słuchawkowy

Jest to wzmacniacz słuchawkowy klasy referencyjnej. Sygnał słuchawkowy odpowiada wybranemu sygnałowi monitorowemu.

Poziom głośności monitorów

Precyzyjny, 21-stopniowy potencjometr reguluje poziom głośności monitorów. Dzięki stopniowemu trybowi pracy, możliwa jest perfekcyjna powtarzalność ustawienia.

Mierniki

Mierniki VU prezentują poziom sygnału RMS wybranego wyjścia monitorowego. Gdy sygnał jest zbyt wysoki, zapala się czerwona dioda.

Przycisk Dim

Jeśli wciśniemy przycisk Dim lub Talkback, funkcja Dim zredukuje głośność monitorów w zakresie od -6 dB do -30 dB.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Połączenia

 • Mix Inputs 1-24: 2 x DB-25
 • Mix Channel Inserts Send/Return1-8: 1 x DB-25
 • Mix Send to External Monitor:
 • Monitor Outputs (Mon 3 latching): 6 x XLR
 • Talkback Output: 1 x TRS
 • Talkback Remote: 1 x TS
 • Stereo Mix Insert/Return L-R: 4 x TRS
 • Stereo Mix Output:2 x XLR
 • Midi In / Out: 2 x Midi
 • Computer Connection: USB
 • Power:3-Pin IEC

Wymiary

18.5″ wide x 12.5″ deep x 5.75″ high in the back (3.5″ in the front)

Wyjścia stereofoniczne (jeżeli nie określone inaczej; częstotliwość = 1kHz)

 • Channels 1-8 Max input level
 • Fader at 0: 25.4 dBu
 • Fader at +10: 15.2 dBu
 • Channels 9-24 Max input level
 • trim at 0: 25.4 dBu

Maks. poziom wyjściowy

Any combination of inputs: 25.4 dBu

THD+N

Channels 1-8, fader at unity, THD+N BW <10 Hz – 80k Hz

+20 dBu, 20 Hz: 0.023%
+20 dBu, 2 kHz: 0.0022%
+20 dBu, 20 kHz: 0.016%

Channels 9-24, trim at unity, THD+N BW <10 Hz – 80k Hz>
+20 dBu, 20 Hz: 0.023%
+20 dBu, 2 kHz: 0.0032%
+20 dBu, 20 kHz: 0.017%

Szumy

BW 22 Hz – 22 kHz 
Channels 1-24: Better than -90 dBV 
Channels 9-24: Better than -100 dBV

X-talk

+ 10 dbu, 10 kH, L/R: -49 dB

Channel to channel 
CMRR at 1K input to channel 1, 0 dBu fader at unity: -70 dBu

Odpowiedź częstotliwościowa

10 Hz to 120 kHz: +/- 0.25 dB
185 kHz: -3 dB

IMD

+4 dBu, CCIF/DFD: 0.0008%

Tryb Silk (potencjometr Texture w ustawieniu maks.)

Szumy
+20 dBu in, 20 Hz: Better than 5%
+20 dBu in, 200 Hz: Better than 0.2%
Frequency Response
0 dBu in, 20 kHz – 2.3 dBu

Distortion
+20 dBu in, 20 Hz –Better than 5%
+20 dBu in, 200 Hz – Better than 0.15%

Odpowiedź częstotliwościowa
0 dBu in, 30 Hz: -1 dBu

Szczytowe LED

Trigger Threshold: +22 dBu

Wyjścia monitorów

Max Output level 1 kHz: +25 dBu
THD+N
+20 dBu, 20 Hz: 0.023%
+20 dBu, 2 kHz: 0.0032%
+20 dBu, 20 kHz: 0.017%

Noise
1-24: Better than -90 dBV
9-24: Better than -100 dBV

Wyjście słuchawkowe

Max output level: Better than +20 dBu, unloaded
THD+N
2 kHz into 68 ohms, 16 dBu output: Better than 0.02% 
Noise (22 Hz – 22 kHz): Better than -85 dBV
Minimum Load: 16 ohms recommended (8 absolute min)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel