• 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer
 • 5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

5059 Satellite - 16x2+2 Summing Mixer

 • Mikser sumy, teraz dostępny w firmowym kolorze 'Shelford Blue', wykorzystujący customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve'a i rozsławione przez konsoletę 5088 czy inne urządzenia z serii Portico II.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5059 Satellite, od niedawna dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue', to mikser sumy powstały w oparciu o sprawdzone obwody wykorzystujące specjalnie zaprojektowane przez samego Ruperta Neve'a, customowe transformatory, rozsławione przez konsoletę 5088 czy inne urządzenia z serii Portico II. Ergonomiczna obudowa typu rack 2U, a przede wszystkim doskonałe brzmienie, stawia 5059 w szeregu najlepszych narzędzi studyjnych wykorzystywanych w branży pro-audio.

Każdy z 16 kanałów miksera udostępnia indywidualne potencjometry Level i Pan oraz przyciski Insert i Stereo. W grupie Master do dyspozycji realizatora są potencjometry Texture, decydujący o ilości nasycenia oraz Stereo, odpowiadający za wysyłkę sygnału. Tak pomyślana architektura umożliwia szybką integrację z pracującymi w studiu zewnętrznymi urządzeniami, dając pełną kontrolę nad dwoma odzielnymi stemami oraz możliwość wprowadzenia do sygnału analogowego „mojo” w dwóch trybach Silk i Silk+.

Podobnie jak klasyczne konsolety nasycały brzmienie niezliczonej ilości szlagierów, tak 5059 dodaje ciepła i prezencji charakterystycznych dla konstrukcji stworzonych przez Ruperta Neve’a, ożywiając cyfrowo zarejstrowane ścieżki.

Legendarny sound

Kwintesencją 5059 jest to jedyne w swoim rodzaju, legendarne brzmienie, do którego kluczem są wyżej wspomniane customowe transformatory oraz osadzona w pełni w klasie A, topologia wewnętrznego układu, która przez wiele lat była modyfikowana aby zapewnić doskonałe, pozbawione efektu ‘cross-over distortion’ brzmienie.

Połączenia

Istotnym elementem miksowania za pomocą 5059 jest możliwość wykorzystania dostępnego w studiu sprzętu zewnętrznego. Dlatego też inserty kanałów miksera usprawniają połączenia z analogowymi urządzeniami, umożliwiając przy tym dodatkową ekspansję możliwości 5059. Ciekawym rozwiązaniem jest sparowanie dwóch mikserów poprzez wyjścia insertowe jednego z 5059, dzięki czemu wyjścia ‘dual stereo’ mogą zostać wykorzystane jako 4 dodatkowe złącza UX dla każdego z 16 kanałów.

Brzmienie od czystego, po podbarwione i wszystko pomiędzy

Każdy realizator wie, że nie ma dwóch identycznych miksów – dlatego też 5059 został wyposażony we w pełni dostrajalny potencjometr Texture, wspomagany trybami Silk oraz Silk+, co pozwala dokładnie dopasować proporcję harmonicznych i tonalność każdej ze stereofonicznych wysyłek 5059 lub, jeżeli zajdzie taka potrzeba, pozostawić miks nietknięty.

Tryb Silk uwypukla saturację transformatora w wyższych częstotliwościach, dodając ścieżkom charakterystycznego iskrzenia. Z kolei tryb Silk+ uwydatnia saturację w dole pasma, ocieplając i zagęszczając jakiekolwiek źródło, co sprawdza się świetnie podczas obróbki suchych, lekko anemicznych miksów. Inaczej niż tradycyjny EQ, parametr Texture nasyca transformatory wyjściowe, dodając muzyczne harmoniczne do materiału źródłowego w zależności od ilości ustawienia potencjometru.

Stemy czy suma?

Niezależnie od uzyskania dodatkowych AUX przy połączeniu dwóch modułów 5059 razem, wyjścia ‘dual stereo’ są głównie wykorzystywane w celu tworzenia stemów, które mogą być następnie obrabiane parametrami Silk i Texture, a następnie procesowane przez kompresory szyny buss, czy inne urządzenia aby na końcu trafić do kolejnego miksera lub konwertera ADC.

Warto tu zauważyć, że mając do dyspozycji 16 kanałów pracujących w klasie A wspieranych przez dodatkowe opcje tonalne, czy przekazywania sygnału, 5059 nie tyle rozszerzy, co wyniesie na nowe poziomy brzmienie i wydajność każdego studia opartego na programie DAW, dodając do sygnału to jedyne w swoim rodzaju, charakterystyczne dla urządzeń zaprojektowanych przez legendarnego Ruperta Neve’a brzmienie.

Posłuchaj 5059 Satellite TUTAJ

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Parametr Texture - pełni dostrajalny potencjometr, działający w trybach Silk oraz Silk+, umożliwi każdemu realizatorowi właściwe dopasowanie poziomu harmonicznych i tonalności obu stereofonicznych wyjść.
 • Topologia klasy-A - zerowy crossover distortion w połączeniu z najwyższej jakości czystością brzmienia  miksera 5059, ustanawiają nowy standard w kategorii mikserów sumy montowanych w obudowach typu rack.
 • Customowe transformatory - oprócz wręcz galwanicznej izolacji, specjalnie zaprojektowane transformatory są kluczem do bezkompromisowego brzmienia miksera 5059.
 • Wyjścia 'dual-stereo umożliwiające rozdzielenie wejść poszczególnych kanałów na dwa stemy, które można następnie dodatkowo procesować.
 • Poziom głośności każdego kanału - indywidualna kontrola poziomu każdego z kanałów
 • Panorama - indywidualna kontrola panoramy dla każdego kanału z regułą „Pan law” 3dB
 • Poziom wyjściowy master - potencjometry poziomu  dla każdego z wyjść stereofonicznych.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Odpowiedź częstotliwościowa: 100K obciążenie, +/- 0.1dB od 20Hz do 20kHz -3dB @ 3.5Hz / 185kHz

Szum: IEC-A-ważone Wyjście buss: -106dBV

 • Pojedynczy kanał przypisany @ -∞: -104dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ Unity: 103dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ +10dB -100dBV
 • Nieważone, 22Hz – 22kHz

Wyjścia buss:

 • Pojedynczy kanał przypisany @ -∞: -101dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ Unity: -100dBV
 • Pojedynczy kanał przypisany@ +10dB -97dBV

Stosunek sygnału do szumu:

 • +20dBu wyjście, nieważone, 22 – 22kHz: 116dB
 • +20dBu wyjście, IEC A ważone: 119dB
 • +4dBu wyjście nieważone, 22 – 22kHz: 100dB
 • +4dBu wyjście, IEC A ważone: 103dB

Poziom wyjściowy:

 • Szyna sumy Buss do wyjść XLR, maksymalny poziom wyjściowy, 20Hz do 40kHz: +26dBu
 • Pojedynczy kanał do szyny Buss, maksymalny poziom wyjściowy, 20Hz do 40kHz: +24.5dBu

THD i szum:

 • 1kHz @+20dBu wyjście: lepiej niż 0.003%
 • 20Hz @+20dBu wyjście: lepiej niż 0.005%

THD, tryb Silk:

 • Blue Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na g. 12: 0.2% standardowo
 • Blue Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na maksimum: 0.65% standardowo
 • Red Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na g. 12: 0.1% standardowo
 • Red Silk – 100Hz @+20dBu wyjście, potencjometr 'texture' ustawiony na maksimum: 0.35% standardowo

Poziom wychylenia: 4V/uS

Crosstalk: Buss1 do Buss2 1kHz: lepiej niż -90dB 10kHz: lepiej niż -70dB

Pobór prądu:

 • Zasilanie sieciowe, 100VAC do 240VAC, 50/60Hz: 45 Wat
 • Bezpieczniki – bez dostępu dla użytkownika, wewnętrzny zasilacz

Wymiary/waga:

 • Wymiary: 9cm (wys. = 2U), 49cm (szer.), 21cm (gł.)
 • Waga: 10.5kg

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

Korektor z kompresorem oparte o rozwiązania znane z klasycznych konstrukcji jak 1073, 1064, 1081, itd. pozbawione kompromisów wynikających z ówczesnych barier technologicznych.
Portico 5043 Compressor Limiter Duo

Portico 5043 Compressor Limiter Duo

Stereofoniczny kompresor tranzystorowy z moliwością pracy w dual mono.
Portico 551 Inductor EQ

Portico 551 Inductor EQ

Klasyczny korektor Neve i zarazem jedyny korektor w formacie 500 zaprojektowany od podstaw przez Ruperta Neve'a.
Master Buss Converter

Master Buss Converter

Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
Portico 511 Mic Pre

Portico 511 Mic Pre

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z funkcją Silk, seria 500.
Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Zestaw kompresorów Rupert Neve Designs z serii Portico, w którego skład wchodzą: 542 Tape Emulator, 543 Mono Compressor Limiter, 535 Diode Bridge oraz firmowy lunchbox.
RMP-D8

RMP-D8

8-kanałowy, przenośny przedwzmacniacz mikrofonowy i konwerter w jednym, który sprawdzi się zarówno w studiu jak i podczas koncertów.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel