Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Pro-Fi Series: Diamond Red
Pro-Fi Series: Diamond Red
Pro-Fi Series: Diamond Red
Pro-Fi Series: Diamond Red

Pro-Fi Series: Diamond Red

 • Profesjonalny DAC i przedwzmacniacz w jednym, wykorzystujący rewolucyjną technologię VOLTAiR.
10 695,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

Diamond to doskonały wybór dla osób, które odtwarzając muzykę z cyfrowych źródeł, potrzebują bezkompromisowego przedwcmacniacza połaczonego z konwerterem analogowo-cyfrowym. Urządzenie pozwala na podłączenie aż sześciu cyfrowych źródeł oraz zewnętrznego zegara. Autorska, a przy tym rewolucyjna technologia VOLTAiR jak i DAC wyposażony w DLP120 i w pełni analogowy potencjometr głośności dające najwyższą rozdzielczość niezależnie od poziomu głośności sprawiają, że Diamond to wyjątkowy konwerter D/A.

Wszystko pod kontrolą

Słuchając ulubionych płyt, czy odkrywając nowe muzyczne terytoria możemy kontrolować głośność odsłuchu solidnym potencjometrem obrotowym Alps RK27 “Big Blue” wykonanym z aluminium. 

Radość słuchania

Diamond umożliwia podłączenie aż sześciu cyfrowych źródeł stereofonicznych: USB, dwa koaksjalne, dwa optyczne i AES. Do wyboru źródła służy krokowy potencjometr umieszczony na panelu przednim, a rodzaj transmisji jest po dwóch sekundach wyświetlany na ledowej matrycy wraz z częstotliwością próbkowania. Warto dodać, że korzystając z transmisji USB, zarówno pliki PCM jak i DSD audio mogą być odtwarzane, pierwszy z nich w formacie S/PDIF. W przypadku źródeł transmitowanych kablem koaksjalnym do dyspozycji mamy dwa złącza RCA. Za transmisję optyczną odpowiadają dwa porty Toslink F06 a wszystkie sygnały symetryczne wyślemy do złącza AES/EBU. W przypadku transmisji USB korzystamy oczywiście z dedykowanego portu, umieszczonego jak pozostałe z tyłu urządzenia.   

Zawsze punktualny

Urządzenie nie tylko jest w stanie zsynchronizować się do zintegrowanego zegara w cyfrowym sygnale źródłowym - mamy również możliwość połączenia urządzenia z zegarem taktującym Word Clock. Wyboru dokonujemy za pomocą przełącznika umieszczonego na panelu przednim: 

Source = Diamond synchronizuje się do cyfrowego zegara w sygnale źródłowym.
Word = Diamond synchronizuje się do cyfrowego zegara, którego sygnał pojawia się na złączu WORD IN.

Poinformowany

Niezależnie od podłączonego źródła (streamer, komputer, odtwarzacz CD, czy zewnętrzny zegar Word Clock) DAC automatycznie przełącza się na częstotliwość próbkowania oraz rozdzielczość przy odtwarzaniu cyfrowego źródła. Informacja na temat wybranego w danym momencie zegara źródłowego, jak i częstotliwość próbkowania są wyświetlane na matrycy LED. Dla przykładu, U768 to akronim taktowania sygnału w transmisji USB z próbkowaniem 768 kHz.

Na wyjściu

Dzięki dwóm stereofonicznym parom złączy (XLR/RCA) Diamond umożliwia wysłanie sygnału do wzmacniaczy mocy lub głośników aktywnych. Każda z par generuje taki sam poziom wyjściowy, który jest kontrolowany za pomocą umieszczonego na przednim panelu potencjometra głośności. Dodatkowo mamy do dyspozycji przełączniki typu DIP-switch, dzięki którym możemy zrezygnować z kontroli głośności dla wyjść RCA i wyprowadzić ja ze ścieżki sygnałowej, np. w przypadku podłączenia wzmacniacza słuchawkowego z własnym potencjometrem kontroli głośności. 

Aksamitna konwersja

Na pokładzie urządzenia znajdziemy zupełnie nowy, cyfrowo-analogowy konwerter DAC768v2. Został on wyposażony w chip AK 4493 SEQ Velvet Sound® japońskiej firmy AKM, układ Spartan 7 FPGA oraz najnowszej generacji filtr dolnoprzepustowy SLP120. Konwerter umożliwia odtwarzanie PCM audio w częstotliwości aż do 768kHz z prędkością 32-bitów oraz odsłuch audio DSD do DSD4 lub DSD256, pobierając przy tym sygnał z 4 cyfrowych wejść: AES/EBU, USB, COAX i OPTICAL.

Analogowa strona księżyca

Analizując różnego typu konwertery DAC, pracownicy SPL doszli do wniosku, że większość innowacji odbywa się w doemenie cyfrowej, czego rezulatem może fakt, że wielu inżynierów projektujących sprzęt pro-audio wyrosło właśnie z tego środowiska, stosując przy tym pewne standardowe rozwiązania jeżeli chodzi o domenę analogową. Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w zakresie analogowych konstrukcji, inżynierowie SPL odbierają te lekko przestarzałe układy jako nieefektywne, dalekie od perfekcji, czy krótko mówiąc nudne. Co zostało udowodnione w poprzedniej wersji urządzenia, innowacja w domenie analogowej przynosi doskonałe rezultaty. Wyjście chipu DAC jest filtrowane przy pomocy filtra dolnoprzepustowego SLP120, który wspomaga nowy chip AK 4493 SEQ. Dzięki temu otrzymujemy jeszcze lepszą reprezentację obrazu stereo, jak i istne 3D, nigdy wcześniej nie doświadczone w przypadku innych DACów! 

Dodatkowo ten stopień jest zazwyczaj zaprojektowany z tym samym referencyjnym woltażem, w jakim pracuje chip DAC, np. 5V. Warto się chwilę zastanowić nad tym, że pierwszy stopień jaki napotyka na swojej drodze fala audio ma tak znikomy headroom! A co w sytuacji zwiększenia napięcia aż do 120V?! Ta topologia przyświecała konstruktorom SPL podczas tworzenia urządzenie, jak i wcześniejszego pierwowzoru.  Dzięki temu filtr dolnoprzepustowy jest zasilany technologią VOLTAiR, bazującą na napięciu 120V rail. Przekłada się to na niesamowicie szeroki headroom i niczym nie poskromiony zakres dynamiki, dzięki czemu wchodząca fala dźwiękowa zaczyna wreszcie żyć, nie podlegając technicznym limitacjom. To po prostu brzmi!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Analogowe wyjścia: XLR (symetryczne), RCA

 • Maks. poziom wyjściowy (0 dBFS = max. +15 dBu) - 32.5 dBu
 • Impedancja wyjściowa - 75 Ω
 • Zakres częstotliwości - 10 Hz – 300 kHz
 • Crosstalk (0 dBu, 1 kHz) - 108 dB
 • THD & N (0 dBu, 1 kHz) - 0.001001 %
 • Szumy (A-ważone) - 102.3 dBu
 • Zakres dynamiki (0 dBFS = +15 dBu => 117,3 dB) - 134,8 dB

Cyfrowe wejścia, DAC768

 • AES/EBU (XLR), PCM częstotliwości próbkowania - 44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz
 • Koaksjalny SPDIF (RCA), PCM częstotliwości próbkowania - 44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz
 • Optyczne SPDIF (Toslink F 06), PCM częstotliwości próbkowania - 44.1/48/88.2/96/ with Glass fibre <1m 176.4/192 kHz
 • USB (B), PCM częstotliwości próbkowania - 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352.8/384/705.6/768 kHz
 • USB (B), DSD over PCM (DoP), częstotliwości próbkowania - 2.8 (DSD64), 5.6 (DSD128), 11.2 (DSD256) MHz
 • 0 dBFS skalibrowane do 15 dBu

Wewnętrzny zasilacz liniowy z osłoniętym transformatorem toroidalnym 

 • Napięcie operacyjne dla analogowego audio +/- 60 V
 • Napięcie operacyjne dla przekaźników i LED + 12 V

Zasilanie sieciowe

 • Napięcie sieciowe (do wyboru, patrz - komora bezpiecznika) - 230 V AC / 50; 115 V AC / 60 Hz
 • Bezpiecznik dla 230 V - T 500 mA
 • Bezpiecznik dla 115 V - T 1 A
 • Zużycie prądu - maks. 40 VA
 • Zużycie prądu w trybie 'stand-by' < 0.3 W

Wymiary i waga

 • 278mm (szer.) x 57mm (wys.) x 300mm (gł.)
 • 3.15 kg
Referencja: 0 dBu = 0.775V. Wszystkie specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel