Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor
SMC 2BM Multiband Mastering Compressor

SMC 2BM Multiband Mastering Compressor

 • Masteringowa wersja jedynego na świecie, w pełni lampowego, kompresora pełnozakresowego.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

SMC2BM to masteringowa wersja jedynego na świecie, w pełni lampowego, kompresora pełnozakresowego. Różnica w porównaniu do wersji standardowej polega na tym, że wykorzystano tu jeszcze wyższej jakości przełączniki, wyposażone w precyzyjne rezystory, aby zagwarantować ekstremalną wręcz dokładność ustawień wraz z ich przywoływaniem. Dlatego też SMC2BM stał się ulubionym kompresorem wielu topowych inżynierów masteringu.

SMC 2BM oddaje w ręce inżyniera masteringu trzy niezależne obwody kompresji optycznej. Łącząc efekt szrokiej, trzyzakresowej kontroli z indywidualną kompresją każdego z tych pasm daje niesamowicie brzmiące możliwości, zwłaszcza podczas pracy z sumą miksu, ale również na podgrupach, np. szynie perkusji, grupach instrumentalnów, czy poszczególnych ścieżkach.

Podobnie jak wersja standardowa, SMC 2BM jest jednym z tych procesorów dynamiki, które po prostu ciężko wyłaczyć, nawet po przeprowadzeniu krótkich testów. Dzieje się tak ze względu na kolor i dynamikę, którą urządzenie dodaje do materiału źródłowego. Sprawdzi się to zarówno podczas miksowania w studiu, jak i w trakcie realizacji koncertu.

Dodatkowo, SMC 2BM może być również remedium na usuwanie drażniących częstotliwościach w ścieżkach basowych, czy wokalnych. Sprawdzi się również jako de-esser, czy podczas nagrywania dynamicznie śpiewających artystów, bez konieczności manipulowania ścieżkami podczas miksowania.

SMC 2BM oraz SMC 2B to jedne z najbardziej kreatywnych i muzycznych narzędzi dostępnych aktualnie na rynku i jednym z ulubionych przez inżynierów dźwięku na całym świecie!

Budowa i kontrola parametrów

Na panelu przednim znajdziemy trzy niezależne sekcje potencjometrów, z których każda odpowiada za właściwe dopasowanie jednego z zakresów. W każdej sekcji pełną kontrolę nad dynamiką zapewniają potencjometry 'Attack/Release' oraz 'Ratio' i Threshold'. Dodatkowo potencjometrem 'Gain' ustalimy satysfakcjonujący nas poziom wyjściowy po przeprowadzeniu kompresji. Znajdziemy tu również dwa potencjometry 'X-Over' pracujące z wychyleniem 6dB/oktawę ze zmiennymi częstotliwościami: 60-1200 Hz dla pasma niskiego/średniego oraz 1,2-6 kHz dla zakresu średniego/wysokiego. Do każdego z zakresów został przypisany wyświetlacz LED, informujący o redukcji wzmocnienia. Za dopasowanie poziomu 'Master' odpowiadają umieszczone po prawej stronie potencjometry 'Output Gain' i 'Balance'.

Sekcja I/O została oparta na "pływających", symetrycznych transformatorach, wykorzystującyc statyczne ekranowanie. Warto zauważyć, że zasilacz oraz obwód 'Side chain' zostały oparte na tranzystorach. a przepływ napięcia stałego jest w pełni stabilizowane.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Jedyny na świecie, w pełni lampowy kompresor pełnozakresowy
 • Optyczna redukcja wzmocnienia z niskim poziomem wysterowania
 • Kontrola wzmocnienia dla każdego z zakresów
 • Trzy zakresy dla każdego kanału zmiennych częstotliwości 'crossover'
 • Potencjometry Threshold, Ratio, Attack oraz Release dla każdego z trzech zakresów
 • Wyświetlacz LED obrazujący redukcję wzmocnienia
 • Bezklikowy włącznik zasilania
 • Pozłacane przełączniki
 • Potencjometry wykorzystujące trwałą plastikową ścieżkę obrotu
 • Sekcja I/O oparta na symetrycznych, w pełni "pływających" transformatorach

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Odpowiedź częstotliwościowa @ -3 dB: 5 Hz to 60 kHz
 • Niski szum: < -60 dBU @ 10 dB gain
 • CMRR: > 60 dB @ 10 kHz
 • Wzmocnienie wyjściowe: wył. do +10 dB
 • Kontrola balansu (+/-1,5 dB)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel