• 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

 • Mikser sumy, teraz dostępny w firmowym kolorze 'Shelford Blue', wykorzystujący customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve'a i rozsławione przez konsoletę 5088 czy inne urządzenia z serii Portico II.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5059 Satellite, od niedawna dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue', to mikser sumy powstały w oparciu o sprawdzone obwody wykorzystujące specjalnie zaprojektowane przez samego Ruperta Neve'a, customowe transformatory, rozsławione przez konsoletę 5088 czy inne urządzenia z serii Portico II. Ergonomiczna obudowa typu rack 2U, a przede wszystkim doskonałe brzmienie, stawia 5059 w szeregu najlepszych narzędzi studyjnych wykorzystywanych w branży pro-audio.

Każdy z 16 kanałów miksera udostępnia indywidualne potencjometry Level i Pan oraz przyciski Insert i Stereo. W grupie Master do dyspozycji realizatora są potencjometry Texture, decydujący o ilości nasycenia oraz Stereo, odpowiadający za wysyłkę sygnału. Tak pomyślana architektura umożliwia szybką integrację z pracującymi w studiu zewnętrznymi urządzeniami, dając pełną kontrolę nad dwoma odzielnymi stemami oraz możliwość wprowadzenia do sygnału analogowego „mojo” w dwóch trybach Silk i Silk+.

Podobnie jak klasyczne konsolety nasycały brzmienie niezliczonej ilości szlagierów, tak 5059 dodaje ciepła i prezencji charakterystycznych dla konstrukcji stworzonych przez Ruperta Neve’a, ożywiając cyfrowo zarejstrowane ścieżki.

Legendarny sound

Kwintesencją 5059 jest to jedyne w swoim rodzaju, legendarne brzmienie, do którego kluczem są wyżej wspomniane customowe transformatory oraz osadzona w pełni w klasie A, topologia wewnętrznego układu, która przez wiele lat była modyfikowana aby zapewnić doskonałe, pozbawione efektu ‘cross-over distortion’ brzmienie.

Połączenia

Istotnym elementem miksowania za pomocą 5059 jest możliwość wykorzystania dostępnego w studiu sprzętu zewnętrznego. Dlatego też inserty kanałów miksera usprawniają połączenia z analogowymi urządzeniami, umożliwiając przy tym dodatkową ekspansję możliwości 5059. Ciekawym rozwiązaniem jest sparowanie dwóch mikserów poprzez wyjścia insertowe jednego z 5059, dzięki czemu wyjścia ‘dual stereo’ mogą zostać wykorzystane jako 4 dodatkowe złącza UX dla każdego z 16 kanałów.

Brzmienie od czystego, po podbarwione i wszystko pomiędzy

Każdy realizator wie, że nie ma dwóch identycznych miksów – dlatego też 5059 został wyposażony we w pełni dostrajalny potencjometr Texture, wspomagany trybami Silk oraz Silk+, co pozwala dokładnie dopasować proporcję harmonicznych i tonalność każdej ze stereofonicznych wysyłek 5059 lub, jeżeli zajdzie taka potrzeba, pozostawić miks nietknięty.

Tryb Silk uwypukla saturację transformatora w wyższych częstotliwościach, dodając ścieżkom charakterystycznego iskrzenia. Z kolei tryb Silk+ uwydatnia saturację w dole pasma, ocieplając i zagęszczając jakiekolwiek źródło, co sprawdza się świetnie podczas obróbki suchych, lekko anemicznych miksów. Inaczej niż tradycyjny EQ, parametr Texture nasyca transformatory wyjściowe, dodając muzyczne harmoniczne do materiału źródłowego w zależności od ilości ustawienia potencjometru.

Stemy czy suma?

Niezależnie od uzyskania dodatkowych AUX przy połączeniu dwóch modułów 5059 razem, wyjścia ‘dual stereo’ są głównie wykorzystywane w celu tworzenia stemów, które mogą być następnie obrabiane parametrami Silk i Texture, a następnie procesowane przez kompresory szyny buss, czy inne urządzenia aby na końcu trafić do kolejnego miksera lub konwertera ADC.

Warto tu zauważyć, że mając do dyspozycji 16 kanałów pracujących w klasie A wspieranych przez dodatkowe opcje tonalne, czy przekazywania sygnału, 5059 nie tyle rozszerzy, co wyniesie na nowe poziomy brzmienie i wydajność każdego studia opartego na programie DAW, dodając do sygnału to jedyne w swoim rodzaju, charakterystyczne dla urządzeń zaprojektowanych przez legendarnego Ruperta Neve’a brzmienie.

Posłuchaj 5059 Satellite TUTAJ

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Parametr Texture - pełni dostrajalny potencjometr, działający w trybach Silk oraz Silk+, umożliwi każdemu realizatorowi właściwe dopasowanie poziomu harmonicznych i tonalności obu stereofonicznych wyjść.
 • Topologia klasy-A - zerowy crossover distortion w połączeniu z najwyższej jakości czystością brzmienia  miksera 5059, ustanawiają nowy standard w kategorii mikserów sumy montowanych w obudowach typu rack.
 • Customowe transformatory - oprócz wręcz galwanicznej izolacji, specjalnie zaprojektowane transformatory są kluczem do bezkompromisowego brzmienia miksera 5059.
 • Wyjścia 'dual-stereo umożliwiające rozdzielenie wejść poszczególnych kanałów na dwa stemy, które można następnie dodatkowo procesować.
 • Poziom głośności każdego kanału - indywidualna kontrola poziomu każdego z kanałów
 • Panorama - indywidualna kontrola panoramy dla każdego kanału z regułą „Pan law” 3dB
 • Poziom wyjściowy master - potencjometry poziomu  dla każdego z wyjść stereofonicznych.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Odpowiedź częstotliwościowa: 100K obciążenie, +/- 0.1dB od 20Hz do 20kHz -3dB @ 3.5Hz / 185kHz

Szum: IEC-A-ważone Wyjście buss: -106dBV

 • Pojedynczy kanał przypisany @ -∞: -104dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ Unity: 103dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ +10dB -100dBV
 • Nieważone, 22Hz – 22kHz

Wyjścia buss:

 • Pojedynczy kanał przypisany @ -∞: -101dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ Unity: -100dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ +10dB -97dBV

Stosunek sygnału do szumu:

 • +20dBu wyjście, nieważone, 22 – 22kHz: 116dB
 • +20dBu wyjście, IEC A ważone: 119dB
 • +4dBu wyjście nieważone, 22 – 22kHz: 100dB
 • +4dBu wyjście, IEC A ważone: 103dB

Poziom wyjściowy:

 • Szyna sumy Buss do wyjść XLR, maksymalny poziom wyjściowy, 20Hz do 40kHz: +26dBu
 • Pojedynczy kanał do szyny Buss, maksymalny poziom wyjściowy, 20Hz do 40kHz: +24.5dBu

THD i szum:

 • 1kHz @+20dBu wyjście: lepiej niż 0.003%
 • 20Hz @+20dBu wyjście: lepiej niż 0.005%

THD, tryb Silk:

 • Blue Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na g. 12: 0.2% standardowo
 • Blue Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na maksimum: 0.65% standardowo
 • Red Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na g. 12: 0.1% standardowo
 • Red Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na maksimum: 0.35% standardowo

Poziom wychylenia: 4V/uS

Crosstalk: Buss1 do Buss2 1kHz: lepiej niż -90dB 10kHz: lepiej niż -70dB

Pobór prądu:

 • Zasilanie sieciowe, 100VAC do 240VAC, 50/60Hz: 45 Wat
 • Bezpieczniki – bez dostępu dla użytkownika, wewnętrzny zasilacz

Wymiary/waga:

 • Wymiary: 9cm (wys. = 2U), 49cm (szer.), 21cm (gł.)
 • Waga: 10.5kg

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Portico 5211 Two Channel Preamplifier

Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z funkcją Silk.
Portico 511 Mic Pre

Portico 511 Mic Pre

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z funkcją Silk, seria 500.
Portico 551 Inductor EQ

Portico 551 Inductor EQ

Klasyczny korektor Neve i zarazem jedyny korektor w formacie 500 zaprojektowany od podstaw przez Ruperta Neve'a.
Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Monofoniczny korektor pięciopasmowy ze wzmacniaczem liniowym.
RNDI - Active Transformer Direct Interface

RNDI - Active Transformer Direct Interface

DI-box zasilany napięciem fantomowym przedwzmacniacza, pozwalający na bardzo wierną, dynamiczną i bogatą w harmoniczne rejestrację sygnału instrumentalnego.
5254 Dual Diode Bridge Compressor

5254 Dual Diode Bridge Compressor

Dwa kanały legendarnej kompresji diodowej, zaktualizowane do potrzeb nowoczesnej pracy studyjnej.
Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Portico 517 Mic Pre with Compressor, Silk and Vari-Phase

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z kompresorem, funkcją Silk i regulacją fazy, przygotowany w formacie 500.
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Mobilny przedwzmacniacz z niezależnym wejściem instrumentalnym, kompresorem i dwukanałowym sumatorem
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel