• RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface
 • RNDI - Active Transformer Direct Interface

RNDI - Active Transformer Direct Interface

 • DI-box zasilany napięciem fantomowym przedwzmacniacza, pozwalający na bardzo wierną, dynamiczną i bogatą w harmoniczne rejestrację sygnału instrumentalnego.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

Jeżeli frustruje cię jakość brzmienia dostępnych na rynku DI-boxów, to może ucieszyć cię fakt, że zamierzeniem Ruperta Neve podczas tworzenia RNDI było zbudowanie interfejsu, który właściwie przeniesie ton i witalność instrumentu lub sygnału źródłowego, jednocześnie odpowiednio go symetryzując oraz izolując. Dzięki temu ten DI gwarantuje potężny, energiczny i bezpośredni dźwięk, będąc w stanie odtworzyć pełną harmonii głębię gitary basowej czy właściwie przekazać sygnał wszelkiej maści instrumentów akustycznych, jak i profesjonalnych sygnałów liniowych. Będąc przenośnym interfejsem gwarantującym doskonałe brzmienie wyjściowe dla sygnałów pochodzących z instrumentów i wzmacniaczy, RNDI to pierwszy wolnostojący DI-box, wart podpisu Sir Ruperta Neve.  

Faza tworzenia

Po pierwszej fazie eksperymentowania z nowymi projektami transformatorów, interfejs został odpowiednio dostrojony w trakcie niezliczonej ilości sesji odsłuchowych. Za porównanie służyły tu najbardziej znane na rynku hi-end'owe DI-boxy. To podczas tych testów okazało się, że RNDI zdawał się niejako dodawać kolejnego wymiaru do reprodukowanego dźwięku, ożywiając przy tym brzmienie instrumentów. Niskie tony od razu brzmiały głębiej i pełniej, podczas gdy góra pasma oferowała nieporównywalną klarowność, pozbawioną spotykanej czasami szorstkości. Co nawet bardziej istotne, zespół RND od razu zauważył:  “jako muzycy, RNDI za każdym razem wyróżniał się, jako DI, przez który chcieliśmy grać.”

Bezpośredni ton

Charakterystyczne brzmienie RNDI to rezultat połączenia na nowo zaprojektowanych przez pana Ruperta, customowych transformatorów i dyskretnych wzmacniaczy FET pracujących w klasie A. Właściwie zorkiestrowane połączenie tych dwóch elementów to klucz do unikatowej odpowiedzi interfejsu.

Transformatory zapewniają doskonałą, pasywną izolację, jednocześnie dodając muzycznie brzmiących harmonicznych i poszerzając dźwięk o nowy wymiar. Niska impedancja i  symetryczne wyjście transformatorowe pozwalają na korzystanie z wielometrowego okablowania scenicznego czy studyjnego, a brzmienie pozostaje niezmienione, niezależnie od podłączonego instrumentu czy urządzenia przesyłającego sygnał liniowy. Jest to bardzo istotne szczególnie w warunkach koncertowych, gdzie niewzmocniony sygnał może być przesyłany przewodami o łącznej długości trzydziestu metrów, zanim dotrze do słuchacza. Warto wspomnieć, że w dostępnych na rynku konstrukcjach, tak przesyłany sygnał o wysokiej pojemności, powoduje spore redukcje w górze pasma -  na szczęście stopień wyjściowy RNDI nie ma sobie równych w przesyłaniu dźwięku z wykorzystaniem długich przewodów, utrzymając straty sygnału na poziomie minimalnym.

Wykorzystany w RNDI pracujący w klasie A dyskretny wzmacniacz FET, jest napędzany sprawdzonym w branży zasilaniem fantomowym +48V, dostarczanym do złącza XLR, zamontowanego z tyłu obudowy. Zapewniając bardzo wysoką impedancję wejściową na poziomie 2M Ohm, interfejs gwarantuje stabilną pracę podłączonym do niego instrumentom. Znaczenie tego, że interfejs pracuje w klasie A wzrasta, kiedy zdamy sobie sprawę, że w sygnale nie pojawiają się jakiekolwiek przesłuchy przesterowania sygnału, które mogłyby dodawać górne parzyste harmoniczne, które z natury brzmią dysonansowo. W przypadku RNDI, najważniejszą zawartość sygnału wypełniają drugie harmoniczne (oktawy) oraz trzecie (kwinta powyżej oktawy). Te muzycznie brzmiące harmoniczne - obecne w subtelnych ilościach - wzbogacają sygnał źródłowy. Z kolei dyskretny obwód wykorzystany tym DI gwarantuje, że nie znajdziemy tu układów scalonych, czy cyfrowych komponentów, które mogłyby mieć negatywny efekt na ton naszego instrumentu lub orzesyłanego liniowo sygnału.

Powyższe sposoby harmonizacji odpowiedzi transformatora i wzmacniacza FET są jedną z przyczyn, dzięki którym RNDI charakteryzuje się ekstremalnie zbalansowaną odpowiedzią częstotliwościową. Niski dół jest tutaj potężny i tłusty, a sama odpowiedź niższa nawet o kilka oktaw poniżej poziomu słyszalności. Góra pasma jest czysta, gładka i pełna prezencji, zapewniając odpowiedź schodząca poniżej 100kHz. Zgodność fazowa w każdym paśmie jest tu w pełni zachowana, dzięki czemu brzmienie jest tak naturalne, jak to tylko możliwe. Jest to niezmiernie przydatne podczas miksowania sygnału bezpośredniego z mikrofonowym, rejestrującym to samo źródło.

Mówiąc krótko: nie stworzono wcześniej DI, który brzmi tak dobrze jak RNDI!

Headroom i reamping

Do wyboru mamy dwa tryby pracy urządzenia: 'Instrument' oraz 'Speaker'. Wybierając pierwszy z nich, który jest w stanie nie tylko przetwarzać sygnał docierający z instrumentów, ale również profesjonalne, sygnały liniowe wysyłane z takich źródeł jak interfejsy, odtwarzacze CD, czy maszyny perkusyjne pozbawione tłumików sygnału, zapewniamy sobie wysoki headroom wejściowy wynoszący +21.5 dB. Tak wyśrubowane parametry stwarzają również okazję do przeprowadzenia profesjonalnego reampingu każdej ścieżki, zarejestrowanej przy użyciu ulubionego interfejsu i preampu. Aby proces przebiegał prawidłowo, należy podłączyć złącze kanału wyjściowego zewnętrznego interfejsu do wejścia RNDI, a następnię połączyć wyjście naszego DI-boxa z preampem, aktywując napięcie fantomowe +48V. W procesie reampingu możliwe jest również dodanie barwy innego preampu do sygnału źródłowego oraz bardziej precyzyjna automatyka, czy kontrola poziomu wzmocnienia.

Przełączając się do trybu 'Speaker', z łatwością poradzimy sobie z ryczącym wyjściem wzmacniaczy o mocy 1000W (92 Vrms or 266Vp-p). Pozwoli to uchwycić pełny ton instrumentu, przedwzmacniacza, korektora, insertów, czy stopnia wyjściowego wzmacniacza, zanim sygnał trafi do dedykowanych głośników. Ta technika gwarantuje inżynierom uniknąć jakichkolwiek przesłuchów w środowisku scenicznym, czy pojawienia się niechcianych tonów generowanych przez kolumnę głośnikową lub mikrofon. W połączeniu z nowoczesnymi, wtyczkowymi emulacjami zestawów głośnikowych, możemy skorzystać z wszechstronności cyfrowego modelowania, połączonego z perfekcyjną, nieliniową odpowiedzią rzeczywistego wzmacniacza analogowego.

Ważne informacje

Pracując w trybie 'Speaker', DI jest wykorzystywany jako kolejne urządzenie zaraz po wzmacniaczu mocy, co powala na wychwycenie tonu przedwzmacniacza i końcówki mocy. Należy tylko upewnić się, że umieszczony na panelu przednim przełącznik został przełączony do trybu 'Speaker', a następnie połączyć wzmacniacz z głośnikiem,ale PRZED włączeniem wzmacniacza.

WAŻNE: podczas pracy z wzmacniaczami lampowymi GŁOŚNIK MUSI BYĆ PODŁĄCZONY do złacza opisanego jako THRU, aby zapewnić właściwe obciążenie wzmacniacza. Należy również zapoznać się z instrukcją obsługi używanego wzmacniacza, aby wyróżnić zakres akceptowanych obciążeń. W przypadku wzmacniaczy tranzystorowych mogą być one zazwyczaj wykorzystywane bez konieczności podłączania głośnika, chociaż tu również należy najpierw zapoznać się z instrukcją. RNDI jest w stanie poradzić sobie z w pełni wzmocnionym wyjściem wzmacniacza o wartości 1000W, dzięki czemu możemy być pewni podłączając RNDI do każdego wzmacniacza generującego mniej niż 1000W ulubionego tonu.

W trybie 'Instrument', DI konwertuje impedancję sygnału pochodzącego z instrumentu, symetryzuje ten sygnał (w przypadku źródeł niesymetrycznych), zapewnia zbuforowany stopień wyjściowy dla wysyłki do zewnętrznego preampu mikrofonowego i opcjonalnie wysyła połączenie THRU do wejścia wzmacniacza. Aby uzyskać doskonałe brzmienie podczas pracy z RNDI, warto zaopatrzyć się w jak najlepsze kable oraz preampy mikrofonowe, jak i maksymalnie otworzyć wyjście używanego instrumentu.

Instrument podłączamy do złącza IN jack, a jeżeli chcemy przesyłać sygnał również do wzmacniacza, to należy połaczyć złącze THRU do wejścia wzmacniacza. Wyjście DI zarówno w trybie 'Instrumen' jak i 'Speaker' przesyła sygnał do zewnętrznego preampu w celu finalnego wzmocnienia.

Na koniec warto przeanalizować diagramy połączeń zamieszczone obok.

NAJWAZNIEJSZE CECHY:

 • Doskonały, bezpośredni ton - kiedy pracujące w klasie A dyskretne wzmacniacze spotykają się w jednym urządzeniu z customowymi transformatormai Ruperta Neve, to zaczynają dziać się dobre reczy związane z Twoim brzmieniem. RNDI został nasycony unikatowymi komponentami oraz wiedzą z zakresu projektowania sprzętu pro-audio, dzięki czemu jest godzien podpisu samego Ruperta Neve.
 • Ogromny headroom - wejściowy wysoki headroom na poziomie +21.5 dBu jest w stanie przyjąć profesjonalne, liniowe sygnały bez potrzeby stosowania tłumika, a w trybie 'speaker', nawet stopień wyjściowy końcówki mocy 1000W (92 Vrms or 266Vp-p).
 • Wytrzymała stalowa obudowa - wykonana z wytrzymałej stali obudowa została pokryta przemysłową farbą proszkową i została zbudowana tak, aby wytrzymać ciężkie warunki panujące w trasie koncertowej
 • Akceptuje źródła wszelkiego rodzaju - niezmiernie stabilna praca RNDI niezależnie od podłączonego źródła jest możliwa między innymi dzięki dyskretnemu wejściu FET 2M Ohm i wysokiemu headroom'owi. Możesz spokojnie uzywać DI z gitarami basowymi, instrumentami akustycznymi, wszelkiej maści gitarami elektrycznymi, instrumentami klawiszowymi, a nawet urządzeniami wysyłającymi profesjonalny sygnał liniowy. W trybie instrumentalnym możesz nawet podłączyć wyjście profesjonalnego, pracującego liniowo interfejsu aby zreampingować(?) wcześniej nagrane źródło.
 • Praca z długimi kablami - złącze wyjściowe oparte na niskoimpedancyjnym wzmacniaczu transformatorowym - poniżej 50 Ohm - jest w stanie przesyłać sygnał przez długie kable z nieporównywalna wręcz jakością wysokich częstotliwości.
 • Złącze wyjściowe 1/14" THRU - w trybie instrumentalnym wyjście THRU może zasilać wejście wzmacniacza w celu dodatkowego(?) wzmocnienia. W trybie 'speaker', to złącze wyjściowe jest wykorzystywane w celu przesyłania wzmocnionego sygnału do głośnika.
 • Zgodność fazowa - najlepsza w swojej klasie i do tego dla każdej z przetwarzanych częstotliwości, gwarantuje, że brzmienie będzie odpowiednio zbalansowane i naturalne, a przy tym pełne życia, zwłaszcza kiedy zmikoswane razem z bezpośrednim sygnałem z mikrofonu odbierającego to samo źródło.
 • Petla mas - ten umieszczony z tyłu urzadzenia przycisk aktywuje obwód, który pomoże uporać się z problemami uziemienia podczas koncertów.
 • Zasilanie fantomowe - RNDI jest zasilany standardowym napięciem fantomowym +48V, a jego praca sygnalizowana niebieską diodą LED umieszczoną na panelu przednim. 

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania
 • Instrukcja obsługi
 • Schemat połączeń

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

5254 Dual Diode Bridge Compressor

5254 Dual Diode Bridge Compressor

Dwa kanały legendarnej kompresji diodowej, zaktualizowane do potrzeb nowoczesnej pracy studyjnej.
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW, teraz dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue'.
RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

Stereofoniczny, dwukanałowy aktywny DI-box.
Portico 5045 Primary Source Enhancer

Portico 5045 Primary Source Enhancer

Dwukanałowy reduktor sprzężenia dedykowany zastosowaniom koncertowym.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Portico 543 Mono Compressor Limiter

Portico 543 Mono Compressor Limiter

Monofoniczny kompresor/limiter, seria 500.
5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

Korektor z kompresorem oparte o rozwiązania znane z klasycznych konstrukcji jak 1073, 1064, 1081, itd. pozbawione kompromisów wynikających z ówczesnych barier technologicznych.
Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Monofoniczny korektor pięciopasmowy ze wzmacniaczem liniowym.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel