Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
1073 OPX
1073 OPX
1073 OPX
1073 OPX
1073 OPX
1073 OPX
1073 OPX

1073 OPX

 • Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy, łączący legendarne i analogowe brzmienie Neve 1073 z domeną cyfrową.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

1073® OPX to kontynuacja legendarnego przedwzmacniacza mikrofonowego Neve 1073®, który został zaprezentowany światu w lecie 1970 roku. Zainstalowany w 24-ścieżkowej konsolecie A88 - pierwszej takiej w całym Londynie - został po raz pierwszy wykorzystany przez brytyjski zespół King Crimson podczas rejestracji albumu Lizard w Wessex Sound Studios. To charakterystyczne tłuste, uwypuklone w dolnym środku i oferujące gładką i szlachetną górę brzmienie, zdefiniowało brytyjski sound, stając się następnie ulubionym preampem topowych producentów i realizatorów nagrań, czego rezultaty możemy obecnie usłyszeć na płytach takich zespołów jak Foo Fighters, Metallica, czy Kings Of Leon.

Rupert Neve, który wraz z grupą zaprzyjaźnionych współpracowników stworzył stół A88 od podszewki, sam przyznał, że ów charakterystyczny, niepozbawiony ciosu sound preampu 1073® bierze się w dużej mierze z zamontowanych w nim, a produkowanych przez firmę Marinair wejściowym i wyjściowym transformatorom. Wystarczy nadmienić, że zastosowany w pierwowzorze transformator wyjściowy był przez rok dopracowywany, zanim pierwsza konsoleta A88 znalazła się w londyńskim studiu.

Budowa

Umieszczony w klasycznej obudowie typu rack 2U 1073® OPX kontynuuje tradycję legendarnej konstrukcji, rozszerzając jej analogowe możliwości również w świecie cyfrowym. Znajdziemy tu osiem klasycznych preampów Neve, a w sekcji wejściowej każdego z nich zostały zamontowane te same transformatory wyprodukowane przez wspomnianą firmę Marinair. Pozwala to osiągnąć tę dobrze znaną jakość tonalną, charakteryzującą się ciosem w niskiej średnicy oraz subtelnymi harmonicznymi, dzięki czemu 1073® OPX jest doskonałym punktem wejściowym zarówno tych prestiżowych jak i oferujących kameralny, ale niepowtarzalny klimat studiów nagraniowych.

Wprowadzanie sygnału i monitoring

Zamontowane na panelu przednim złącza XLR/TRS oraz DB25 z tyłu urządzenia zapewniają kompleksowe połączenia zarówno w studiu, podczas koncertów czy w trakcie wszelkiego typu transmisji. Sekcja cyfrowa preampu zapewnia nowoczesne sterowanie programowe z dwukierunkową kontrolą Total Recall™, umożliwiającą pełne przywołanie  wszystkich ustawień. Złącza wejściowe bazują na stopniu wejściowym wspomnianych wzmacniaczy transformatorowych firmy Marinair, co dodatkowo wzbogaca zarówno sygnały mikrofonowe, jak i liniowe. Warto zauważyć, że zamontowane na panelu przednim przednim wejścia Mic/Line/DI, umożliwiają rejestrację w reżyserce studia, co ułatwia współpracę muzyków z realizatorem i producentem. Zastosowana w 1073® OPX analogowo-cyfrowa ścieżka monitoringu pozwala wykorzystać przedwzmacniacz jako wolnostojący interfejs I/O lub z jego pomocą zapewniać pełny i pozbawiony latencji odsłuch typu Cue Mix dla muzyków nagrywających w Live-roomie, pozwalający im na dobór parametrów według własnych preferencji.

Opcjonalna karta cyfrowa

Dostępna osobno karta cyfrowa 1073® OPX, wyposażona w uznane w środowisku konwertery, pracujące w jakości masteringowej aż do 192kHz/24-Bit konwersji A/D, pozwala rozszerzyć połączenia cyfrowe z dostępnego na pokładzie preampu protokołu Dante AD/DA o transmisję USB, co daje osiem kanałów analogowo-cyfrowej konwersji dla każdego z wyjść preampu oraz dwa kanały konwersji cyfrowo-analogowej dla powrotnej ścieżki sygnałowej cyfrowego odsłuchu. Łączność USB zamienia 1073® OPX w pełnoprawny interfejs, który po podłączeniu do komputera PC/MAC z aktywnym DAW, może byc wykorzystany jako Primary/Core audio interfejs. Dodatkowo, możliwe są tu również połączenia Primary and Secondary Dante™ w aplikacjach Audio-over-IP. Na koniec warto zauważyć, że wspomniana karta cyfrowa może być z łatwością zamontowana w każdym 1073® OPX.

NAJWAZNIEJSZE CECHY:

 • 8 kanałów zdalnie sterowanych preampów 1073 Mic/Line/Instrument 
 • Ekskluzywne transformatory Neve® Marinair® na wejściu mikrofonowym
 • Wejście DI pozbawione transformatora i pracujące w klasie A
 • Oprogramowanie zdalnego sterowania może kontrolować jednoczesnie aż do 8 torów 1073® OPX (64 preampy!)
 • Funkcja Total Recall™ - automatyczne przywołwanie wszystkich ustawień
 • Zamontowane na panelu przednim wejścia typu ‘combi’ Mic/Line
 • Umieszczone z tyłu urządzenia złącza Mic/Line typu D
 • HPF = 80Hz
 • Tłumik ‘pad’ = -25dB
 • Możliwość odwrócenia fazy
 • Funkcja Smart Phantom Power – kontrola napięcia fantomowego
 • Możliwość wybory między wysoką, a niską impedancją od 300Ω do 1.3KΩ
 • Oddzielna, stereofoniczna ścieżka odsłuchu z niezależną kontrolą poziomu
 • Bezlatencyjny monitoring wszystkich źródeł sygnałowych
 • Umieszczone na panelu przednim 8 wejść DI służących do rejestracji instrumentów
 • Wyjściowe złącze słuchawkowe dostępne na panelu frontowym
 • Opcjonalna karta cyfrowa:
 • Połączenie USB umożliwiające wykorzystanie urządzenia jako wolnostojącego, głównego interfejsu audio lub rdzenia systemu audio.   
 • Łączność Dante Primary & Secondary dla aplikacji Audio-over-IP 
 • Złącza I/O Word Clock Sync 
 • Możliwość dopasowania headroom’u od +18, +24, +26dB

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel