Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC
The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC

The Precision Digital-to-Analog Converter - konwerter DAC

 • Referencyjny konwerter DAC bazujący na rozwiązaniach wykorzystywanych w urządzeniach pro-audio tworzonych przez Ruperta Neve.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Rupert Neve już od ponad pięciu dekad tworzy najwyższej klasy urządzenia pro-audio, które są podstawowym wyposażeniem większości studiów na świecie. To charakterystyczne brzmienie z bogatym dołem i jedwabistą górą pasma jest słyszane na tysiącach płyt, które wielu z nas ma w swojej kolekcji. Wykorzystując to wieloletnie doświadczenie, Rupert Neve i jego zespół postanowił stworzyć serię produktów, które są w stanie w pełni odzwierciedlić to brzmienie podczas domowego odsłuchu. Jednym z tych urządzeń jest konwerter cyfrowo-analogowy, Precision DAC.

Doskonałe brzmienie w domenie analogowej

Podobnie jak w profesjonalnym środowisku studyjnym, również w segmencie sprzętu audiofilskiego jakość analogowego sygnału jest podstawą odbioru muzyki przez słuchacza. Dlatego też analogowe obwody tworzone przez Ruperta Neve'a charakteryzują się niesamowitą wręcz muzykalnością i klarownością brzmienia.   Idąc tym tropem, Precision DAC został zbudowanyw oparciu o topologię czystej klasy-A, wykorzystując przy tym złącza XLR wyposażone w zbalansowany transformator, co ma również miejsce w klasycznych konstrukcjach studyjnych projektowanych przez Sir Ruperta. Tak jak te elementy są podstawą do osiągnięcia perfekcyjnego brzmienia podczas rejestracji nagrań, są tak samo ważne podczas odsłuchu nagranego materiału audio, zapewniając wręcz zapierającą dech w piersiach rozdzielczość. Odsłuch z wykorzystaniem konwertera Precision DAC to pełna realizmu scena dźwiękowa i z niczym nie porównywalna głębia.

Nowa jakość w domenie cyfrowej

Konwerter Precision DAC uwydatni każdy detal w Twojej płytowej kolekcji. W trybie DSD, konwerter jest w stanie pracować na najwyższym z możliwych standardów - DSD512 (22.4MHz).  Z kolei tryb PCM DAC jest w stanie reprodukować dźwięk z jakością 32-bitów (384 kHz). Nieskazitelne taktowanie zintegrowane z topowymi chipami AKM czynią Precision DAC prawdziwie referencyjnym konwerterem. Dodatkowo w tylnej części obudowy został zamontowany pracujący w domenie cyfrowej filtr, pozwalający w jeszcze lepszy sposób dopasować konwerter do współpracującego z nim systemu audio.

Referencyjny wzmacniacz słuchawkowy

Wzmacniacz słuchawkowy wykorzystany w Precision DAC bazuje na wielokrotnie nagradzanej konstrukcji Ruperta Neve'a - RNHP, referencyjnym wzmacniaczu słuchawkowym wykorzystywanym zarówno w studiach nagraniowych jak i podczas odsłuchu w warunkach domowych. Znajdziemy tu te same zbalansowane złącze XLR, sekcję wyposażoną w zbalansowane złącza Pentaconn TRSS oraz standardowe wyjście niezbalansowane 1/4". Dodatkowo wzmacniacz słuchawkowy został wyposażony w dedykowany przycisk wzmocnienia sygnału, dzięki czemu może współpracować nawet z tymi słuchawkami, które już na starcie wymagają większej mocy. Tak doskonałego brzmienia nie znajdziemy nigdzie indziej!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Chociaż finalnym arbitrem każdego audiofilskiego urządzenia są testy odsłuchowe, konwerter Precision DAC może obok doskonałego brzmienia pochwalić się również wysokimi osiągami w sferze technicznej - w torze pomiędzy niezbalansowanym portem wejściowych a takim samym wyjściem THD+N na poziomie 1kHz jest tak niskie jak .0003%, z szumem na poziomie -109dBV (22Hz-22kHz) i odpowiedzią częstotliwościową lepszą niż +/- .1dB od 5Hz do 112kHz. Nawet w obwodzie zawartym pomiędzy zbalansowanym wejściem, a złączem wyjściowym opartym na pracy zbalansowanego transformatora THD+N na poziomie 1kHz nie przekracza .0005%, z szumem wynoszącym -101.2dBV (22Hz-22kHz).

Połączenia

 • Wejścia ANALOGOWE: XLR zbalansowane, RCA niezbalansowane(+4/-10dB poziomu operacyjnego przełączanego na panelu tylnim)
 • Wejścia CYFROWE: COAX S/PDiF, Optyczne S/PDiF, USB (Mac/PC/iOS/Android)
 • Wyjścia ANALOGOWE: XLR zbalansowane (stałe lub regulowane), RCA niezbalansowane (stałe lub regulowane)
 • Wyjścia słuchawkowe: TRS niezbalansowane, 4-pinowe XLR zbalansowane, Pentaconn zbalansowane
 • Wejście dla przeprowadzania firmowych aktualizacji: Micro USB

Zbalansowane wejście XLR do zbalansowanego wyjścia XLR (bez regulacji głośności), Żródło Z = 40 Ω zbalansowane z 30ft wyjściem XLR

 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ
 • Impedancja wyjściowa: 40 Ω
 • Maks. poziom wejściowy (+4dBu wybrane): +23.5dBU
 • Maks. poziom wyjściowy: +21.3 dBV
 • Szum bez regulacji głośności (10Hz-22kHz BW): -101.2 dBV standardowe
 • Odpowiedź częstotliwościowa (5Hz-116kHz): +/- 0.1 dB standardowe THD+N (@ 1kHz): 0.0005% standardowe (10Hz-22kHz)

Niezbalansowane wejście RCA do niezbalansowanego wyjścia RCA (2V RMS Redbook), Źródło Z = 470 Ω niezbalansowane  

 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ  
 • Impedancja wyjściowa: 33 Ω  
 • Maks. poziom wejściowy: +19.2 dBV  
 • Maks. poziom wyjściowy: +19.2 dBV  
 • Szum bez regulacji głośności (10Hz-22kHz BW): -109 dBV standardowe  
 • Odpowiedź częstotliwościowa (5Hz-116kHz): +/- 0.1 dB standardowe THD+N (@ 1kHz): 0.0003% standardowe (10Hz-22kHz)

Zbalansowane wejście do niezbalansowanego wyjścia słuchawkowego, Źródło Z = 40 Ω zbalansowane  

 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ
 • Impedancja wyjściowa: 0.01 Ω
 • Maks. poziom wyjściowy: 1W przy obciążeniu 16 Ω
 • Szum przy maks. poziomie głośności (10Hz-22kHz BW): -98.2 dBV standardowe
 • Odpowiedź częstotliwościowa (5Hz-200kHz): +/- 0.2 dB standardowe
Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel