Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
MONITOR ST
MONITOR ST
MONITOR ST
MONITOR ST
MONITOR ST
MONITOR ST

MONITOR ST

 • Najlepszy na świecie system kontroli odsłuchu studyjnego.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

MONITOR ST to oferujący audiofilską jakość system składający się z wielozadaniowego, a przy tym eleganckiego kontrolera oraz modułu umożliwiającego przyjmowanie i wysyłanie sygnałów audio do par studyjnych monitorów. Dzięki zaawansowanym funkcjom oraz krystalicznie czystemu dźwiękowi przesyłanych ścieżek, MONITOR ST sprawdzi się zarówno podczas rejestracji, miksowania czy w procesie masteringu, nie koloryzując przy tym brzmienia. Zaprojektowany przez Chrisa Mutha, uznanego w branży inżyniera, a przy tym ząłożyciela firmy Dangerous Music, system poradzi sobie z każdym źródłem wejściowym, przełączaniem pomiędzy dostępnymi w studiu monitorami, odsłuchem z wykorzystaniem słuchawek, udostępniając inżynierom takie funkcje jak ‘Cue’ czy ‘Talkback’.

Zamknięty w standardowej obudowie 1U, MONITOR ST udostępnia aż pięć złącz źródeł wejściowych, trzy wyjścia monitorów, w pełni programowalne poziomy sekcji I/O, wyjście na dedykowany subwoofer oraz wiele więcej. Pełną kontrolę nad właściwym trasowaniem zapewnia ergonomiczny sterownik zdalny, który umożliwia odsłuch w wybranym miejscu w studiu, bez konieczności poruszania się po reżyserce. Warto zauważyć, że ten precyzyjny, wielozadaniowy i transparentnie brzmiący system jest często spotykany jako główny kontroler odsłuchu w najlepszych studiach na świecie.

Bezkompromisowy odsłuch pełen niuansów

Nie od dziś wiadomo, że o jakości rzemiosła świadczą detale. Jeżeli nie jesteśmy w stanie usłyszeć niuansów materiału, nad którym pracujemy, to nie będziemy w stanie podejmować właściwych decyzji. Poczynając od ustawienia mikrofonów w trakcie sesji, poprzez dopasowanie korekcji i kompresji podczas miksowania, czy nawet odpowiednie pokierowanie artystą śpiewającego delikatny pasaż – to wszystko zależne jest od tego w jaki sposób słyszymy detale zawarte w materiale audio. Niestety w dobie produkowania sprzętu z myślą o rynku masowym, często się zdarza, że jakość ścieżki monitoringu musi zostać poświęcona aby pomóc utrzymać określoną tymi wymogami cenę produktu. Aż trudno uwierzyć, że nawet niektóre z bardzo znanych konsolet studyjnych mają mniej niż precyzyjne sekcje odpowiadające właśnie za jakość odśłuchu, czego rezultatem jest uboższe brzmienie. Wychodząc naprzeciw tym problemom, ale mając też na uwadze wyprodukowanie sprzętu oferującego najwyższą jakość, zespół Dangerous Music postawił na system pozbawiony jakichkolwiek kompromisów, wykorzystując w MONITOR ST jedynie audiofilskie komponenty. Niezależnie czy pracujesz w studiu projektowym, czy zarządzasz kompleksem studyjnym system MONITOR ST da ci najbardziej precyzyjny i stabilny odsłuch z obecnie dostępnych.

W pełni analogowy potencjometr głośności

Można powiedzieć, że gdyby studio było samochodem, to potencjometr głośności byłby niczym kierownica, ponieważ jest czymś w rodzaju połączenia kierującego całym systemem odsłuchowym. Niestety nie wszystkie potencjometry głośności działają prawidłowo – niektóre z nich, w zależności od poziomu głośności, mają wpływ na częstotliwości sygnału, inne z kolei wprowadzają szumy lub bazują na ucinających ton obwodach cyfrowych. Podświetlana gałka 'Volume' umieszczona w prawej części sterownika to w pełni analogowy, krokowy tłumik pracujący w oparciu o przekaźnik, a całość zbudowana w oparciu o audiofilskie, dobrane przez samego Mutha komponenty gwarantują bezkompromisową ścieżkę sygnałową. 

Z poziomu zdalnego kontrolera mamy możliwość dopasowania głośności w prezycyjny sposób, cały czas pracując z krystalicznie czystym dźwiękiem, niezależnie od jego natężenia i lepszym niż 0.01dB ‘gain tracking’ pomiędzy kanałami. Niezależnie od tego czy akurat odsłuchujemy materiał ze zwiększoną głośnością lub sprawdzamy jak brzmi na niewielkich monitorach przy cichym odsłuchu, ten kontroler nigdy nie będzie koloryzował brzmienia czy wykrzywiał obrazu stereo. I ponieważ całe przełączanie odbywa się dzięki przekaźnikom, sygnały audio są dostarczane do monitorów w sposób nienaruszony, niesamowicie ułatwiając nagrywanie, miksowanie, czy masterowanie nagrań.

Intuicyjne i kompleksowe trasowanie sygnału

Będąc centralnym punktem studia, MONITOR ST odpowiada za zaawansowany odbiór i wysyłkę sygnałów w najwyższej jakości - procesy niezbędne w pracy każdego studia. Z tyłu urządzenia znajdziemy cztery wyjścia analogowe, trzy wyjścia monitorów oraz stereofoniczne wyjście umożliwiające wysłanie sygnału do subwoofera z możliwością ustawienia poziomu jego głośności i filtracji. W przypadku niekorzystania z subwoofera, istnieje możliwość przypisania tego złącza do każdej z trzech par monitorów lub wykorzystanie go jako portu dla czwartej pary głośników. Sekcja I/O może być dowolnie skalibrowana wraz z w pełni programowalnymi poziomami wysyłki, dzięki czemu możemy natychmiastowo przywoływać ustawienia w zależności od używanych urządzeń czy danej konfiguracji systemu odsłuchowego. Przykładowo możemy monitorować źródło konsumenckie, np. odtwarzacz CD (-10dBV) z dokładnie dopasowanymi poziomami.

Całości związanej z kompleksowym trasowaniem sygnałów w całym studiu dopełniają pokładowy mikrofon 'Talkback', umieszczone na tylnej ściance złącze ‘Slate’ XLR oraz stabilny wzmacniacz słuchawkowy, który może otrzymywać główną szynę miksu lub ‘Aux In’ dla skrojonych pod każdego artystę miksów. Warto zauważyć, że ‘Aux Input’ może być sprzężony z każdym z czterech wejść głównych, oferując jeszcze więcej możliwości przesyłania sygnału.

Kompensacja poziomów pomiędzy odsłuchami

System MONITOR ST umożliwia również kompensację poziomów pomiędzy parami monitorów używanymi w studio, np. pomiędzy głównym odsłuchem, a monitorami bliskiego pola. Wystarczy przełączyć się do trybu ‘Setup’ i odsłuchując obie pary, dobrać odpowiedni poziom, a następnie go zapisać. Następnie za każdym razem gdy będziemy przełączać się pomiędzy zestawami odsłuchowymi, wybrane przez nas poziomy będą w pamięci. Podobnie można postąpić z wejściami urządzenia oraz wyjściem subwoofera, co pozwala na ustawienie doskonałego balansu dla niczego nie zakłóconego odsłuchu podczas pracy studyjnej.

Elegancki i efektywny sterownik

Ergonomiczny, intuicyjny i niezniszczalny zdalny kontroler pozwala inżynierom i producentom odsłuch w pieczołowicie dobranym punkcie reżyserki, oferując przy tym natychmiastowy dostępn do wszystkich funkcji zestawu. Połączony za pomocą pojedynczego ekranowanego kabla Cat-5, kontroler może zostać umieszcony na studyjnym biurku, konsolecie, czy nawet podłokietniku dużego stołu mikserskiego. Podświetlane przełączniki zapewniają szybki dostęp do wszystkich ustawień, również od strony wizualnej, a wcześniej wspomniany krokowy potencjometr głośności pracuje w oparciu o audiofilskie przekaźniki. Tak naprawde wystarczy przetestować kontroler, żeby zrozumieć dlaczego został on wyróżniony przez TEC, zdobywając przy tym nagrody magazynów Future Music i Mix.

Konwersja w systemie Surround

W sytuacji gdy nasze zlecenie obejmuje również przygotowanie materiału audio w technice 5.1, 7.1, 10.2 lub wyższej, z pomocą przychodzą produkowane przez Dangerous Music moduły MONITOR SR, które pozwalaja dodać tyle kanałów, ile jest wymaganych do wykonania zaawansowanych zadań odsłuchowych, oferując przy tym światowej klasy brzmienie i kontrolę charakterystyczną dla systemu ST. Z kolei łącząc system z produkowanym przez Dangerous Music stereofonicznym konwerterem D/A CONVERT-2, możemy dodać kilka niezbędnych funkcji przełączania.

Nagrody

 • Certyfikat magazynu Mix
 • Zwycięzca plebiscytu Ace Awards przeprowadzonego przez magazyn Future Music
 • Nominacja TEC

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Zbudowany ręcznie w USA
 • Audiofilskiej jakości komponenty pracujące w całym urządzeniu zapewniające krystalicznie czysty odsłuch
 • Nieskazitelnie brzmiący i mocny wzmacniacz słuchawkowy 20W
 • Programowalny zdalny kontroler połączony ekranowanym kablem Cat 5e
 • Możliwość kalibracji pięciu wejść analogowych, trzech wyjść dla par monitorów oraz wyjścia subwoofera
 • Stereofoniczne złącze wyjściowe subwoofera z dostrajalnym poziomem trymu i filtrowania
 • Audiofilskiej jakości krokowo-tłumikowy potencjometr głośności
 • Możliwość dopasowania i zapisania poziomów głośności dla wybranych par monitorów
 • Kompensacja poziomu wejściowego dla źródeł -10dBv oraz sytem Talkback 4dBu z podwójną kontrolą i dedykowanym wyjściem Slate

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel