• RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier
 • RNHP - Precision Headphone Amplifier

RNHP - Precision Headphone Amplifier

 • Referencyjny wzmacniacz słuchawkowy o detalicznym, transparentnym brzmieniu bazujący na układzie zastosowanym w słynnym 5060 Centerpiece Desktop Mixer, wyposażony w wejścia symetryczne liniowe XLR, niesymetryczne RCA i jack 3.5mm,
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

3 321,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki

Niezależnie czy nagrywasz, miksujesz lub po prostu słuchasz muzyki delektując się każdym jej dźwiękiem, odpowiedni wzmacniacz słuchawkowy jest tak samo ważny, jak pieczołowicie dobrane słuchawki. Niestety nawet w branży pro-audio czy środowisku audiofilskim często można spotkać konstrukcje, które ze względu na różnego rodzaju kompromisy stosowane w trakcie ich budowy, zawodzą na polu odbioru dźwięku, oferując zbyt małą moc czy niewystarczający headroom. Dlatego też Rupert Neve i jego zespół postanowili stworzyć bezkompromisowy wzmacniacz słuchawkowy, który sprawdzi się zarówno w studiu nagraniowym, jak i w domowym zaciszu, gdzie po ciężkim dniu oddajemy się przyjemności słuchania ulubionych płyt.

RNHP bazuje na obwodzie wyjściowym desktopowego miksera 5060 Centerpiece, który z kolei został stworzony w oparciu o słynną konsoletę studyjną Neve 5088. Wykorzystując zasilanie 24V, RNHP jest referencyjnym wzmacniaczem słuchawkowym, umożliwiającym liniowe połaczenia symetryczne +4dBu z wykorzystaniem złącz XLR/TRS, niesymetryczne RCA oraz dając możliwość podłączenia komputera, tabletu lub smartfona dzięki zamontowanemu złączu 3.5mm. Zamknięty w pancernej stalowej obudowie wzmacniacz może napędzać każdą parę słuchawek, nie uznając po drodze jakichkolwiek kompromisów w kwestii budowy czy ścieżki sygnałowej. Miksowanie, nagrywanie oraz słuchanie muzyki z wykorzystaniem RNHP to po prostu nowy poziom klarowności brzmienia!

Zewnętrzne, dedykowane wzmacniacze kontra konstrukcje zintegrowane

Niestety większość urządzeń wykorzystująca zintegrowane wzmacniacze słuchawkowe ,oferuje niezbyt zadowalające efekty, ponieważ często to właśnie ten element ścieżki sygnałowej audio podlega największym kompromisom. W świecie gdzie muzyka jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, jej odbiór jest często marginalizowany, na co jednak nie mogą sobie pozwolić ani inżynierowie dźwięku, ani muzycy, nie wspominając nawet o fanach domowego odsłuchu na wysokim poziomie. Zbyt niski headroom, niestabilne odtwarzanie, czy brak właściwego skupienia obrazu stereo jest po prostu nie do zaakceptowania dla wszystkich, którzy doceniają nie tylko mocny, transparenty dźwięk, ale również zwracają uwage na wszelkie niuanse pojawiające się w torze audio, co jest niezwykle słyszalne w trakcie odsłuchu z wykorzystaniem słuchawek.

Głównym powodem powstania RNHP było to, żeby niezależnie od używanych słuchawek, podłączone do wzmacniacza zabrzmiały optymalnie. Tworząc ten zewnętrzny i dedykowany wzmacniacz, udało się zapewnić odsłuch ekstremalnie wysokiej jakości, potężne wzmocnienie sygnału oraz precyzyjną kalibrację niezależnie od podłączonego źródła. Warto zauważyć, że oprócz czystej przyjemności płynącej z pracy czy odsłuchu materiału audio w tak doskonałej jakości, ta istotna różnica w jakości, może zainspirować artystę do lepszego wykonania, ułatwić wybory dokonywane przez inżyniera dźwięku w trakcie doboru i rozmieszczenia mikrofonów czy pomóc realizatorowi w trakcie miksowania, dając właściwy obraz korekcji i dynamiki lub, co również niezmiernie ważne, umożliwić słuchaczowi odczuć głębię i detaliczność nagra 

Właściwie skalibrowane złącza wejściowe dla każdego ze źródeł

Oprócz możliwości napędzania każdego rodzaju słuchawek bez konieczności poświęcania ich specyficznej charakterystyki, RNHP może jednocześnie odbierać sygnały z trzech niezależnych źródeł, przy czym każde z wejść zostało dpowiednio skalibrowane dla optymalnego poziomu głośności oraz impedancji. Warto zajrzeć do instrukcji obsługi i dowiedzieć się jak wykorzystać wzmacniacz w zależności od potrzeb.

Poniżej przedstawiono kilka z bardziej popularnych opcji: 


Wejście A: +4dBu liniowe (XLR or TRS)

 • Interfejsy studyjne lub audio (wyjście liniowe lub monitorowe)

 • Miksery słuchawkowe (wyjście liniowe lub HP) 
 • Studyjne kontrolery odsłuchu
 • Konsolety mikserskie (wyjście liniowe, monitorowe lub Aux)

 • Profesjonalne gramofony/miksery używane przez DJ (liniowe lub monitorowe) 
 • Profesjonalne, stereofoniczne konwertery cyfrowo-analogowe
 • Profesjonalne kamery

Wejście B: RCA

 • Odtwarzacze CD / DVD 

 • Tunery stereofoniczne
 • Gramofony z wbudowanym przedwzmacniaczem
 • Konsumenckie rejestratory / kamery

Wejście C: 3.5mm (1/8”) stereo 

 • Smartfony
 • Przenośne odtwarzacze muzyczne
 • 
Komputery
 • Kamery DSLR
 • Niewielkie rejestratory
 • Każde urządzenie z wyjściem 3.5mm

Montaż zgodny ze standardem VESA

RNHP może zostać zamontowany na różnego typu statywach wykorzystujących uchwyt zaprojektowany w popularnym standardzie VESA 100, niezależnie czy jest to konstrukcja wykorzystująca statywu mikrofonowego, ścienna, biurkowa, czy ramienna. Te statywy sprawią, że RHNP będzie zawsze ustawiony w odpowiedniej pozycji i łatwo dostępny.

Podłączenie kilku źródeł naraz

W sytuacji kiedy chcemy wykorzystać wzmacniacz, podłączając do niego dwa źródła naraz, np. monitory lub drugi wzmacniacz słuchawkowy, warto pomyśleć o kablach rozdzielających sygnał z lewego i prawego złącza wyjściowego, dzięki czemu każde z podłączonych urządzeń będzie napędzane z tą sama mocą.

Wykorzystanie RNHP w konkretnych sytuacjach

Muzycy

Brak świadomej adaptacji i dlaczego zasilanie sygnału monitorowego jest tak istotne?

Muzyczne momenty, które wywołują ciarki słuchacza pojawiają się wtedy, kiedy muzyk doskonale słyszy każdy niuans swojego instrumentu. Dlatego też jednym z podstawowych zadań RNHP jest zapewnienie doskonałego odsłuchu, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość wykonania.

Niestety bagatelizowanie właściwego odsłuchu podczas nagrań jest brakiem świadomej adaptacji miejsca pracy. Nawet podczas mówienia, nie wspominając o nagrywaniu czy wykonywaniu utworów na scenie, nasz mózg podświadomie odbiera wrażenia z środowiska, w którym się znajdujemy. Możemy to zaobserwować w sytuacji kiedy ludzie mówią głośniej z nałożonymi na głowę słuchawkami lub jak nawet minimalne opóźnienie pomiędzy sygnałem wejściowym może wyprowadzić z równowagi nawet doświadczonego mówcę.

Chociaż efekty nieliniowej odpowiedzi częstotliwościowej, zbyt wysokie przesterowanie sygnału, czy niski headroom w ścieżce odsłuchowej mogą wydawać się często subtelne, mechanizm podświadomej adaptacji jest właściwie taki sam i te słuchowe anomalie zakłócają emocjonalne niuanse, które kiedy właściwe, odpowiadają często za najlepsze wykonania naszych partii. Dlatego też zespół RND postawił sobie za zadanie zapewnienie doskonałego odsłuchu, umożliwiającego usłyszenie tych niuansów i możliwość zareagowania na nie wykonawcy.

Kolejnym atutem RNHP jest możliwość napędzania nawet najbardziej wymagających, wysokoimpedancyjnych słuchawek, zwłaszcza w trakcie często głośnych sesji nagraniowych, kiedy wymagane są wysokie poziomy monitoringu. Tam gdzie zintegrowane wzmacniacze słuchawkowe nie są w stanie zapewnić odpowiedniej mocy, RNHP idzie o wiele dalej niż wymagany w danym momencie headroom czy poziom głośności, zapewniając stabilne, idealne wręcz warunki odsłuchowe dla każdego typu słuchawek – nawet kiedy pojawiają sie głośne szczyty transjentowe. Warto zauważyć, że wzmacniacz może być zasilany z poziomu konsolety lub programu DAW albo w tandemie z jakimkolwiek dostępnym mikserem słuchawkowym, znacząco poprawiając ścieżkę odsłuchową muzyka.

Wskazówka dotycząca zdrowia i bezpieczeństwa: należy wziąć pod uwagę, że wysoki headroom jak i wysoka moc oferowane przez urządzenie, mogą spowodować, że poziom głośności w słuchawkach będzie bardzo wysoki i może na stałe uszkodzić słuch! Dlatego należy oszczędzać uszy, mając na uwadze limity czasowe pracy w wysokim natężeniu dźwięku. Zawsze kiedy jest to możliwe, należy pracować z niższym poziomem głośności - RNHP nawet na tym poziomie zapewni doskonały odbiór.

Realizatorzy

Klarowność, której możesz zaufać

Dla realizatorów, którym zdarza się pracować w różnych studiach, miksujących materiał w nie do końca zaadoptowanych pomieszczeniach, czy rejestrujących dodatkowe ścieżki instrumentów w swoich reżyserkach, słuchawki mogą być niezwykle ważnym elementem w trakcie pracy. Pomogą zniwelować akustyczne anomalie, zapewnić właściwą referencję podczas podejmowania ważnych decyzji, a w przypadku homerecordingu, pozwolić na pracę bez monitorów generujących wysoki SPL (i przy tym irytujących domowników i sąsiadów). 

Jednak inaczej niż w przypadku statecznych obciążeń, impedancja obciążeniowa słuchawek różni się w zależności od częstotliwości, o wiele bardziej niż ma to miejsce w przypadku głośników. Rezultat tego można usłyszeć w odpowiedzi częstotliwościowej, szumach oraz przesterowaniu sygnału wielu wzmacniaczy, w porównaniu do sytuacji kiedy te same konstrukcje są napędzane obciążeniem rezystancyjnym.

Używając słuchawek podczas referencyjnego odsłuchu, w którym podejmujemy istotne decyzje np. o odpowiednim ustawieniu mikrofonów, mogą się okazać niestety błędne w przypadku wzmacniaczy zintegrowanych lub tych kiepskiej jakości. RNHP został zaprojektowany z prawie zerową imepdancją wyjściową Ohm aby zminimalizować tego typu sytuacje w przypadku odsłuchu na tylko jednych słuchawkach lub porównywaniu materiału na różnych parach słuchawek. Jest to niezwykle istotne w sytuacji podejmowania tych kluczowych decyzji, słuchając rejestrowanego lub miksowanego materiału na słuchawkach. 

Słuchacze

Twoje słuchawki jeszcze nigdy nie brzmiały tak dobrze

Niezależnie czy jesteś profesjonalnym realizatorem pracującym w dobrze wyposażonym studiu, czy po prostu miłośnikiem dobrego audio, słuchanego często z komputera, czy smartfona, RNHP zmieni twój odbiór muzyki, znacznie poprawiając jej brzmienie w słuchawkach. Często zdarza się, że inwestując w profesjonalne słuchawki, podłączamy je potem bezpośrednio do sprzętu stereo lub urządzenia mobilnego, zapominając, że bez wysokiej klasy wzmacniacza słuchawkowego, nie są one w stanie właściwie oddać zakresu dynamiki, detaliczności i przestrzeni zawartej w muzyce. Dlatego też będąc wzmacniaczem prądu stałego, RNHP zapewni ten często trudny do osiągnięcia poziom podczas odsłuchu swoich ulubionych płyt.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

Precyzyjne brzmienie

Szeroka i pełna niuansów jakość brzmieniowa pozwoli wyciągnąć wszystko z używanych słuchawek.

Dedykowane zasilanie

RNHP to wzmacniacz zapewniający wysoką moc i headroom, dzięki czemu może napędzać nawet wysoko impedancyjne słuchawki (aż do 600 Ohm), nawet w trakcie głośnych i dynamicznych sesji nagraniowych.

Doskonałe brzmienie niezależnie od używanych słuchawek

Praktycznie zerowa impedancja wyjściowa (.01 Ohm @ 1kHz), wzmacniacz prądu stałego gwarantuje doskonałe przełożenie dźwięku dla każdej pary słuchawek.

Precyzyjny potencjometr

Precyzyjny stereofoniczny potencjometr pozwala dopasować dokładny poziom głośności i zachować perfekcyjny balans pomiędzy kanałami.

Profesjonalne wejście liniowe

Do wyboru wejścia liniowego, które zostało skalibrowane na poziomie +4dBu służy umieszczony na panelu przednim przycisk “A”. W przypadku połączeń symetrycznych, często wykorzystywanych w studiach nagraniowych, korzystamy ze złącza typu 'combo' XLR/TRS.

Wejście RCA

Umieszczone na tylnej ściance złącze wejściowe RCA zostało skalibrowane dla sygnałów -10dBV, a do jego wyboru służy przycisk “B”. Połączenia RCA są często używanym standardem w domowych systemach audio, jak i sprzęcie audiofilskim.

Złącze wejściowe 3.5mm

Stereofoniczne złącze wejściowe 3.5mm zostało specjalnie skalibrowane pod kątem urządzeń mobilnych: smartfonów, laptopów, czy kamer cyfrowych. Wyboru złącza dokonujemy przyciskiem "C"

Montaż

RNHP można zamontować na wszystkich statywach czy uchwytach wykorzystujących popularny standard VESA 100 - na statywie mikrofonowym, ruchomym statywie ramiennym, statywie biurkowym, czy ściennym.

Stalowa obudowa

Pancerna, stalowa obudowa została zaprojektowana tak, aby chronić złącza jak i potencjometr głośności przed różnego rodzaju spięciami elektrycznymi. Na spodzie urządzenia zamontowano gumowe nóżki absorbujące wstrząsy.

Wejście zasilania 24V DC

RNHP może być zasilany dołączonym do zestawu 6-watowym zasilaczem lub akumulatorem 24V, 0.25A (nie dołączony w zestawie i nie produkowany przez RND).

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Portico 542 Tape Emulator, Portico 543 Mono Compressor Limiter, Portico 535 Diode Bridge (DEMO)

Zestaw kompresorów Rupert Neve Designs z serii Portico, w którego skład wchodzą: 542 Tape Emulator, 543 Mono Compressor Limiter, 535 Diode Bridge oraz firmowy lunchbox.
Master Buss Converter

Master Buss Converter

Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
5254 Dual Diode Bridge Compressor

5254 Dual Diode Bridge Compressor

Dwa kanały legendarnej kompresji diodowej, zaktualizowane do potrzeb nowoczesnej pracy studyjnej.
Portico 542 Tape Emulator

Portico 542 Tape Emulator

Monofoniczny emulator taśmy, seria 500.
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

Mikser sumy 16x2, umożliwiający nasycenie miksu tym legendarnym brzmieniem Neve.
5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

Korektor z kompresorem oparte o rozwiązania znane z klasycznych konstrukcji jak 1073, 1064, 1081, itd. pozbawione kompromisów wynikających z ówczesnych barier technologicznych.
Portico 535 Diode Bridge Compressor

Portico 535 Diode Bridge Compressor

Nowa odświeżona funkcjonalnie przez samego Ruperta Neve'a inkarnacja legendarnego kompresora Neve 2554 z 1969r., przeniesiona do serii 500.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel