Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module
AMS RMX16 500 Series Module

AMS RMX16 500 Series Module

  • Legendarny pogłos studyjny z lat 80, teraz dostępny w przyjaznym formacie 500.
5 775,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

 AMS RMX16 to jeden z najbardziej znanych systemów pogłosowych na planecie, teraz dostępny w przyjaznym użytkownikom 3-slotowym formacie 500, udostępniający 9 standardowych programów pogłosowych i kolejne 9, które w oryginalnej konstrukcji były dostępne jedynie z poziomu bardzo rzadko spotykanego pilota.

Powrót do przeszłości

AMS RMX16 to pierwszy na świecie, pełnozakresowy i cyfrowy system pogłosowy, który już od początku lat 80 stał się podstawowym elementem wszystkich znaczących studiów nagraniowych, dodając przestrzeni takim albumom jak: So - Petera Gabriela, Brothers in Arms - Dire Straits, czy wydanej w 1984 roku pierwszej płycie zespołu Van Halen.

W pełni elektroniczny, pozbawiony jakichkolwiek elementów mechanicznych mogących mieć wpływ na tor sygnałowy, AMS RMX16 był w pełni kontrolowany z poziomu mikroprocesora, oferując 16-bitowy sygnał w paśmie 18kHz z zakresem dynamiki na poziomie 90dB i 0.03% przesterowaniem w trybie ‘delay’ oraz niskim zużyciem prądu. Niezależna kontrola parametrów każdego z programów i ich odzworowanie na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu ułatwiało realizatorom pracę, a dostępne algorytmy, które nie tylko zostały świetnie napisane, ale powstawały w trakcie wielogodzinnych sesji odsłuchowych, umożliwiały szybko osiągnąć satysfakcjonujące brzmienie. Podobnie jak w oryginalnej konstrukcji, znajdziemy tu monofoniczne wejście służące do wprowadzenia sygnału źródłowego i wyjście stereofoniczne dla wyprowadzenia sygnału po obróbce. 

AMS RMX16 udostępniał 9 ustawień fabrycznych, będących wiernym odwzorowaniem różnych przestrzeni i występującego w nich konkretnego pogłosu, umożliwiając przy tym kontrolę każdego z parametrów. Kolejnych 9 ustawień zależało do wyobraźni użytkownika, a wszystkie były zapisywane na karcie RAM i były dostępne również po kolejnym włączeniu urządzenia. Programy fabryczne były również na stałe zapisane w nie podlegającym kasowaniu układzie scalonym EPROM. Co ciekawe, jedno z  ustawień firmowych emulowało brzmienie bębnów wykorzystane w In The Air Tonight - singlu z wydanej w 1981 roku płyty Face Value Phila Collinsa - uzyskane dzięki mocno skompresowanemu i zbramkowanemu mikrofonowi ambientowemu. Warto też zauważyć, że oprócz doskonałych emulacji pogłosowych, AMS RMX16 był również wykorzystywany jako studyjny, w pełni profesjonalny delay, pracujący w paśmie 18kHz i oferujący opóźnienia od 0 do 1.65 milisekund.

Ejtisowe brzmienia w XXI wieku

Biorąc pod uwagę ogólnoświatowy trend, który mając również odbicie w produkcji muzycznej na nowo odkrył znane i lubiane brzmienia lat 80, inżynierowie firmy AMS Neve postanowili przywrócić to charakterystyczne, przestrzenne brzmienie systemu pogłosowego AMS RMX16, aktualizując urządzenie do popularnego formatu 500. Klasyczne brzmienia, które kiedyś były dostępne tylko dla nielicznych, a w przypadku oryginalnych konstrukcji również często pozostają poza zasięgiem, teraz mogą być wreszcie wykorzystane również przez ciężko pracujących realizatorów, którzy często w pocie czoła udoskonalają swoje prywatne studia nagraniowe.

Na pokładzie znajdziemy wszystkie algorytmy wykorzystane w oryginalnej konstrukcji: Ambience, Room, Plate, dwa rodzaje pogłosu Hall, Chorus, Echo, Reverse i charakterystyczny Nonlin, który był główną składową brzmienia bębnów nagrywanych w latach 80. Z kolei algorytmy Room i Hall pozwolą dodać ten bogato i tłusto brzmiący ogon do brzmienia werbla, często słyszalnego w balladach powstałych w tej dekadzie, przydatny algorytm Chorus umożliwi uzyskanie szerokiego sygnału stereofonicznego z monofonicznego źródła. Wszystkie algorytmy mogą być w pełni kontrolowane dzięki parametrom: Predelay, Decay Time, High and Low Filters oraz Mix (wet/dry). Warto jeszcze raz wspomnieć, że oprócz tych dobrze znanych ustawień fabrycznych, znajdziemy tu również 9 dodatkowych programów, które w oryginalnej konstrukcji były dostępne jedynie z poziomu bardzo rzadko spotykanego pilota. Tak szerokie możliwości edycji pozwolą bez problemu wprowadzić te klasyczne brzmienia pogłosowe w nową erę, więc niezależnie czy to z sentymentu, czy z chęci uzyskania świetnie brzmiącego pogłosu, AMS RMX16 sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzebna jest odrobina (lub cały kanion) przestrzeni.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel