Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
WT-72
WT-72
WT-72
WT-72

WT-72

  • Lampowy preamp w stylu V72
5 626,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Zainspirowany modułami V72 pierwotnie zbudowanymi dla niemieckiej sieci radiowej, a wykorzystywanymi podczas sesji zespołu The Beatles w Abbey Road, WT-72 oferuje 56dB wzmocnienia, zarówno dla sygnałów mikrofonowych jak i źródeł o poziomie liniowym. Podczas gdy vintage'owe moduły oferowały jedynie 34dB wzmocnienia, WT-72 zapewnia dodatkowe 22dB, a wszystko tylko po niewielkich korektach w oryginalnym obwodzie, zachowując jednocześnie najbardziej poszukiwane brzmienie i charakter, który wszyscy dobrze znamy. Pomagają w tym customowe transformatory wejściowe i wyjściowe, a także dławik zamontowany na wyjściu urządzenia, eliminujący artefakty powstające w trakcie dodawania wzmocnienia. To wszystko pozwala zachować ten uwielbiany przez realizatorów, muzyków i słuchaczy jedyny w swoim rodzaju vintage'owy charakter.

Identyczny z naturalnym.. i w pełni lampowy!

Podobnie jak w przypadku oryginalnej konstrukcji, WT-72 wykorzystuje sprzężenie zwrotne napięcia AC i DC, zapewniając odpowiednie wzmocnienie i niezbędną stabilność.

Cichy gain switching

WT-72 zestawia wzmocnienie sygnału z jednoczesnym tłumieniem i zmianą sprzężenia zwrotnego napięcia AC i DC. Dzieje się tak dlatego, że przełączanie ze sprzężeniem zwrotnym DC powodowałoby duże trzaski, co z kolei mogłoby doprowadzić do uszkodzenia monitorów lub - co gorsza - słuchu. Realizator musiałby za każdym razem ręcznie zmniejszyć głośność monitora przed przełączeniem wzmocnienia, co byłoby frustrującym doświadczeniem. Specjalny system wyciszania WT-72 wykonuje krótkie wyciszenie wyjścia pomiędzy każdym krokiem wzmocnienia za nas. To wyciszenie eliminuje głośne transjenty i pozwala lampom ustabilizować się, zanim sygnał wyjściowy zostanie wyłączony.

Hybrydowy system przełączania

11-pozycyjny przełącznik obrotowy wykorzystuje zarówno przekaźniki mechaniczne, jak i fotoelektryczne do zmiany poziomu wzmocnienia, zapewniając dużą elastyczność.

Jak to działa?

Ustawienia pokrętła wzmocnienia "Off" – 36dB jest przełączane poprzez tłumienie sygnału do pierwszej lampy EF86 w obwodzie, podczas gdy pozostałe 20dB wzmocnienia (36 – 56dB) jest przełączane poprzez zmianę sprzężenia zwrotnego AC i DC.

Dlaczego to jest ważne?

Zmieniając wzmocnienie za pomocą sprzężenia zwrotnego napięcia (pokrętło wzmocnienia na poziomie 36-56dB), uzyskujemy mniej szumów przy mniejszym wzmocnieniu!

Dla przykładu, przy wzmocnieniu 36dB szum będzie o 20dB mniejszy niż przy wzmocnieniu 56dB. Należy pamiętać, że jesteśmy tu ograniczeni ilością możliwego do uzyskania sprzężenia zwrotnego napięcia potrzebnego do zmiany wzmocnienia ze względu na potrzebę zachowania tzw. „sweet-spotu”, niezbędnego dla stabilności sygnału jak i jego charakterystyki częstotliwościowej. Dlatego użycie tłumienia przed stopniami wzmocnienia lampy (pokrętło wzmocnienia w pozycji Off - 36 dB) pozwala WT-72 uzyskać największą elastyczność wzmocnienia i najlepszą możliwą wydajność szumową.

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel