Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar

Pulsar

 • Ultra precyzyjne, trójdróżne monitory bliskiego i średniego pola, wykonane z najnowszych, nowatorskich materiałów i wyposażone w najwyższej klasy komponenty.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Pulsar to ultra-precyzyjne monitory bliskiego i średniego pola, stworzone przez pochodzącą z Brooklynu firmę Ex Machina Soundworks. Dzięki swoim kształtom i właściwościom sprawdzą się doskonale jako główny odsłuch w niewielkich lub średniej wielkości reżyserkach. Podobnie jak w nieco większych monitorach Quasar, również tu zastosowano produkowane w Norwegii customowe głośniki SEAS, membrany wykonane z najwyższej jakości nowatorskich materiałów oraz akustycznie obojętne, w pełni zamknięte obudowy Valchromat®. Znajdziemy tu również znane w branży pro-audio wzmacniacze Hypex Ncore® i słynne konwertery AKM Velvet Sound™. Każdy głośnik został również wyposażony w SHARC® - autorską, kalibracyjną technologię DSP.

Głośniki

Chociaż na pierwszy rzut oka widzimy tylko dwa głośniki, to na panelu przednim zamontowano ich trzy - grafenowy tweeter został tu wmontowany w środkowotonowy driver o średnicy 176mm, a poniżej umieszczono głośnik basowy wykorzystujący aluminiową membranę o średnicy 210mm.

Materiały

Wykorzystany do produkcji membrany tweetera grafen, to całkiem niedawno odkryty materiał wykorzystywany w high-endowych technologiach. Tu przygotowany przez kanadyjską firmę ORA, charakteryzuje się dwa razy większą odpornościa na wychylenia, niż typowy aluminiowy driver, co pozwala zachować tłokowy kształ membrany praktycznie przez cały czas. Nawet w sytuacji bardzo dużej głośności kiedy kopułka tweetera wejdzie w rezonans, jego flitr dobroci Q będzie niższy niż w przypadku innych głośników. Warto też zauważyć, że niższa waga niż w przypadku membran wykonanych z aluminium, przekłada się na wydajność i poszerzenie odpowiedzi częstotliwościowej drivera. Nie wspominając o tym, że przewodność termalna grafenu pomoże w przyjęciu wysokiej mocy sygnału.

Charakterystycznie wyglądający średniotonowy głośnik został z kolei wykonany z nowoczesnego materiału o handlowej nazwie Textreme, tutaj wykonany przez szwedzka firmę Oxeon. Ten kompozyt charakteryzujący się wyższymi osiągami, zapewnia że membrana jest lżejsza a przy tym bardziej wytrzymała, dzięki czemu nawet w częstotliwościach rezonujących dźwięk jest bardziej łaskawy. Głośnik zachowuje stożkowy kształt nawet dwie okaty powyżej określonej pracy operacyjnej. Istotną kwestią jest tu również zaawansowana technologicznie obwódka głośnika, która odpowiada za rozpraszanie wibracji podczas ruchu membrany. Warto też zauważyć, że zarówno tweeter jak i driver średniotonowy to konstrukcje typu 'dual-concetric', czyli wykorzystujące pionierską w latach 80 technologię stworzoną przez Laurie Finchmana i jego współpracowników. W przypadku głośnika środkowych częstotliwości przekłada się to na brak pompowania niskich częstotliwości, co jest ostatnią z pożądanych rzeczy w przypadku środka, czy nawet góry pasma. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku konstrukcji trójdrożnych.

Norweski głośnik odpowiedzialny za dół pasma został wyprodukowany przez firmę SEAS. Mamy tu aluminiową membranę, która charakteryzuje się zakresem +/- 13mm liniowego wychylenia z częstotliwościami crossover między środkiem i dołem 200Hz oraz nachyleniem filtra środkowych i wysokich częstotliwości na poziomie 48dB/oktawę. Ze względu na zamkniętą obudowę, spadek dołu pasma jest relatywnie płaski, a odpowiedź na transjenty nieograniczona opóźnieniem, czy różnymi nieliniowymi artefaktami.

Obudowa kolumn została wykonana z kompozytu o nazwie Valchromat, który jest bardziej gęstym materiałem niż klasyczna płyta MDF, przez co bardziej wytrzymałym i o nieco większej wadze.

Panel tylny

Umieszczony z tyłu kolumny aluminiowy panel działa zarówno jako pochłaniacz ciepła generowanego podczas odsłuchu oraz pozwala połączyć monitory z naszym systemem. Znajdziemy tu symetryczne, analogowe złącze wejściowe XLR, port USB dla przeprowadzania firmowych aktualizacji oraz gniazdo zasilania, jak i główny włącznik. Do dyspozycji mamy również dwa przełączniki, z czego pierwszy pozwala wybrać pomiędzy niską a wysoką latencją, a drugi dopasować korekcję monitorów do środowiska pracy, w zależności czy ustawimy je w wolnej przestrzeni, blisko narożników, czy zamontujemy na ścianie naszego studia. Warto zauważyć, że procesowanie DSP dostępne w konstrukcjach Ex-Machina pozwala na korekcję amplitudy, jak i odpowiedzi fazowej, co przydaje się podczas wyboru pracy z pełną latencją. 

SHARC

Wspomniana technologia DSP, coraz częściej spotykana w profesjonalnych systemach odsłuchowych, pozwala na przeprowadzanie korekcji czasowych i częstotliwościowych przesyłanego dźwięku. Możliwość dopasowania opóźnienia nawet o 40ms pomiędzy wejściem, a wyjściem będzie pomocne w zależności od tego, czy monitory będą wykorzystywane podczas nagrań, w trakcie miksowania typowego audio lub pracy również z obrazem. Z kolei po wybraniu pracy z niską latencją korekcji podlega jedynie amplituda, zostawiając tym samym naturalne opóźnienie pomiędzy sygnałem wyjściowym a wyjściowym na niezauważalnym poziomie 2ms.

Miksujemy

Wykorzystanie nowatorskich technologii nie miałoby sensu, gdyby nie przekładało się na brzmienie. W przypadku monitorów Pulsar pierwsze co od razu wychyci nasze ucho, to niuanse obecne w środku pasma, skupienie i głębia obrazu oraz niesamowita jakość reprodukcji ścieżek wokalnych - miksując na tych monitorach wcześniej nagrane ślady, można mieć wręcz wrażenie, że artysta śpiewa stojąc obok nas, a nie tylko przysłuchując się naszej pracy ze studyjnej kanapy. W przypadku góry pasma jest podobnie, co zresztą nie może dziwić, biorąc pod uwagę wspomniane zalety podczas odsłuchu wokali. W dole pasma otrzymujemy odpowiedni cios, który sprawia, że monitory plasują się doskonale w kategorii monitorów średniego pola, pracujących w nieco większych przestrzeniach. Używając ich w studiu projektowym i do bliskich odsłuchów, z pewnością docenimy wspomniane wcześniej możliwości ustawień korekcji.

Podsumowanie

Podobnie jak w konstrukcji Quasar, monitory Pulsar oferują ultra-szeroki 'sweet-spot', liniowe fazowanie oraz olbrzymią wręcz odpowiedź częstotliwościową. Przy tak zaawansowanej technologii, nie ma co nawet wspominać o praktycznie nieistniejącym niskim poziomie przesterowania sygnału i doskonałej odpowiedzi transjentowej. Całość daje niezbędną w każdym studiu klarowność, precyzję i detaliczność. Twoje miksy mogą nie zabrzmieć od razu najlepiej, ale z monitorami Pulsar jesteś w stanie szybko je skorygować i tylko czekać na kolejne zlecenia, ciesząc się doskonałym brzmieniem Twoich produkcji. Te monitory zapewnią Ci możliwość podejmowania szybkich decyzji, za każdym razem kiedy rejestrujesz, miksujesz, bądź masterujesz nagrania. No i jeszcze całkiem nieźle wyglądają!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Przystosowane do niewielkich i średniej wielkości studyjnych reżyserek
 • Robiąca wrażenie scena dźwiękowa
 • Niesamowite centrum fantomów, czyli sposobu w jaki ludzkie uszy wykrywają lokalizację dźwięku
 • 3-drożna konstrukcja koaksjalna
 • Zwarty, w pełni skupiony dół pasma
 • Zamknięta obudowa gwarantująca bardziej dokładne i pełne ciosu brzmienie
 • Zastosowanie najnowszych, nowatorskich materiałów
 • Głośniki wysokotonowe 'GrapheneQ' wyprodukowane przez firmę Ora Sound
 • Membrany średniotonowe 'Textreme' wykonane przez firmę Oxeon
 • Głośniki niskotonowe 'Custom8' stworzone przez norweską firmę SEAS
 • Właściwa korekcja DSP fazy oraz olbrzymiej wręcz liniowości
 • Ultra-niski distortion
 • Znane w branży wzmacniacze Hypex NCore pracujące w klasie D

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Pomiary

 • Magnitude Linearity: +/- 1db 40hz – 30khz
 • Obcięcie niskich częstotliwości: -6db @ 31hz
 • Liniowa charakterystyka fazowa: +/- 15° 35hz – 30khz
 • Maks. SPL (100hz – 30khz @ 1m): 106db
 • Maks. LF SPL (40hz @ 1m): 102db
 • THD+N (94db @ 1m): < .5% 100hz – 30khz

Głośniki

 • 25mm/1” głośnik wysokotonowy 'GrapheneQ™' coaxial alignment with midrange.
 • 176mm/7” głośnik średniotonowy Textreme™ carbon-fiber midrange, underhung surround, FEA optimized geometry for tweeter waveguide.
 • 221mm/8” głośnik niskotonowy long-throw aluminum alloy subwoofer.

Wzmacniacz

 • Hypex Ncore®: 250W RMS Subwoofer, 100W RMS Midrange, 75W RMS Tweeter

Wymiary

 • 482 (wys.) x 289 (szer.) x 396 (gł.) mm

Waga

 • 25 kg

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel