Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro
Edge Quadro

Edge Quadro

 • Zaawansowany, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy emulujący brzmienie klasycznych mikrofonów oraz umożliwiający rejestrację w stereo i 360 stopni.
10 691,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Edge Quadro to najbardziej zaawansowany wielkomembranowiec z przygotowanej przez Antelope serii mikrofonów emulujących klasyczne konstrukcje studyjne. Oprócz wielokrotnie nagradzanego modelowania w autorskiej technologii FPGA, Edge Quadro umożliwia technikę rejestracji 360° i nagrywanie w stereo. Mikrofon został wyposażony w dwie kapsuły, z których każda zawiera po dwie membrany, a dodatkowo górna kapsuła jest obracalna. Dzięki temu realizator otrzymuje 4 niezależne kanały, co przekłąda się na zastosowanie takich technik nagrywania jak M/S, X/Y, Blumlein’a, a nawet uzyskanie dźwięku 3D. 

Biblioteka legendarnych mikrofonów

Szeroką bibliotekę emulacji klasycznych mikrofonów, do której co chwilę dołączają nowe modele, uzupełnia inteligentny panel kontrolny aktywowany z poziomu programu DAW, który umożliwia muzykom i realizatorom jednoczesne wybranie dwóch różnych emulacji (po jednej dla każdej części obudowy mikrofonu). Przekłada się to na rejestrację jednego źródła przez 2 niezależne emulacje, np. mikrofon pojemnościowy i wstęgowy, czy wybór różnych charakterystyk. I to wszystko bez jakichkowliek problemów fazowych! Pełna lista emulowanych mikrofonów została umieszczona poniżej. 

Czas na eksperymenty

Mikrofon Edge Quadro wyznacza nowy kierunek jeżeli chodzi o precyzję i wielozadaniowość - każda z kapsuł zapewnia wybór innej charakterystyki kierunkowej (kardioidalnej, ósemkowej, dookólnej), a górna kapsuła może być obracana, nie powodując przy tym żadnych przydźwięków, nawet podczas nagrywania! To wszystko przekłada się na nieograniczone wariacje zarówno jeżeli chodzi o brzmienie jak i obraz stereo, nie wspominając nawet o szerokiej palecie uzysykiwanych dzięki temu efektów dźwiękowych. 

Brzmienie i wygląd

Edge Quadro nie tylko świetnie brzmi, ale też dobrze wygląda, co na pewno przełoży się na pozytywne wrażenia wizualne podczas klipów, czy sesji zdjęciowych wykonywanych w naszym studiu. W zestawie dołączono specjalnie zaprojektowany, ekskluzywny kosz antywstrząsowy oraz 2 przewody typu “Y” wykonane z miedzi beztlenowej. Dodatkowo każdy użytkownik otrzyma wykonaną ręcznie, drewnianą skrzyneczkę, która zapewni dodatkową ochronę podczas transportu tego i tak bardzo wytrzymałego mikrofonu. 

Kompatybilny z każdym systemem

Emulacje mikrofonu Edge zostały zoptymalizowane w taki sposób aby współpracować z precyzyjnie zaprojektowanymi preampami i konwerterami Antelope Audio, wykorzystującymi autorską technologię FPGA, która umożliwia emulację vintage'owych mikrofonów w czasie rzeczywistym. 

Edge Duo umożliwia również korzystanie ze specjalnie przygotowanych natywnych wtyczek emulujących mikrofony, co zapewnia swobodną integrację z interfejsami innych firm, a nawet dokonywanie zmian ustawień już po nagraniu materiału. Dostępne w formatach VST, AU oraz AAX, działające zarówno na platformie macOS jak i Windows, natywne pluginy Antelope* zapewniają wszystko czego można oczekiwać od lidera przewodzącego w branży modelowania w technologii FPGA FX: minimalna latencja, wysoki stopień nadpróbkowania i precyzyjna kalkulacja zmiennoprzecinkowa.

*iLok 2 or 3 wymagany. Nie dołączony w zestawie.

Seria Edge

Opierając się na sukcesie świetnie przyjętego mikrofonu modelującego Edge, przygotowana przez Antelope Audio seria składa się z trzech wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych – kardioidalnego Edge Solo, umożliwiającego wybór charakterystyki Edge Duo oraz dwukapsułowego, posiadającego 4 wyjścia Edge Quadro, który umożliwia rejestrację w technice 360° stereo.

Razem z ciągle rozrastającą się biblioteką efektów FPGA oraz natywnych wtyczek emulacji mikrofonowych AFX, seria Edge nie ma sobie równych w świecie emulacji mikrofonowych! 

Główne cechy:

Jedyny w swoim rodzaju mikrofon kwadrofoniczny

Dwie duże kapsuły wykorzystujące po dwie membrany

Rozdzielenie sygnału audio na 4 niezależne kanały wyjściowe XLR co przekłada się na optymalną kontrolę

Wybór charakterystyki kierunkowej (kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa i wszystko pomiędzy)

Niezależne emulacje mikrofonów i charakterystyk dla każdej kapsuły

Rotacja górnej kapsuły dla maksymalnej różnorodności i dopasowania do sytuacji

Ultra-niskie odbicie, w pełni symetryczne kapsuły

Szeroki wybór emulacji vintage’owych mikrofonów

Specyfikacja:

Rodzaj mikrofonu: wielkomembranowy, pojemnościowy z dwiema kapsułami z podwójnymi membranami napylanymi złotem w niezależnych głowach(?) Górna część obracalna.

Typ: kwadrofoniczny, pojemnościowy

Średnica: 34mm

Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa, Blumleina, M/S, X/Y)

Odpowiedź częstotliwościowa: 20HZ ~ 20KHZ

Czułość: -35dB | 18mV/Pa (-1 to +3dB)

THD+N: -116dB

Szumy własne: 19dB(A)

SNR: 75dB(A)

Impedancja wyjściowa: 50 Ohms @ 1kHz

Pobór mocy: zasilanie Phantom 48V DC 

Złącze wyjściowe: 5-pinowy XLR (męski)

Kolor: czarny matowy

Emulacje mikrofonów:

Berlin 47 FT

Berlin 49T

Berlin 57

Berlin 87

Berlin 67

Berlin M103

Vienna 12

Vienna 414

Tokyo 800T

Oxford 4038

Sacramento 121R

Berlin K86 (wkrótce)

Berlin 47 TU (wkrótce)

Berlin V563 (wkrótce)

Berlin/Halske M25 (wkrótce)

Berlin M251 (wkrótce)

Minnesota 20 (wkrótce)

Illinois 7B (wkrótce)

Opis niektórych z emulowanych mikrofonów:

Berlin 47 umożliwia uzyskanie brzmienia jednego z najpopularniejszych wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych w historii muzyki popularnej - Neumanna/Telefunkena U47. Odwzorowywując szeroki zakres dynamiki oraz pełne niuansów brzmienie oryginału, sprawdzi się doskonale podczas rejestracji ścieżek wokalnych, ujęć instrumentów akustycznych, czy przenoszenia nawet bardziej agresywnych źródeł dźwięku, takich jak bęben taktowy. 

Berlin 49T to reinkarnacja wielkomembranowego, lampowego mikrofonu Neumann M49, rewolucyjnej konstrukcji, wyróżniającej się unikatową na swoje czasy, dwukardioidalną architekturą. Gładkie brzmienie z mocno zarysowanym dołem i więcej niż przekonującą górą pasma stało się standardem wśród  pochodzących z lat 50 i 60 nagrań z gatunku Pop, Soul, czy Jazz. Wykorzystywany m.in. w legendarnych studiach Columbii podczas sesji klasyka Kind of Blue, sprawdzi się świetnie w trakcie rejestracji wokalu, a doskonała odpowiedź niskich tonów zapewni perfekcję podczas nagrań perkusji oraz instrumentów blaszanych.  

Berlin 57 to wierne odtworzenie brzmienia mikrofonu Neumann UM57, który ujrzał światło studyjne w 1957r. Jego specyficzny sound był wynikiem połączenia wielkomembranowej kapsuły wykorzystującej membranę PVC z lampą triodową, dzięki czemu ten mikrofon  nagrywa wokal jak żaden inny. Realizatorzy i muzycy mają do wyboru kilka charakterystyk  - kardioidalną, ósemkową i dookólną. 

Berlin 67 odwzorowywuje brzmienie lampowego mikrofonu Neumann U67, który na początku lat 60 miał zastąpić wysłużonego klasyka - U47. Zgodnie z oryginałem, emulacja udostępnia wielokierunkową charakterystykę (kardioidalna, ósemkowa, dookólna), odtwarzając przy tym brzmienie triodowej lampy Telefunken EF86. Warto mieć takiego świetnie brzmiącego wielozadaniowca w studiu!

Berlin 87 to dokładna emulacja  wyposażonego w transformator FET mikrofonu Neumann U87, następcy U67. Niezależnie czy mamy do nagrania fortepian, wokale, gitary, dęciaki, instrumenty perkusyjne, smyczki, czy zebranie dźwięku techniką “overhead” ten mikrofon spełni zadanie. Nie ma chyba źródła, którego Berlin 87 nie jest w stanie odpodwiednio zarejestrować. Nie ma też profesjonalnego studia, które może się obyć bez tego mikrofonu. Klasyk z lat 70 teraz dostępny w Twoim studiu!

Berlin M103 to brzmienie powstałego w późnych latach 90 mikrofonu Neumann TLM103, stworzonego na bazie kapsuły wykorzystanej w takich konstrukcjach jak U67, czy U87. Brak transformatora w układzie wyjściowym zapewniający praktycznie zerowe szumy oraz szeroki zakres dynamiki powodował, że ten kardioidalny mikrofon sprawdzał się zarówno w mniejszych studiach podczas rejestracji zestawu perkusyjnego, basu, gitar, saksofonu, czy nawet harmonijki ustnej oraz w dużych salach podczas nagrań muzyki klasycznej i filmowej. Zdobywca statuetki TEC  w 1998r.

Tokyo 800T to nawiązanie do japońskiego klasyka, mikrofonu Sony C-800, którego gładkie, lampowe brzmienie stało się sekretnym “x-factor” podczas rejestracji wokalu w nowoczesnej muzyce Pop i R’nB. Ekstremalna czułość i bardzo niski poziom szumów  własnych sprawdzą się również podczas nagrań gitary akustycznej. 

Vienna 12 to reminiscencja złotego brzmienia lat 50 ubiegłego wieku, rejestrowanych wielkomembranowym, w pełni lampowym mikrofonem AKG C-12, wykorzystującym rewolucyjną kapsułę CK12. Modelowany na bazie jego ostatniej odsłony, dodatkowo umożliwia uzyskanie charakterystyki kardioidalnej, ósemkowej i dookólnej, zapewniając przy tym szeroką odpowiedź częstotliwościową i niskoszumową pracę.  

Vienna 414 bazuje na brzmieniu legendarnego mikrofonu AKG C414, który był kolejnym stopniem w ewolucji konstrukcji wykorzystujących kapsułę CK12. Model, który stał się inspiracją dla inżynierów Antelope, był przez wiele lat używany w studiach nagraniowych, recytatorskich, czy podczas koncertów na całym świecie. Emulacja umożliwia uzyskanie aż 9 różnych charakterystyk, oferując przy tym unikatowy zakres dynamiki, doskonałą odpowiedź częstotliwościową oraz dbałość o detale. Sprawdzi się świetnie podczas rejestracji ścieżek wokalnych, czy instrumentalnych, ale również jako mikrofon ambientowy podczas rejestracji bębnów, czy w trakcie sesji muzyki klasycznej. Można też postawić go na środku sali prób i świetnie nagrać cały zespół. Musisz mieć to brzmienie jeżeli poważnie myślisz o nagrywaniu!

Oxford 4038 emulujący brzmienie wstęgowego mikrofonu Coles 4038 przeniesie cię w sam środek brytyjskich lat 60. Zaprojektowany w studiach BBC, pierwotnie używany podczas transmisji radiowych na całym świecie, trafił w końcu do profesjonalnych studiów nagraniowych i stał się jednym z podstawowych mikrofonów podczas wielu legendarnych sesji. Jego umiejętność rejestracji z gładką, szeroką odpowiedzią częstotliwościową, wysoka czułość i brak transjentów distortion przekłada się na naturalny, przejrzysty sound. Sprawdzi się zarówno podczas nagrań wokalu, jak i delikatnych partii instrumentów akustycznych. Nie dziwi fakt, że to brzmienie jest wciąż na czasie!

Sacramento 121R inspiruje się najczęściej używanym w studiach wstęgowcem - mikrofonem Royer R-121. Jeżeli rejestrujesz głośne i ciężko brzmiące gitary to musisz mieć go w zestawie. Naturalne i czyste brzmienie oraz poszerzony zakres dynamiki gwarantuje uzyskanie rezultatów dźwiękowych na miarę XXI wieku!

W zestawie:

 • Specjalnie zaprojektowany, ekskluzywny kosz antywstrząsowy
 • 2 przewody typu “Y” wykonane z miedzi beztlenowej
 • Ręcznie wykonana, drewniana skrzyneczka do przenoszenia mikrofonu 

GŁÓWNE CECHY:

 • Jedyny w swoim rodzaju mikrofon kwadrofoniczny
 • Dwie duże kapsuły wykorzystujące po dwie membrany
 • Rozdzielenie sygnału audio na 4 niezależne kanały wyjściowe XLR co przekłada się na optymalną kontrolę
 • Wybór charakterystyki kierunkowej (kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa i wszystko pomiędzy)
 • Niezależne emulacje mikrofonów i charakterystyk dla każdej kapsuły
 • Rotacja górnej kapsuły dla maksymalnej różnorodności i dopasowania do sytuacji
 • Ultra-niskie odbicie, w pełni symetryczne kapsuły
 • Szeroki wybór emulacji vintage’owych mikrofonów

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Rodzaj mikrofonu: wielkomembranowy, pojemnościowy z dwiema kapsułami z podwójnymi membranami napylanymi złotem w niezależnych głowach(?) Górna część obracalna.
 • Typ: kwadrofoniczny, pojemnościowy
 • Średnica: 34mm
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa, Blumleina, M/S, X/Y)
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20HZ ~ 20KHZ
 • Czułość: -35dB | 18mV/Pa (-1 to +3dB)
 • THD+N: -116dB
 • Szumy własne: 19dB(A)
 • SNR: 75dB(A)
 • Impedancja wyjściowa: 50 Ohms @ 1kHz
 • Pobór mocy: zasilanie Phantom 48V DC 
 • Złącze wyjściowe: 5-pinowy XLR (męski)
 • Kolor: czarny matowy
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel