Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Antelope Audio FPGA: Tape Machine

2018-07-17
Antelope Audio FPGA: Tape Machine

W nowoczesnej, niestety często sterylnej produkcji, nie ma nic bardziej efektywnego, jak dodanie saturacji analogowej taśmy. To trochę jak z efektem pogłosu - przydaje się po prostu wszędzie, zamieniając płaskie i cyfrowo brzmiące nagrania, w naturalne i przyjazne dla słuchaczy dźwięki.

Dlatego też założyciel Antelope Audio - Igor Levin - wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i trwającą od lat 70 miłość do szpulowców, stworzył zespół specjalistów, któremu przyświecała misja nie tylko odtworzenia tej wspaniałęj konstrukcji, ale zbudowania jej nowoczesnej wersji, teraz dostępnej w autorskiej linii efektów FPGA.

Działająca w czasie rzeczywistym wtyczka Reel To Reel, to kombinacja najlepszych taśm, bezkonkurencyjnych rolek i nowoczesnej elektroniki. Połączenie tych trzech czynników stwarza nieograniczone możliwości podczas kreowania, rejestrowania, czy miksowania dźwięku. Teraz możesz eksperymentować z ustawieniami Biasu, dodawać określoną wartość taśmowego szumu, przełączać się pomiędzy 4 różnymi rodzajami taśm, czy dodawać efekty "wow" oraz "flutter". Umiejętność połączenia tych elementów pozwoli dodać tak porządane ciepło i kolor w Twoich nagraniach. 

Reel To Reel, tak jak każda wtyczka z serii Antelope FPGA, działa bez jakiejkolwiek latencji, co wreszcie umożliwia monitorowanie rejestrowanego dźwięku w czasie rzeczywistym, a nie tylko w procesie post-produkcji.

Mniejsza saturacja i wyższy THD w celu uzyskania odpowiedniej odpowiedzi częstotliwościowej? Podbicie środka i góry przekładające się na lepszą dynamikę nagrań? A może coś pomiędzy? Teraz Ty decydujesz!

pixel