Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Footprint02
Footprint02
Footprint02
Footprint02
Footprint02
Footprint02
Footprint02
Footprint02

Footprint02

 • Monitory aktywne bliskiego pola o potężnym basie i neutralnym brzmieniu, wyposażone w układ DSP emulujący charakterystyki klasycznych modeli monitorów studyjnych.
14 729,00 zł
brutto / para
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Symbol
FP02

Już od wprowadzenia trójdrożnych monitorów Footprint01, zaprojektowanych z myślą o nowoczesnych studiach, spotkały się one ze świetnym odbiorem w kręgu realizatorów, producentów, kompozytorów, muzyków, czy twórców beat'ów. Głośniki docenili również inżynierowe dźwięku pracujący w studiach post-produkcyjnych, nie wspominając o tym, że tak jak kiedyś słynne NS10, tak teraz właśnie monitory Barefoot są coraz częściej spotykanym standardem podczas rejestracji i miksowania nagrań w studiu.

Na pierwszy rzut oka

Footprint02 to nieco mniejsze, aktywne monitory bliskiego pola w jeszcze bardziej przystępnej cenie, ale nadal oferujące tę samą bezkompromisową jakość dźwięku i wszechstronność dzięki autorskiej technologii MEME, umożliwiającej emulację najbardziej znanych monitorów w branży. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia z tą samą oryginalna geometrią, gdzie głośnik wysokotonowy został umieszczony poniżej tego odpowiedzialnego za środek pasma, co gwarantuje większą koncentrację energii akustycznej w samym centrum obudowy. 

W monitorach zastosowano również tę samą technologię Dual-Force™ polegającą na umieszczeniu naprzeciw siebie dwóch subwooferów oraz podwójny radiator pierścieniowy tweetera jak i mid-driver, który został osadzony w aluminiowych przegrodach. Podobnie jak w Footprint01, zarówno krawędzie jak i rogi każdej obudowy zostały lekko zaokrąglone aby zminimalizować dyfrakcję.

Sięgając głębiej

Wnętrze obu konstrukcji jest praktycznie identyczne - dwudrożna krosownica DSP współpracuje tu z dwoma modułami wzmacniacza klasy D, a 6.5-calowe subwoofery gwarantują odpowiedni poziom głebokiego dołu, trójwymiarowe obrazowanie przestrzenne oraz szeroki zakres dynamiki, pomimo że obudowa monitorów jest tu około 60% mniejsza w porównaniu z FP01.

Warto tu wspomnieć o autorskiej technologii Dual-Force, która stała się niejako rdzeniem podczas konstruowania kolejnych modeli monitorów. Polega ona na umieszczeniu dwóch subwooferów naprzeciw siebie, co eliminuje wibracje obudowy, dzięki czemu jedyny dźwięk jaki słyszymy dociera do nas z głośników, bez zmiennych jakie może wytworzyć właśnie obudowa monitorów. Przekłada się to na o wiele bardziej precyzyjna prace podczas miksu, nagrań, czy po prostu odsłuchu muzyki.

Ciekawym i kluczowym komponentem jest również głośnik wyskotonowy składający się z podwójnego radiatora pierścieniowego. W sytuacji kiedy długość fali dźwiekowej zawartej w górze pasma dociera do średnicy membrany tweetera, dyspersja automatycznie się zawęża, niekorzystnie wpływając na obraz dźwiękowy. W przypadku wykorzystania drivera z podwójnym radiatorem połączonego ze stosowaną przez zespół Barefoot geometrią osadzenia głośników w obudowie, otrzymujemy szerszą dyspersję górnych częstotliwości podczas odsłuchu. 

Technologia MEME

Podobnie jak w przypadku innych modeli monitorów Barefoot, tak i za pomocą Footprint02, dzięki rewolucyjnej technologii MEME (Multi-Emphasis Monitor Emulation) możesz sprawdzić, jak Twój miks zabrzmi na trzech rodzajach referencyjnych monitorów. MEME bazuje na modelowaniu DSP imitującym zakres częstotliwości, fazowość, przenoszenie transjentów, dynamikę i rodzaje zniekształceń charakterystyczne dla różnych typów klasycznych monitorów bliskiego pola. Wielu realizatorów ceni sobie możliwość sprawdzenia miksu na kilku różnych zestawach monitorów, co pozwala na skupienie się na określonych aspektach brzmienia czy określenie, jak zachowa się w innych warunkach niż studyjne. Nie zawsze jednak jest miejsce czy budżet na to, by wyposażyć studio w kilka par monitorów. Dzięki rozwiązaniu MEME firmy Barefoot Sound otrzymujesz cztery rodzaje monitorów w postaci jednego zestawu! 

Dostępne emulacje:

Hi-Fi wygładza wysokie tony i ociepla środkowe częstotliwości, zachowując się tak jak domowy zestaw hi-fi.

Flat, ustawiony jako fabryczny, oferuje jedyne w swoim rodzaju brzmienie monitorów Barefoot Sound z wyrównaną odpowiedzią i po prostu odkrywczym brzmieniem.

OldScl to kwintesencja niezastąpionych monitorów NS10M, charakteryzujących się wycofanym niskim basem i wyciętą górą, eksponując przede wszystkim środek pasma i jego prezencję. 

Cube to spojrzenie w przeszłość, pozwalające na reprodukcję klasycznych mikro-monitorów pracujących w pełnym zakresie częstotliwości. To lekko przestarzałe ustawienie, jest bardzo przydatne w czasach odtwarzania muzyki przy użyciu laptopów, tabletów, czy budżetowych słuchawek podłączanych do smartfona.

*NS10M jest znakiem towarowym Yamaha Corp. i nie ma nic wspólnego z Barefoot Sound.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: aktywne monitory trójdrożne z emulacją MEME 
 • Sterowanie: krokowy przełącznik poziomu wejściowego, wybór emulacji MEME
 • Złącze wejściowe: symetryczne na XLR, impedancja 50k Ohm
 • Czułość: 90 dB @ 1 m. z -15dBV poziomem sygnału wejściowego (potencjometr na poziomie 0dB)
 • Zakres obsługiwanych częstotliwości: 42Hz – 45kHz (±3dB), 52Hz – 40kHz (±1dB)
 • Częstotliwości basowe: -3dB @ 36Hz, Q = 0.707, nachylenie filtra = 18dB/oktawę
 • Obudowa: 13 litrów, uszczelnione woofery, średniotonowy przetwornik zamknięty w odrębnej komorze, wełna akustyczna o długim włóknie
 • Częstotliwości krosowania:  180/3600 Hz (pasywna krosownica pomiędzy głośnikiem średniotonowym a tweeterem)
 • Tweeter: 1″ radiator pierścieniowy o niskich zniekształceniach
 • Głośnik średniotonowy: 4.0″ o aluminiowej membranie i niskich zniekształceniach, +/- 3.5 mm
 • Głośniki basowe: 6.5″ o membranie papierowej, +/- 8.2 mm
 • Wzmacniacz wysokich częstotliwości: 150W 
 • Wzmacniacz niskich częstotliwości: 200W
 • Zasilanie: 85 VAC to 265 VAC
 • Zapotrzebowanie mocy: spoczynkowe: 2W, maksymalne: 320W
 • Waga: 12.66 kg sztuka
 • Waga wraz z opakowaniem: 15.25 kg
 • Wymiary: 308 x 222 x 330 mm

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel